Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisfiam szeptembertől kezdi a...

Kisfiam szeptembertől kezdi a bölcsit, néhány jó tanács/tipp (lent kifejtem)?

Figyelt kérdés
Nem igazán mondtak még semmit. Mi az, amit nekünk kell bevinni? Pohár, tányérok, evőeszköz, wc papir, papirzsepi, pelenka, törlőkendő, valtoruha? Miben erdemes vinni a kicsit? Kinti ruha, aztán bent atoltoztetem/tetik jatszoruhaba? Milyen menük szoktak lenni reggelire, tizoraira, ebedre (felnapos lesz eleinte)? Nem tudom kinel érdeklődhetnek, nincsenek bölcsis ismerőseim. Köszönöm a normális valaszokat :)
2022. aug. 11. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet megkérdezned a bölcsis gondozókat? Ezek bölcsinkként eltérhetnek :)
2022. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, meg kell kérdezni a bölcsit. Az enyém ovis és semmit nem kell vinnünk, váltoruhán kívül. De más ismerősöknél rengeteg dolgot kértek.
2022. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát most én leírom a mi bölcsinket, de nagy segítség nem lesz, mert eltérő

3adag váltásruha, gumicsizma, esőkabát

1 benti, és egy kinti váltás cipő (azon kívül amibe viszed)

Pelus, popsitörlő

Tisztálkodó szerek (fogkefe- fluorid mentes fogkrém (2év fölött, alatta csak fogkefe)

A kedvenc rongyi, plüss

Ágynemű huzat

Havonta 1 csomag zsepi és 1 csomag szalvéta

Én itthon normális ruhát adok rá, bent átöltöztetem és külön rakom a ruhát, délután vissza adom rá


Nálunk a reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát ott csinálják helyben, csak maguknak

Egész jó kajákat szoktak kapni, figyelnek az allergiásokra, nem vagy nagyon minimálisan használnak cukrot, rengeteg nyers zöldség gyümölcs van napközben☺

2022. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen szülői értekezlet, ott mindent elmondanak. Intézménytől függ, mi kell és mi nem, mi a napirend. Nálunk júniusban volt szülői, de sajnos nem tudtam ott lenni. Jövő héten megyek be, hogy megbeszéljem a bölcsőde vezetővel.
2022. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ami kell: pelenka, popsitörlő, popsikrém, előke (valami olyan amit könnyű elmosni, pepcoba lehet kapni ilyen szilikonos zsebeset azt szeretik) 2 garnitúra váltás ruha (rövid és hosszú is), kis kéztörlő, benti cipő, hetente egyszer a szülőknek kell bevinni gyümölcsöt meg valami rágcsálni valót amit tízóraira kapnak. Nálunk esőkabát, gumicsizma nem kell, mert nem viszik ki úgysem esőben őket. Aki szeretne vihet játszós cipőt én nrm szoktam mert eleve olyan cipőbe viszem. Kedvenc nyunyu, cumi, akármi ami megnyugtatja igény szerin. Kb ennyi. A kaja az jó szokott lenni nálunk is, reggelire szendvics, vagy zabkása, tízórai ugye a gyümölcs amit a szülők hordanak össze, ebédre ált. valami főzelék vagy rántott husi, spagetti stb...ja és az itthon extrém válogatós kislányom benn mindent megeszik szinte. :)
2022. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, irok meg nekik mailt, de mivel első nap 10-re kell menni, igy sanszos hogy akkor lesz egy kis értekezlet. :)
2022. aug. 11. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Bölcsibe dolgoztam.


-Váltó ruha időjárásnak megfelelően.

-Ha pelenkás akkor pelenka, krém, törlőkendő

-Váltócipő bentre, ami fogja a sarkát és tépőzáras az a célszerű, és szellőzzön

- kiskönyv (amiben az oltások is vannak)

- fésű

- egészséges közösségbe mehet igazolás az orvostól

- ha szednek csoportpénzt az ráér később is.

Központilag kapnak zsepit szalvetát azt nem kell vinni.

Ágynemű ott van, azt se kell, törölköző is van ott azt se kell.

2022. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7es vagyok


Reggeli és uzsonna nagyjából ugyanaz, tejet szinte minden nap kapnak valami formájában, kakaó, vaníliás tej, karamell, tejes kávé. Sajtokat is elég sokszor. Kenyérrel, kiflivel. Időnként van édes péksütemény pl cukros brios, tejbegríz, gabona golyó. Többnyire felvágott kenyérrel, zöldséggel


Tízórai gyümölcslé, esetleg néha gyümölcs ( amit nem kell vinni, konyhán adják)


Ebéd főzelék főleg, karfiol, répa, gyökér, kukorica, karalábé, paradicsom szósz, finom főzelék

Heti 1*2* hal van köretként, vagy hús, rántott, sült, májpuffancs

Mindig van gyümölcs ami nem mindig idény, ami olcsóbb. Leginkább alma

2022. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebédre szokott lenni még tészta valamilyen húsos szafttal, vagy rántott hal krumpli pürével, de a krumplis ebéd az olyan kevés hogy azzal nem laknak jól. Olyankor ha van valami rágcsa azt szoktak nekik adni ebédhez.


Folyadék ebédhez víz mindig mert az édes csak eltelíti őket.

2022. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És még:) olyan ruhába vidd ami neki kényelmes. Tehát ne farmer és szoknyát se. Ha fiú akkor a kantáros nadrágot hanyagold. :) Harinya se célszerű.


Írj nyugodtan ha valami érdekel még

2022. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!