Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 16 hónaposom hamarosan kezdi...

16 hónaposom hamarosan kezdi a fél napos bölcsit. Hogy vittétek végig a beszoktatast? Nagyon anyás a fiam.

Figyelt kérdés
2023. jan. 7. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit tehetsz: beszélj sokat a bölcsiről előre a gyerekednek, mit fog ott csinálni, (ha tudod) kit hogy fognak hívni, hogy néz ki a csoportszoba, te addig hol leszel, stb. Érezze rajtad, hogy biztos vagy benne, hogy ő ott jó helyen lesz, hogy bízhat a gondozókban. Amikor már zajlik a beszoktatás: soha ne tűnj el elköszönés nélkül, mindig jelezd neki, hogy elmész, és mikor (melyik tevékenység után) mész érte (ezt a beszoktatás után is, természetesen). Mindig tudja, mire számíthat.

És ne felejtsd, ha sír, az is normális, és ha nem sír, az is. A testi-lelki beszokás ideje kb 3 hónap a szakemberek szerint, ez alatt minden és mindennek az ellenkezője is normális (dacosabb, sírósabb, nehezebben alszik el, válogatósabb lesz...). Hajrá!


(Az én fiam is 16 hónaposan kezdte a full time bölcsit, külföldön élünk, itt nem tudtuk ennél tovább itthon tartani.)

2023. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13 hónaposan kezdtük, könnyen, és gyorsan beszokott. Itthon épp szeparációs szorongással küzdünk, átmegy a másik szobába, és sír, mert nem vagyok ott, de a bölcsiben nincs ilyen gond.
2023. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy ebben a korban még könnyebben beszoknak. Ahol most élünk, ott 12 vagy 18 hónaposan kezdik általában a bölcsit és pikk-pakk beszoknak. A lányom még otthon kezdte, ott a csoporttársai és az ismerősök gyerekeinél sokkal nehezebb volt 2-3 évesen.
2023. jan. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Leveltetu ***** válasza:
A keplet egyszeru, ha anyas a gyerek, apa viszi bolcsibe, az apak nem annyira erzelgosek es konnyebben levalik rola mikor be kell menni a bolcsibe. Max anya veszi ki. Nalunk mindket gyereknel ez volt, 1-2 nap es beszokott a bolcsibe is az oviba is mindketto.
2023. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!