Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Máshol is ilyen árak vannak?

Máshol is ilyen árak vannak?

Figyelt kérdés

Megjött a bölcsiből az értesítés, miszerint sajnos nem veszik fel a gyerekeket (2 éves ikrek) a kövi nevelési évre férőhely hiányában.

A férjem dolgozik, én is szeptemberben kezdenék (a szabik kivételével) a kicsiken kívül van még egy iskolás lányunk. Szóval nem tudom h ki az akit felvettek, és mi alapján, de nem is ez a lényeg.

Agglomerációban lakunk.

Tegnap körbetelefonáltam a magánbölcsiket. Hát majd seg. re ültem.

80-120 ezer ft/hó/gyerek!!!!!


Tehát ahol van állami kedvezmény nekünk az is minimum 100ezer ft.

Én 2 éve N:280ezerrel jöttem el. Gondolom ez nem lesz több ha visszamegyek. Ráadásul most 6 órásba szerettem volna lenni (mert nekem kell hozni vinni a gyerekeket és a közlekedés katasztrófa)

Ha visszamegyek, kb 220ezerrel számolok, amiből 120 a bölcsi, mondjuk 30 ezer a tankolás, tehát 70 ezrem marad mint fizetés


Máshol ennyivel jobban keresnek, vagy olcsóbb a bölcsi vagy nem is értem hogy hogy lehetnek tömve ezek az intézmények?


2022. jún. 23. 06:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pont ugyanez döntötte el a kérdést, hogy nem megyek vissza dolgozni.

A kovid előtt jöttem el szulni, akkor sem számított nagy számnak a berem a munkakoromhoz képest (ugyanannyit kerestem mint te csak brutál pörgős munkával), most legalább bruttó 150-nel kellene emelniük, hogy úgy erezzem versenyképes fizetés, hát nyilván nemet fognak mondani.

Így viszont én is kb 70 ezer forintért bonyolitanam az életemet, vagy kereshetek új munkát, de ahhoz meg többet kellene ingaznom...

Szóval mivel mi is szerényen, de megelunk egy fizubol, így maradok itthon, de azért jó lenne ha ilyenkor, ha már hely nincs a kedves állam elutalna a gyerekekre járó bolcsi-kvotat.

2022. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
95%

Nyíregyházán is hiány van bölcsi és ovi helyekből, 3-4 évvel ezelőtt 80 ezer volt egy magánbölcsi havidíja.


Most nem rád értem, kedves kérdező, nehogy félreérts, vagy megsértődj.

Csak egy megjegyzést szeretnék a témához hozzáfűzni.


Sajnos a sokféle családtámogatás ezt a jelenséget eredményezi.

A gyerekvállalás előtt a többség csak a kisgyermekkor költségeit veszi figyelembe, amikor a gyermekek számát tervezi. Arra senki nem gondol, hogy a közösségbe kerüléssel milyen ugrás lesz a költségekben.

Itt a gyakorin is rendszeres vita tárgya, hogy mennyibe kerül egy gyerek. És csak savazást kap, aki nem kenyeret meg vizet ad csupán a kölöknek, az oktatás témát meg hagyjuk is.


A szabadságot sem veszi számba a többség, pedig lássuk be, komoly probléma a 11 hetes nyári szünet. Persze, jönnek az okoskodók, hogy szívtelen vagy, ha ügyeletes oviba/suliba viszed a gyereket, hiszen pihennie kellene. Nyilván aki nyúlfarknyi megértéssel van irántad, annak mindkét nagyszülő epekedve várja hetekre az unokát a Balcsihoz, vagy a nagynénik egymás kezéből veszik át az unokaöcsit, csakhogy vigyázhassanak rá. A valóság azonban nem ez. Nem véletlenül telnek be a nyári, önkormányzati táborok napok alatt.

2022. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
27%

Különben én a helyedben nem mennék vissza dolgozni, sajnos a 280 nettó nem egy karrier. Főleg, ha nem okoz anyagi gondot, én tanulnék valamit a következő egy évben a helyedben, amivel legalább 350-et keresnék a jövőben 6 órában. A részmunkaidő is lényeges, 3 gyerek mellett, akikből kettő ovis, idegőrlő küldetés 8 órában dolgozni, az igazi 4 óra lenne.


