Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert csinalnak sokan ugy,...

Miert csinalnak sokan ugy, mintha a terhesseg egy betegseg lenne? Mintha nem lehetne mellette dolgozni?

Figyelt kérdés
A vedono is ki van akadva, hogy meg dolgozom a 35. heten. Ezen poenkodnak, hogy en vagyok a munka hose. Tobbektol hallottam, hogy ahogy pozit tesztel majd tappenzre megy.
2019. jún. 5. 23:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%

Egyreszt,az elso harom honapban a kronikus faradtsag borzalmas,orulsz ha fekhetsz otthon es nem kell reggel 6ra bekullogni a melohelyre szenvedni.

Az utolso honapokban meg mar valoban "terhes" a dolog. De embere valogatja.

Enis sokaig dolgoztam az elozo terhessegem alatt,jol is ereztem magam.

Viszont jo ezzel a lehetoseggel is elni,hogy otthon lehetsz es igy is kapsz penzt. Ennyi

2019. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Valóban sokan mennek táppénzre...mint pl én az elején.Bár nekem megvolt az okom rá.Vészes hányásom volt,majd mikor elmúlt 16 hetesen,véreztem,onnantól veszélyeztetett lettem,majd mikor az is elmúlt,visszakértem magam dolgozni és most 36 hetesen jöttem el a fizikai nehézségek miatt már. De akinek nincs nyomós oka,én sem értem miért megy el és vállalja be inkább a kevesebb pénzt mint a rendes havi fizuját.Persze munkahely,munkakörülmény függő ez is...
2019. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindegy hogy ki mit és milyen körülmények között dolgozik, valamint hogy mennyi 'mellékhatása' van a terhességnek...
2019. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

Nálam is meglepődött.


A terhesség sok nőnek valóban terhes.


Azért, mert voltam olyaan szerencsés, hogy jól alakult, jól voltam, sőt kicsattantam az energiától, nem

gondolom, hogy mindenki így van ezzel


A 30. Hét körúl általában elkezd itt-ott fájni..

Sokszor egy nemmfizikai munka elvégzése is gond.

Pl

Ügyfeleztem, nem lhattam fel 5 perce ként posilni.. És akkor még bajom sem lett volna, ez a normális terhesen.

2019. jún. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindegy hogy egy kényelmes légkondis irodában dolgozol,vagy a szalag mellett tolod 40 fokban,esetleg vegyszerek,festékek között dolgozol vagy pl gyerekek között.
2019. jún. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hogy nem kéne ennyire ítélkezőnek lenni kérdező. Fogalmad sincs, hogy ki hogy éli meg. Nem mindenkinek rózsaszín álom és nem mindenki ússza meg apróbb kellemetlenségekkel.


Nekem gyakorlatilag az első perctől komoly fájdalmaim voltak a hasamban. Az elején még csak kellemetlenség volt de gyorsan fájdalommá alakult. Annyira hogy sokszor felállni alig bírtam, rejtély mitől volt, mert az orvos sem talált rá magyarázatot. Arról ne is beszéljünk, hogy az első perctől véreztem. Fertőzés veszélyes munkahelyen dolgozom, ahol 12 órát és 24 órás ügyelet is van. 30. hétig terveztem dolgozni, de csak a 16. hétig sikerült. A vége koraszülés lett.


Nem tudom milyen jogon kérsz számon bárkit? Nem tudhatod ki mit él át, hisz nem köti az orrodra. Nekem is volt egy két kolléganőm (akiknek nincs is gyerekük), akik kifejtették, hogy nem fájhat a hasam...


Légy hálás amiért relatív könnyű terhességed van, és légy kicsit empatikusabb, hogy a gyermekednek se ítélkezést taníts majd, hanem elfogadást.

2019. jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhessegemnel sokáig dolgoztam, tok jól voltam élveztem, én sem értettem az azonnal táppénzre nemoket, ahogy te sem.


A második terhessegemnel 7 hónapig nagyin rosszul voltam (33 hetesen szültem) Nehézséget okozott a hálóból kimenni s nappaliba vagy egy meg ágyazva.


Úgyhogy ennyire különböző terhesseg is van. Azóta elhiszem, hogy van aki tényleg Bem tud dolgozni és nem csak lóg.

2019. jún. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Ó, nálunk a pozitív teszttel a kezedben kell hívni a főnököt, hogy terhes vagy. Nem táppénz, hanem ugyanazt kapod, mint leállásnál, tehát az alapbért, de nem ugrik be a neve. (Bocs, éjszakás a babám.)

Évente kétszer kell menni teljes kivizsgálásra.

Sajnos az sem ritka, hogy valakinek elhal a baba, gyanúsan sokan jártak így, de a cég tagadja az összefüggést.

Ezek után egy percig sem csodálom, hogy az irodisták is egyből táppénzre mennek, pedig elvileg ők a csarnokokba sose mennek le.

2019. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%

Hát, márpedig az első trimeszter engem igencsak emlékeztetett betegségre mindkét gyerekemmel. Nonstop gyomorfájás, szédülés, gyengeség, brutál erős hányinger, napi több hányás. Olykor véres hányás, ahogy végigmart a sav. A klotyóig is négykézláb mentem ki sokszor. Amikor nem terhesség, hanem vírus okoz hasonlókat, akkor mindenki otthon marad, mert így nem lehet dolgozni. De ha terhes vagy, és amiatt kerülsz ilyen állapotba, akkor egyből hogy képzeled, hogy táppénzre mész, nem beteg vagy, hanem terhes. Érdekes, nem?

Mindemellett az elsővel még a császár előtti napon is adtam le melót, a másodikkal a 35. hétig dolgoztam, mert akkor kezdődött a karácsonyi leállás. Azért volt így, mert kényelmesen, home office-ban dolgoztam, nem volt gond. De bevallom, már a hátam közepére nem kívántam a végén, jobb lett volna nyugodtan készülődni, csak hát teljesítménybér, toljuk, amíg lehet...

Szóval örülj neki, hogy neked nem betegség, van, akinek olyan, mintha az lenne.

2019. jún. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

1.terhessegemnel a 36.hetig dolgoztam, aztan elmentem CSEDre, tokeletesen jol voltam az elejetol a vegeig.


2.terhessegemnel veszes hanyas, az elejen, de meg a mai napig hanyok, oedig 26hetes terhes vagyok es en ezt nem tudom elintezni a kifozdek mosdojaban, mint valamelyik valaszolo egy kerdeshez irta :S

Gyenge vagyok, rosszul vagyok, mar csak azt varom, h egeszsegesen szulessen meg a lanyom... Az elso terhessegemet meg nem is akartam, h vegeterjen...

2019. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!