Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi vagy ovi: 2,5 évesnek?

Bölcsi vagy ovi: 2,5 évesnek?

Figyelt kérdés

Van egy magán óvoda, ahol működik mini csoport, ahová egy éves kortól 3-4 éves korig járhatnak a gyerekek. (Tulajdonképpen bölcsőde)


Kisfiam szeptemberben lesz 2,5 éves. Mit gondoltok, melyik csoportba kezdjen:


Mini csoport 1-3 éves korig

Kiscsoport 2,5 éves kortól


Köszönöm



2023. jan. 31. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ezt neked kell eldönteni? Nálunj az ovónők teszik be megkátásuk szerint.


Egyébként ha rajtam múlna, én a nagyobbakhoz tenném.

2023. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Egytől háromig az BÖLCSI, akkor is ha egy ovin belül kap helyet egy ilyen csoport.


3,5-től ovi. Addig semmi.

2023. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekfüggő, én az enyémet a bölcsis csoportba tettem volna, mert 2 és fél évesen nem beszélt, nem volt szobatiszta és teljesen jól eljátszott kisebb gyerekekkel.
2023. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Előzetesen a bölcsődébe jelentkeztünk, de most elbizonytalanodtam.


Márciusban lesz két éves.

A beszéd nemrég indult be, még nem szobatiszta. Jól eljátszik egyedül és másokkal. Inkább megfigyelő típusú és nagyon békés természete van. Kiegyensúlyozott és nyugodt.

2023. jan. 31. 15:20
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek a 3-as válaszolóval, tényleg gyerekfüggő. Mi az ovit választottuk, mert a kisfiunk a nagyobbakkal mindig jobban kijött, szépen beszélt és inkább olyasmit játszott, amit a nagyobbak. Mi úgy gondoltuk az oviban több az esélye fejlődni, mert fel kell zárkózni a nagyobbakhoz. Szerintem jól döntöttünk, sokat fejlődött és sok barátja van.
2023. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én oviba írattam a lányomat, de kissé megbántam. Persze sokat fejlődött ott, de még olyan kicsi volt. Az óvodában teljesen máshogy foglalkoznak a gyerekekkel, mint a bölcsiben. Túl sokat várnak el tőlük. De amit te írsz, lehet teljesen máshogy működik, hogy ott olyan kicsi gyerekek is vannak. Bár az meg azért nem lehet jó, mert nagy korbeli különbségek vannak. A bölcsődékben általában egy csoportba rakják az egyidőseket. Szerintem érdemes megnézni mindegyiket külön, mert így nehéz eldönteni, főleg hogy valóban gyerek függő is a dolog.
2023. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
27%

Nálunk az óviban még 6-7 évesek is vannak a kicsikkel a vegyes csoportban. Kötelező foglalkozások vannak, torna, szàmtanszerű, táncolás dalocskàkra, verstanulás, kézműves (olyan feladatokkal aminek a 4 éves lányom közelében sincs). A gyerekek összetett dolgokat játszanak és éretten kommunikálnak egymással, pl élményeket mesélnek, szerepjátékokat játszanak. A mozgásuk és a játszótér is ennek megfelelő, magasabb nehezebb mászókák, háttámla nélküli hinta stb. Önálló öltözködést és szinte önálló mosdóhasználatot várnak el illetve hogy a gyerek fejezze ki magát, gondjait stb.


A kisfiam 2 éves, összetett mondatokban beszél,1-2kmt is futóbringàzik, rollerezik, 2m magas csúszdára egyedül felmegy, lecsúszik, lèpcsőzik szaladva. Önállóan eszik, kezet, fogat mos.


Az óvisok pátyolgatják, szeretik, mint a lányom kisöccsét, így látom, hogy nagyon kicsi hozzájuk. A bölcsiben fakultatív kézműves van, nagyon egyszerű feladatokkal, 2+1 fő 8 gyerekre, udvaron nekik való játékok. A többi gyerek is mind 2 éves a csoportban. 2 hét beszoktatás alapján abszolút ez való a fiamnak, ez a szintű pátyolgatás, vele egykorú gyerekekkel ilyen "tipegőbarátság", csendes békés légkör. Szerintem nem tenne neki jót, ha kétszer ennyi gyerek között ő lenne a legkisebb, legkevesebbet tudó, miközben alig jut rá figyelem.

2023. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp bolcsibe. Engem lebesteltek. Aztan 3 evesen ugy kellett berakni oviba h pelenkas. Szerencsere aranyosak ea cserelgetik. Mikor lattam h nem sikerul oszre a szobatisztasag,mert betelt a bolcsi. Ahol 7 en vannak. Ovivan 25 kisgyerek. Katasztrofa. Allandoan hordjak a" leprat". A kisfiam 4 honap alatt 3 hetet jart 5 reszletben. 2-3 nap utan befertozi valaki mindig bemegy betegen. 2 het otthon 4 nap ovi.
2023. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősítést és sok hasznos hozzászólást. maradunk a bölcsis kezdésnél, utána majd lesz még elég ideje ovisnak lenni :)
2023. jan. 31. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is márciusi, 2,5 évesen ment bölcsibe. Jó döntés volt. Mindenki korabeli volt, 2-3 hónap különbséggel. Szerette, jól érezte magát. Az ovit mikor kezdtük, vegyes csoportba került. Volt egy kisfiú, akit 2,5 évesen oviba vitték. A szülei és az óvonők is mondták, hogy csak a második évben kezdte el jól érezni magát. Az én lányom egyebként nem szerette a nagyobbakat, kivettük onnan. Kiscsoportba írattuk és ott remekül érzi magát, pedig mindenhol azt mondják, higy a korát meghaladóan érett/ügyes, stb. Mégsem húzták fel a nagyobbak, csak frusztrált lett és kifordult önmagából.
2023. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!