Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 éves nő vagyis kislàny...

15 éves nő vagyis kislàny megtarthatja a gyereket?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm kislànya 15 éves és terhes nemsokára szülni fog. Hiàba akarta az édesanyja hogy csinàltassanak abortuszt a gyereke hallani sem akart róla. 18 év alatt nem a szülő dönt a gyereke sorsàról? Vagy hogy van a pontos szabàly ilyenkor? Azért nem volt abortusz mert a gyereke nem akarta. Mindenesetre az ilyen szülő az én szememben köpni való.
2022. okt. 24. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekröl a saját anyja, tehát a 15éves dönt. Hiába kiskorú, hiába nem tudja egyedül eltartani.
2022. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 babyboom567 ***** válasza:
73%

Ez egy extrém kegyetlen nehéz helyzet minden résztvevőnek, ne akarj ilyen helyzetben lenni.

Nekem az életem tönkrement volna ha abortuszra kényszerítenek, sosem volt abortuszom.És tudom mit él át, egy első gyerekével terhes lány/nő.De azóta van gyerekem, és már 46 éves vagyok, és REÁLISAN tudom,hogy mivel jár egy gyerek, és semmi pénzért nem szülnék.És azt is tudom, hogy egy 15 évesnek nem való gyerek.Ebben a helyzetben,nincs jó döntés, csak rossz és kevésbé rossz, és ez a résztvevők hozzáállásán és lelkiállapotán múlik, hogy ki hogy éli meg.

2022. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Miért köpni való a szülő?

Abortuszról az anya (igen a 15 éves) dönt és nem lehet rákényszeríteni. Az más kérdés hogy nem lehet a saját gyermeke gyámja.

2022. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket megszülheti, nem kötelező az abortusz, de a gyerekhez gyámot rendelnek ki(valószínűleg a kislány anyját), mivel ő még kiskorú. Ha betölti a 18-at, lekerül a gyámság.
2022. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hadd szüljön, mit foglalkozol vele, nem mindegy az neked?
2022. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
59%
Én már 8 évesen, szerettem a gondolataimban azt a gyereket, akinek az anyukája leszek,és egész életemben rettegtem, hogy nehogy véletlenül terhes legyek,és abortuszra keljen mennem.Szerintem öngyilkos lettem volna utána.
2022. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez a szabályozás így helyes.

Tökéletes döntést itt nem lehet hozni, de az barbár, középkori eljárás lenne, ha egy mégoly kiskorú gyereket (lehetne 13 is, nemcsak 15) akarata ellenére, a szülei döntése alapján abortuszra kényszerítenének.

Az anya így is ezerféle ráhatással tudja érzelmileg "megdolgozni" a szerencsétlen gyerekét. Pedig elsősorban az ő hibája, hogy a gyereke 14 évesen nemi életet élt és a fog.gátlásról nem volt felvilágosítva.

2022. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

15 évesen estem teherbe, igyz 16 voltam, amikor szültem.

Anyámat hibaztatom részben a mai napig miatta. Ha a szexröl, menstruációról kérdeztem, homokba dugta a fejét. Egyáltalan nem voltam felvilágosítva (a suliban nem volt nálunk). 15évesen lett egy barátpm, ő hozta fel, próbaljunk ki valamit. Aminek az lett a vége, hogy elmaradt a következő 2 mensim. Anyának jeleztem, de annyi volt a reakció, hogy fiatal vagyok, nem állt be még. Aztán annyira fájt a hasam, hogy elvitt dokihoz, egy tumort állapítottak meg. 2 het mulva a kontrollon derült ki, hogy az a tumor egy félidős magzat.

Na anyám fogta a fejét rendesen. Végül megszültem, anya nevelte felmert engem visszaküldött a suliba. Mondanom sem kell, a srac ahogy megtudta, hogy apa lesz, lelécelt.

20éves voltam, mikor rákban meghalt anya, onnantól apa segített.


Most 30 vagyok, és 14 a lányom. Iszonyú nagy hangsúlyt fektettem a felvilagosításra.

2022. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Meg, persze, Lakatos-Kalányos-Kolompár kezdetű embereknél napi rutin a 15 évesen szülés. Feltételezem, itt is valami hasonlóról lehet szó.
2022. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

9-es, nemcsak náluk. Én is ismertem egy lányt, aki elmondta, hogy az anyja nem volt 16 éves, amikor megszülte őt. Szintén egy "túl jól sikerült" randi gyümölcse volt ő. Fehér bőrű család, az anya később ápolónőként dolgozott. Össze is házasodtak, egy közepesen rossz házasságban éltek együtt. Egy öccse is született később.

És az anyja kiakadt rá, mikor egyszer középiskolás korában óvszert talált a tolltartójában. A lánya meg megmondta neki, hogy inkább így, mint ahogyan az anyjáék csinálták. :-)))

2022. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!