Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis gyermekeknek hogy...

Bölcsis gyermekeknek hogy fest a reggeli rutin?

Figyelt kérdés
Egy gyermekesek, nálatok milyenek a reggelek a bölcsis napokon? :)
2023. márc. 9. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon sietős, hisztizős. Hiába kelünk korán mégis mindig az utolsó pillanatban indulunk el. Ébredek, iszok kávét, összerakom magam a fürdőben, felöltözök. Ezután ébresztem, kap reggelit, nyammog rajta, közben nyafog hogy ő aludni akar. Peluscsere, felöltözés, megy a hiszti hogy ő nem ezt akarja felvenni, játszani akar stb.. megcsinálom a frizuráját, aztán irány a kocsi. Még hisztizik egy sort, mert mindent magával akar vinni a bölcsibe. Beérünk a városba, parkoló soha sehol, csak messze, ezért cipelem, mert nem akar menni, Jucust is cipeli az anyukája, én is cipeljem. Beérünk hiszti elmúlik, ott a Jucus, fut játszani. Rohanok kocsihoz vissza és irány dolgozni.
2023. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy gyerekes, de amikor a nagyobb gyerekem nincs itthon, akkor is kb. ugyanúgy fest a kisebb reggeli menetrendje. Felkel, peluscsere, öltözés, reggeli, aztán indulunk.
2023. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
6-7 között ébred, akkor még az ágyában vagy a földön játszunk kicsit, pizsamában, utána átköltözés, reggeli, még játék, ha van idő. Ha busszal megyünk, 7:45-kor legkésőbb kilépünk az ajtón, ha autóval, akkor negyedórával később. Negyed 9-f9 között érünk a bölcsibe, ott bemegyünk, rituálisan kezet mos a felnőtt mosdóban (ez a saját kis hagyománya, ő találta ki), le a külső rétegek, fel a váltócipő, és karból karba adom (vagy adja át az apukája) a gondozónak. 2 éves 8 hónapos, másfél éve bölcsis (külföldön élünk).
2023. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az kimaradt, hogy vele egyidőben kelünk, sose korábban, és együtt reggelizünk (legalább ketten, de ha lehet, mindhárman). És az, hogy ki viszi bölcsibe, mindig reggel dől el, attól függően, hogy melyikünk napja ígérkezik húzósabbnak, illetve melyikünk megy be aznap vagy marad home office-ban.

3as voltam

2023. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ébredés, cici, kávé, öltözés, indulás. A bölcsiben 8tól van reggeli, ott eszik először szilárdat. Én azután reggelizem, hogy őt leadtam a bölcsiben, többnyire a munkahelyen.
2023. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hamarabb felkelek, elkészülök. Neki a ruhát előző nap kikészítem. Fél7kor ébresztem, nagyon könnyen ébred. Rögtön kér enni :D Csinálok melegszenyót vagy joghurtot kap, ami épp van otthon. Megeszi, utána öltözés, és indulunk általában 7óra körül. Fél8ra érünk be bölcsibe. Utána jövök dolgozni, én itt reggelizek.
2023. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6kor keltem. kávé, mosdó öltözés.

6:20kor keltettem a gyereket. Mosdó, majd öltöztettem.

Kb ideje nem volt feleszmélni.

Kocsiba be, bölcsiben voltunk 7kor.

Így 7:30ra beértem melóba

2023. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk 3/4 7ig el kell indulni (fél 7 jobb), van egy óvis is, velem alszanak és a kicsi fel is ébred (max negyed óra múlva) ha én kikelek. Max 5-től amúgy is már ilyen komfortcicizgetős állapotban van.


Én eddig jobbat nem tudtam, minthogy este mindent kikészítek. Fél 6kor- 3/4 6kor kelek. Max 6kor keltem őket, de van hogy felül velem a kicsi van hogy kelteni kell. A nagyot mindig ébreszteni kell.


Náluk van 15 perc mesenézés, közben kapnak kakaót es vitamint. Közben vmikor felöltözök, beágyazok, megetetem a kutyát, berakom a saját vizelet ilyesmi. Utána van 1-1 zene szám, mindegyik 1 gyereknyi öltözés.


Felmegyünk fogát mosni, aztán lefelé kinyitott az ablakokat, lent felvesszük a kinti ruhát, kitessékelem őket, visszaszaladok ablakot zárni, felkapom én is a ruhát-táskát és megyünk.


Nem igazán van hiszti, jó a hangulat, mindenki nagyjából szívesen megy ahová kell. Gyerekek bent reggeliznek én út közben (van egy 5 perc setaszakaszom az utam végén).

2023. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:
100%
Saját vizelet = saját vizemet 😃😃
2023. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatkor kelek, összeszedem magamat, keltem a gyerekeket (bölcsis, ovis), öltözés, fésülködés stb. Hétre kimegyünk a buszmegállóba, negyed nyolc körül beérünk a bölcsibe, utána az oviba.
2023. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!