Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most mit csinaljak?!😭

Most mit csinaljak?!😭

Figyelt kérdés

Roviden:

Budapest egyik keruleterol van szo (nem kis kerulet) 15+ bolcsodevel.


Mivel a fiam apjaval kuulon váltunk, igy en most jelenleg apukamnal vagyok a kisfiammal.

Sos vissza kell mennem dolgozni nyilvan, ezt tudattam a bolcsivel is, akik közölték "reméljük talal megoldast a helyzetere de sajnos nem tudunk helyet biztositani"


Ovodat probaltam, de aajnos meg nem ovodakoteles igy ők mondtak hogy a bolcsi ami jelenleg nekünk jarhato.


Most oszinten mi a francot csinaljak?


Egyedülállókent, munkaba allas miatt szeretnem a gyereket beadni ... nem eleg indok ez hogy biztositsanak neki helyet ???


Mik a lehetosegeim?


Az adott keruletbe szol a lakcimunk .


Segitsetek, ketsegbe vagyok esve 😭😭😭😭



2023. febr. 15. 20:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a bölcsi nem kötelező, nem kötelező bevenniük.

Más éveket vár a helyre.


Én januárban kezdtem el intézni, hogy szeptemberre felvegyék. Már akkor közölték, hogy kb lehetetlen. Talán jövő január...



Sok választásod nincsen. Vagy magán bölcsi, de az fizetős, vagy bébiszitter. Ami szintén nem olcsó.

2023. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nincs rokon, aki vigyázni tud rá?
2023. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nagyon sok helyen így van ez. A helyedben körbe telefonálnám az összes bp-i bölcsit első körben a munkahelyed szerinti körzetest.

Be lehet menni az önkormányzathoz sírni (szó szerint) hogy milyen helyzetbe kerültetek, hátha megsajnálnak. De ennyit tudsz tenni csupán

2023. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg még, a munkahelyed közelében bölcsi vagy másik kerületbe is érdemes házalni hátha valahol akad egy hely.
2023. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1#

Koszonom, nyilvan ha ezek szamomra jelenleg jarhatoak lennenek, nem gorcsolnek a bölcsi elutasitasan.

Jelenleg ezt nem tudom magamnak megengedni, apuka gyerektartast sem fizet (amit szinten inteznem kell) igy egyedul apukamra szamithatok aki aktiv dolgozo még.

2023. febr. 15. 20:23
 6/22 A kérdező kommentje:

2-3-4 valaszolo.koszonom szepen ezek lesznek a kovetkezo lepesek. Ezeket kijarom mindenkepp.


Sajnos olyan mertekben anyas a fiam hogy nem tudom hogy tudna megmaradni massal(aki nem szakember es tudja kezelni pl a bolcsibe)


Apukam lakik egyedul budapesten, rokonok videken, ket testverem kulfoldon.😩😫

2023. febr. 15. 20:26
 7/22 babyboom567 ***** válasza:
93%

Mondjuk azzal azért számolj,hogy ha be is veszik, ez nem lesz ilyen sétagalopp, ahogy elképzeled,mert 1 hét bölcsi 2 hét betegség.

Mi 7 hónapos korában kerültünk várólistára, és 21 hónaposan tudta elkezdeni.

2023. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk jár támogatás magánbölcsire ha nem veszik fel államiba,viszont nálunk államinál az egyedülálló szülő elsőbbséget élvez. Érdeklődj önkormányzatnál.Szintén Budapest.
2023. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
2023. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Van egy pályázat amire lehet jelentkezni. Az állam 40.000 ft-ot támogat, ha magán bölcsibe adod be a gyerkőcöt. Ha többe kerül, akkor azt kell neked rendezni pluszban. Szerintem Te, mint egyedül álló anya nagyobb eséllyel nyerhetsz meg egy ilyet. Szurkolok!
2023. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!