Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy reagált a gyermeketek...

Kinga8 kérdése:

Hogy reagált a gyermeketek bölcsiben az első kinti alvásra?

Figyelt kérdés
Természetesen aludt már el ölben vagy babakocsiban szabadég alatt! A tegnapi napon még szerintem eléggé hűvös volt ahhoz hogy a gyerekek órákat aludjanak kint az udvaron. Itthon mondta is hogy nagyon fázott. Míg a kinti alvás nem történt meg semmi baja nem volt a kislánynak aztán este fel szökött elég magasra a láza, szintén ma délután is. Nektek hogy reagált a gyermek az első kinti alvásra? Szerintettek lehet kérni hogy többet ilyen hűvös időben őt ne vigyék ki?

2023. márc. 4. 14:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Túl hideg van a kint alváshoz. Az más amikor a baba melegen felöltözve kint alszik. És az is más ha a skandináv gyerekek minden nap kint alszanak. Két alkalommal egy évben? Vagy, hogy kell ezt elképzelni? Honnan volt megfelelő ruha ehhez? A kinti rohangálós overallban alszanak? Simán megfazhatott ha nem volt megfelelő a ruha.
2023. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Unokatesóm 89-es, mínusz valahány fokig kint altatták őket bölcsiben. Bundazsák és hajrá. Szovjet bölcsisekről is láttam archív fotót, vastag bundazsákban sorakoztak az udvaron, tél lehetett, mert levelek nem voltak a fákon.


Nem valószínű, hogy attól beteg, szerintem fordítva, már megyegetett föl a láza, azért fázott. De azért kérdezz rá, miben aludtak kint, lehet, hogy az átlagnál melegebb valami kell a te gyerekednek.

2023. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%
Oh tényleg már el is felejtettem, hogy ma már NEM LEHET simán megfázni! Kiment a divatból. Elképesztő, hogy milyen hülye szülők léteznek.
2023. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Fu a ki franc akarna kint aludni, nem is tudom, minek? Eszembe nem jutna, semmi kedvem nem lenne kint aludni hidegben, semmilyen ruhában. Nem is tudtam hogy ilyen szokás van Magyarországon is. De beteg szerintem nem ettől lett, hanem vírustól.
2023. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%

Ha olyan egészséges, akkor miért nem látok egyetlen felnőttet se télen szundikálni a háza kertjében?🤔 Direkt betegek akarnak lenni, vagy mi? Érdekes, csak gyerekeknek egészséges?

(Amúgy szerintem is csak elkapott egy vírust, de azért röhejes ez a bezzeg északozás.)

Olyat biztos nem lehet kérni, hogy őt ne vigyék ki, de ha csak évi 2, akkor tudd meg, mikor lesz a másik és aznap ne vidd be. De gondolom, heti kettőre gondoltál.

2023. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

"Ha olyan egészséges, akkor miért nem látok egyetlen felnőttet se télen szundikálni a háza kertjében?"


Én nem annyira szoktam szundikáló felnőtteket látni napközben. Babákat annál inkább. Sokszor hallottam már, hogy kint altatják a babát (nem bölcsiben, hanem aki otthon van vele) mert jobban alszik.

2023. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
9%

#16! És éjszaka miért nem egészséges? Azt is ki kéne használni, nem? Én olyankor se látok 🙄

Amúgy meg de, egy csomó felnőttnek mániája a délutáni szundi, ha megteheti. Csak sokan nem tehetik meg, mivel dolgoznak.

#15

2023. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

13


Mert minden tájékozott ember tudja, hogy a “megfázás” valójában nem létezik.


A megfázás az fertőzés, ahogy a felfázás is.

A fertőzés pedig a valami miatt legyengült szervezetet támadja ( ez lehet egy áthülés, kihülés miatt, de önmagában nem leszel beteg a hidegtől)

2023. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
18 Mert ezt a hatalmas okossagot olyan jól elterjesztettek a pórnep körében. Igen, a hideg kornyezet miatt sokkal könnyebben elkapsz bacit, vírust. Sokkal könnyebben, tehát a hidegnek nagymértékben köze van hozzá, felfazasra ugyanez igaz. Sok hülye meg ezt úgy értelmezi, hogy a hidegtől nem lehet megfazni, felfazni. Pedig nem ezt jelenti. Kb. tízszer faztam már fel hidegtől, vagy ha neked úgy tetszik hideg környezet miatt. És gondolom másoknak sem kell bemutatni azt a jelenséget, hogyha nem öltöztek fel jól megfaztak a hideg időben. Szavakon lovaglás, semmi több.
2023. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%

"És éjszaka miért nem egészséges? Azt is ki kéne használni, nem? Én olyankor se látok 🙄"


Sokan télen is túráznak, sátoroznak és kint alszanak a szabad levegőn. ;)

Egyébként ha lett volna valaki, aki egy bundazsákban tologat, én is szívesen aludtam volna a gyerekkel együtt. Sokszor abban elalmosodtam, hogy toltam a kocsiban.

2023. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!