Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Reggeli készülődés, ébresztés,...

Reggeli készülődés, ébresztés, hogy csináljam (többi lent)?

Figyelt kérdés

Het 3 napot dolgozom, 2-szer 8-tól, egyszer 10 től, kisfiam családi napközibe jàr, nehéz kiszámolni, mikor ébresszem, magától fél 9-ig is aludna. Hajnalban átjön az ágyunkba, mégszopizik, ha visszaalszik, nem tudom visszatenni az ágyába vagy otthagyni, mert felébred és nyűgös. Gyakorlatilag ha én fel akarok kelni, hogy kezdjek készülni, ő is felébred, ha ez neki korán van, sokáig nyöszörög, ölben kell fogni.

Reggelizni nem nagyon szokott, a szopi elég neki, őt felöltöztetni stb max összesen 5 perc lenne, de én szoktam reggelizni is, amit elkészítek este de az is idő míg megeszem.

Férjem 5 után elmegy, már nem tud segíteni. Eddig egyszer majdnem elkéstem, amúgy meg mindig vagy hamarabb indulunk, mert ha már ébren van, inkább menne, vagy el kell kezdeni otthon játszani, olvasni, aztán meg 10-20 perc múlva nehéz abbahagyni ha menni kell.

Mindezt bonyolítja, hogy nem mindennap, amikor nem, akkor meg hagyom aludni, vagy ébresszem mindennap, mintha 8 ra mennénk?

Ötletek?



2014. szept. 10. 06:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ébreszd mindennap, mintha 8-ra mennél. Be fog állni rá a szervezete. Mikor lányom kezdte az ovit, bevállt, hogy mikor ébredésidő volt, ölbe vettem, és elkezdtem olvasni egy rövid mesét (nagyon szerette a meséket), arra szívesen ébredt. Utána jött a készülődés, öltözködés, reggeli, mindig ugyanúgy. Ha 8-ra kell menned, valahogy próbáld megoldani, hogy ne kezdjen már el otthon játszani, pl. adj neki feladatot, amíg Te készülődsz, az enyémek legalábbis szeretik, pl. légyszíves tedd a tányéromat a mosogatóba, keresd meg a cipődet, stb.
2014. szept. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem mi a problema. Ha felébred, amikor te, akkor siman meg lehet csinalni mindent. Nem ártana neki se, ha reggelizne.
2014. szept. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót támogatom. Egy kisgyereknek is szüksége van jól szervezett és mindig követhető napirendre, hogy meglegyen a mindennapi életritmusa.És valóban , ha mindig betartod, megszokja és mindenkinek könnyebb lesz.Ez az egyszer így , egyszer úgy nem tesz jót neki, hétvégén hagyd kicsit tovább aludni.
2014. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nálunk két gyerekkel elég katasztrófa volt a reggeli készülődés. Végül az segített, hogy csináltam egy videót ami a gyerekeket végigvezeti a reggeli készülődés folyamatán, játékos formában.

El kell indítani tévén/laptopon/tableten/stb, nekik meg követni kell az ott látottakat. A jutalom az, hogyha időben végeznek, marad idő játékra is.

Youtubera is feltettem, megtalálod ha beírod, hogy "morning madness troubleshooter"

vagy a link:

https://www.youtube.com/watch?v=sT0WC04Nyhs

2015. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!