Minden jót kívánok!

2022. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ugyan van 4 diplomám, 3 gyerek, a legkisebb 2 éves. Fel is vették állami bölcsibe, de pedagógusként ha fél állásba visszamennék, keresnék 150 bruttót (!!!), mínusz ugye a benzin. Lett is volna hova, de kösz nem.

Én beiratkoztam divatszabó szakmunkás képzésre már múlt szeptemberben, heti 2 du elfoglaltság, és ha első félév végén levizsgázol, akkor utána 1,5 évig havi 82e nettót fizetnek azért, hogy elmegyek, és varrogatok, férjemnek, gyerekeknek, ők adnak mindent hozzá, és mindent el is hozhatok. Ha betegek a gyerekek, nem megyek, majd bepótolom, vagy megvarrom itthon.

Így pedig nem kell a bölcsi se, nagyok délben jöhetnek haza az oviból, és anyagilag pont ugyanott vagyok, mintha minden nap 4 órában elbenzineznék a suliba, plusz dolgozatjavítás, készülés, versus heti 2 du hobbi. Ha itt végzek, akkor még egy szakmát kitanulok, aztán ha már minden gyerek sulis, majd eldöntöm, melyikkel csinálok ev-t, mert ilyen bérek mellett nyilván tanárnak nem megyek vissza...

2022. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

A tanulással az a problémám h a tanfolyamok délután vannak vagy hétvégén. A férjem munkabeosztása (folyamatos 4 műszak) nem teszi lehetővé h belekezdjek ilyenbe. Jelenleg megvok lőve ezzel.


Egyébként a munkahelyem attól függetlenül h nem keresek 350ezret, (egyébként sima asszisztensi munkával szerintem máshol se keresnék) nagyon jó, mert a főnököm irtó rugalmas, ami pedig sokat számít ha gyerekem van.

2022. jún. 23. 09:31
 26/38 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nyilván mindenkinek más az élethelyzete. A 350 tényleg nem szar, főleg ha tudsz akár 6 órára is dolgozni, én az auti mellett max 4 óra. De élvezve a mostani oktatási rendszert, illetve a lehetőségeket, én ezzel jártam a legjobban, és főleg azért iratkoztam be, mert már túl régóta itthon vagyok, és szerettek volna emberek közé menni. Arra ez tökéletes, hogy fizetnek is érte, az meg plusz jó. De én is pont ezt láttam, hogy ha dolgoznék, akkor kb 70-80 e maradna, és mindig azt néznénk, hogy na most ki megy el táppénzre, ha betegek, és heti 5 nap elfoglaltság, így meg a gyerekek rendelkezésere állok, és nem kell bölcsizni, de bevétel meg ugyanannyi.
2022. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
Lustaság fél egészség.
2022. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
27 az nem lustaság hogy valaki optimalizálja az erőforrásait, az élet célja pedig nem az hogy minél több erőforrásra tegyél szert bármi áron.
2022. jún. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

27

ez miért lustaság?

Miért kellene meggebednie (munka, ht, gyerekek logisztikázása stb) ha nem létszükseglet az a pár 10 ezer forint.

Tudod az idő is pénz.

Lehet abból a pénzből kijönne egy nagy bevásárlással több, viszobt a gyerekekkel meg negyed annyit foglalkozni, es napi szinten rohanna csak a-ból b-be.

2022. jún. 23. 10:26
 30/38 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen, más a mentalitásunk, én önző vagyok és túlértékelem magam, nekem 70 ezer forint egy havi munkáért nagyon kevés. Biztos szereti a munkahelyét, de mondjuk itt is magamból indulok ki mert én az életemet jobban tisztelem ennél. Elhiszem, hogy a munka nemesít, de nyugdíjjas koromban inkább gondolok vissza arra, hogy le kellett mondani erről-arról, de nem voltam rabszolga. Gyakorlatilag 70 ezer a mai világban tényleg nem sok szerintem
2022. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!