Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit lehet csinálni, ha vissza...

Mit lehet csinálni, ha vissza kell mennem dolgozni, de a bölcsik tele vannak?

Figyelt kérdés
Apuka úgy döntött, hogy lelép se szó se beszéd. El kellett költöznöm a gyerekkel más városba. Ugye új munkahely kellene, de a bölcsik tele, nekem meg albérletet kell fizetni. Nagyszülők dolgoznak, ott nem lehet a gyerek. Ilyenkor mit lehet tenni?

2022. júl. 6. 09:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

20as, hány éve?


Szintén Budapest, Budai rész, és mindenhol mérföldes várólista. Az sem került be akinek mindkét szülője dolgozna.

2022. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Az én lányomat simán felvették bölcsibe az első helyre ahova jelentkeztünk és februárig tartották is neki a helyet. Ráadásul megyeszékhelyen.
2022. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nálunk a magán bölcsik is várólistások.(2022)
2022. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Hát olyan sok lehetőséged nincs kérdező, ha nincs hely, akkor nincs hely.

A opció: viszed magánbölcsibe, bár nálunk még oda is 1 évvel korábban be kellett íratni a gyereket, most hívtak fel nemrég, hogy akkor tartjuk-e a szeptemberi kezdést, mert pont 10 jelentkező van a babám helyére, ha mégsem menne.

B opció: költözés. Írtad, hogy a nagyszülői segítség miatt nem, de ha egyszerűen az átlag hétköznapotok nincs megoldva azért, hogy 3 hetente 1-2 órát vigyázzon rá a nagymama, akkor mégis csak át kellene gondolni, főleg ha mondjuk eleve olyan távolságban vagytok egymástól, ami miatt így is úgy is autóba kell ülni, vagy buszra szállni, akkor már annyira mindegy, hogy azokért a ritka alkalmakért az ember 10 percet kocsikázik, vagy fél órát. Próbálj meg mégis csak szétnézni a környéken, mondjuk 50-80 km-es körzetben, hátha találsz valamit.

2022. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Apuka fizetéséből egy Ft-ot nem láttunk soha, így én hiába kaptam jól, semmire nem mentem vele.

Nem tudok nagyszülőhöz menni, mert nincs hely. Úgy néz ki, hogy az egyikben lesz hely, de csak hónap vége felé nyitnak. Ha más nem, akkor szeptembertől beveszik oviba.

2022. júl. 6. 14:37
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Az elején azt írtad, fizet.
2022. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Gyerektartást fizeti igen, amúgy amíg együtt voltunk semmit nem láttunk a fizetésből. Nyomtalanul eltűnt, hogy hova azt nem tudni, illetve sejtem.
2022. júl. 6. 16:41
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Magánbölcsit ha van munkagely akkor az állam támogatja
2022. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a helyi családsegítő szolgálat vagy a védőnő hátha tudna segíteni, hogy ilyen szorult helyzetben mi a teendő!


9-es, mekkora egy tudatlan es érzelemtelen vagy… inkább csendben maradtál volna! Ja, ilyen inflációval meg kamattal biztos tok jo egy hiteles “sajat” ház… aztán ha nem tudja fizetni, akkor kiteszik az utcára

2022. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Állam támogatja a magánt

Amúgy mi pl Pilisen lakunk Pest megye, 53 férőhelyes bölcsi van, fullon, sorra kapták az elutasítást sokan, hatalmas a túljelentkezés...

2022. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!