Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Cicin elalvás és bölcsőde...

Cicin elalvás és bölcsőde kezdése?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára,20 hónaposan fogja elkezdeni a bölcsit. Az a "gondom", hogy csak cicin alszik el. Kicsit aggódom, hogy fog menni az elalvás a bölcsiben. Sok helyről hallottam, hogy ahol otthon cicivel alszik el a gyermek, a bölcsiben gond nélkül elalszik nêlküle is.

Nem szeretném leszoktatni, elvenni tőle. Épp elég nagy változás lesz neki a bölcsi kezdés is. Azt szeretném hogy majd ő hagyja el, a saját ütemében. Az utóbbi időben már egyre rövidebb ideig cicizik elalvás előtt,pár perc után lefordul róla és alszik is.

Azt szeretném kérdezni, hogy aki hasonló helyzetben volt hogyan alakult a bölcsis alvás? Elaludt gond nélkül?



2023. febr. 18. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden gond nélkül elaludt. Én is nagyon féltem tőle, hogy mennyire fogja megviselni, mert sokat szopizott és közben tekergette a hajamat. Semmi nyunyókát vagy cumit nem fogadott el. De olyan könnyen vette ezt az akadályt. Néha bevitte egy plüsst magával, de igazán az sem kellett neki. Mindig mondták, hogy ő az első, aki elalszik és az utolsó, aki felébred. Amikor pedig hazaértünk, akkor összebújtunk, cicizett egy sort. Ne izgulj, minden rendben lesz! :)
2023. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Derjaderja ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ilyen. 25 hónaposan kezdte nemrég a bölcsit. Könnyen elaludt, mindig azzal fogadnak, milyen jól alszik.
2023. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a furcsa, hogy számtalan ismerős rosszalvó gyereke kínlódás nélkül alszik a bölcsiben. Valószínűleg a légkör teszi. Ezen aggódni előre felesleges.


Hasonló dolog, de az én lányom legendásan rossz alvó otthon. Amikor mamánál alszik, mint a kisangyal magától alszik egyhuzamban 10 órát...

2023. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gond nélkül elaludt bölcsiben. Nálunk kifejezetten kérték is a kisgyermekgondozók, hogy ne szoktassuk le a bölcsikezdéssel egyidőben.
2023. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

De jó nektek, mert kisgyermeknevelőként nem ezt tapasztalom 4 cicisünk van ebből 1 aludt el könnyen, a többiek sokáig sírtak, keveset aludtak.

A sokáigat úgy értem hónapokig, mert hiába lett kicsit jobb hétvége felé a dolog mivel hétvégén volt cici, hét elején nagy szenvedés volt megint.

2023. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Tőlünk is kifejezetten kérték, hogy ne változtassunk az otthoni alvási szokásokon csak a bölcsi kedvéért. Azt mondták, hogy ők megoldják és hogy a gyerekek okosak, nagyon gyorsan megértik, hogy a bölcsiben nincs anya, nincs cici.

Így is volt. A beszoktatás második hetén már ott aludt. Én kint ültem az öltözőben, saját fülemmel hallottam, hogy simán megy.

2023. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyerek, nem hulye, tudja nagyon jol, hogy nem vagy ott, nem fog raakaszkodni a gondozono mellere.
2023. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

hiába pontozzátok le az 5öst, én is tapasztaltam hasonlókat, szintén kisgyermeknevelőként. volt akinél gond nélkül ment az alvás, volt akinél tudták is hogy gond nélkül menni fog, hiszen mással is aludt már, nem csak anyával. és volt aki csak anyával aludt, senki mással nem (hogy azért mert cici nélkül nem aludt el, vagy nem volt különösebb oka, nem tudom). utóbbi esetben is volt ilyen és olyan eset is. természetesen ha rövid időn belül lesz bölcsi, nem is szabad már leszoktatni a cicin alvásról a picit. viszont ha jó előre tudni, hogy bölcsibe fog menni, célszerű úgy alakítani a dolgokat, hogy napközben ne cicin aludjon el, max csak este. nem azért hogy a kisgyermeknevelőnek könnyebb legyen.. hanem hogy a gyereknek ne legyen akkora változás :)


kérdező, a gyermeked elég nagy már, okos, meg fogja érteni, el fogja fogadni a helyzetet. beszeljetek sokat a bolcsirol (de nem eroltetve, tultolva), meseld el mi fog tortenni ott, addig te dolgozol, mész érte stbstb. viszont fontos hogy ne arra készüljön, gorcsoljon rá hogy anya nem lesz, nem lesz cici, stb.


7: nyilván nem az én mellem kell a bolcsiseknek. ettől függetlenül anya és a cicije hiányozhat :) egyébként volt olyan is, hogy a gyerkőc az én pólómba is nyulkalni akart, hiába hogy tudta, nem anya vagyok... 😁

2023. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát mondjuk én pont leszokattam. Nem a bölcsivel 1 időben. Majdnem fél évvel előtte. Így nem kötötte össze a kettőt.

De ha nem szokatod le, legalább legyen egy pár alkalom amikor mással alszik. Ne csak veled tudjon. Ha a cici nem is, az anyáról leválás kemény lehet. Beszéljünk neki sokat a bölcsiről és szokja hogy nem mindig vagy vele

2023. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

8-as válaszoló, kisgyermeknevelő. Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted a nappali cicin alvásról hogyan tudnám leszoktatni? Ma is pl. kb 2 perc szopizás után már aludt is. De ha nem adom oda, hiába simogatom, fekszek mellé,nem használ. Sokáig sem szeretném ezt délben húzni nála, mert fáradt már nagyon, de arra a kis időre csak kell neki a cici.

2023. febr. 18. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!