Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek többemberes babája...

Akinek többemberes babája volt, az megpróbálkozik 1,5 éves korban a bölcsivel? gondolkodom a fél naposban.

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem próbálkoztam meg. 4 évesen kezdte az ovit.

Pont mert "többemberes" volt, ami nálunk azért volt, mert születésekor sérült, fejlesztésről fejlesztésre jártunk. Nem fért volna ebbe bele a bölcsi.

2022. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonloan, mint az elso, 3 eves, de 4 evesen kezdi majd az ovit. A tobbembereaseg mogott aok minden lehet, nalunk szenzorossag, ami persze kesobb derult ki csak.

En es a csaladom tudja kezelni az emiatti heppjeit, nem tudom elkepzelni hogy ezt a bolcsi toleralna, vagy jol tunak kezelniz pedig nincsenek azert extrem dolgai.

Az mas, ha muszaj munka miatt. Te miert adnad be? Ha csak par ora pihenes kell, bebiszitter?

2022. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Több emberes a fiam. Amúgy nincs más baja, csak a habitusa ilyen. Vagy legalábbis nem derült ki eddig semmi róla.

2 évesen kezdte a bölcsit mert visszamentem dolgozni. Nagyon nehezen szokott be. De az ott dolgozók szerint semmi extra nem volt, teljesen szokványos ha valaki nehezen szokik be.

Azóta már óvodás, az se ment egyik napról a másikra.

Mondjuk teszem hozzá hogy folyton beteg, így nehéz is valamit megszokni. De 4 évesen is bőven elég lenne neki ha csak én léteznek 😅

2022. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Magamnak szültem nem egy intézménynek. Az más, ha dolgozni kell menni, de csak azért nem adnám be mert nekem teher vele lenni.
2022. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Én fiam sem egyszerű. Nem adtam volna be 2 év után ment, mert dolgozni mentem.

Viszont szerintem add be ha beveszik úgy, hogy nem dolgozol, tudsz pihenni, kikapcsolódni és mikor otthon van egy nyugisabb anya van vele, nem egy idegbajos, mert egésznap lefáraszt

2022. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

5ös, akkor meg minek kellett neki gyerek? Jól mutat a közösségi médiában?

Ha az én feleségem így akarna megszabadulni a gyerektől úgy hogy közben otthon van, kiraknám mint azt a bizonyos macskát.

2022. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Dolgoznék, és kb eltartanám belőle az egész családot, külföldi cég otthonról végezhető
2022. dec. 2. 13:24
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
6 mi a feleséged, hogy nem lehet más csak a gyerek, szolga a tied meg a gyereké. Nem lehet előre tudni milyen a temperamentuma, 2 nyugis gyerek után született egy szélvész 3.
2022. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam most 16 hónapos. Már jár bölcsibe 2 hónapja, hetente 3x, kb reggel 8 órától 11ig. Ééééés, le lehet pontozni, de imádja! Fél éves kora óta láttam, hogy nagyon szereti a társaságot, és igényli is. A héten nem tudtunk menni, mert beteg volt, viszont ma jobban lett, és fülig ért a szája hogy mentünk! Max 10-en vannak a csoportban. 1,5-2 év közöttiek. Nekem ez nagyon sokat segít, mivel szülői támogatás nincs, a bébiszitterben meg csalódtam. Amíg ő ott van, addig én megfőzök több napra, elintézem a bevásárlást, takarítást (amit amúgy mellette nem tudnék, max 1 órát alszik napközben). Ő is jól érzi magát, én is. Win-win. Le lehet pontozni, én úgy gondolom hogy a kötődő nevelés azt is figyelembe veszi, hogy milyen habitusú a gyermek. Ha én látom, hogy szociális, társaságkedvelő, tartsam otthon csak azért mert azt mondják hogy a gyereknek az anyja mellett a helye? Kérdező, ha úgy látod, add be, tegyetek egy próbát, azzal nem vesztesz semmit? Ha pedig esetleg mégsem jönne be, akkor majd kiveszed. Én is így álltam hozzá, nekünk eddig nagyon bevált. Ja az meg a másik, hogy rengeteget tanul a nagyobb gyermekektől, ma délután itt táncolt meg ugrált páros lábbal a nappaliban (a bölcsiben leste el :) )
2022. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

9es, felétek nincs játszótér, baba mama klub ahol szocializálódna? Ja értem akkor foglalkoznod kéne vele :-D


8as, nem ,de akkor én se legyek az ő szolgája, ne kelljen eltartanom ha ő bölcsibe vágja a gyereket mialatt otthon vakarássza. Onnantól a gyerek költségeinek a felét fedezném, meg a fele rezsit és kaját, a többit neki kéne.

2022. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!