Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kitehetik a lányomat a bölcsib...

Kitehetik a lányomat a bölcsiből, ha várandós vagyok?

Figyelt kérdés

A kislányom bölcsis lesz szeptembertől, én dolgozom és úgy tűnik várandós vagyok. Szeretném, ha bölcsibe menne, én pedig dolgozni szeretnék ameddig tudok, bár ha megszületik a testvére, akkor lehet csak fél napokra menne majd, meglátjuk.

Egy barátnőm azzal riogat, hogyha nem lesz munkáltatóim, kitehetik a lányomat a bölcsiből. Náluk megtörtént már, rendszeresen kérnek be friss munkáltatói igazolást.

Még friss a helyzet, éppen csak pozitívat teszteltem, de lassan el kellene döntenünk, hogy beíratjuk-e szeptemberben, vagy sem. Az én mentális egészségemnek és a kislányom szociális életének is jót tenne a bölcsi/munka, de ha valóban kitehetik emiatt, amikor megszületik a testvére, akkor nincs értelme elkezdeni talán.

Utána kérdezni a bölcsinél egyelőre nem szeretnék. Mi/ki rendelkezik erről?


2023. júl. 2. 11:16
1 2
 1/17 babyboom567 ***** válasza:
94%
Én nem tudom, hogy felétek,hogy van, de nálunk már megvoltak a felvételik,és a beíratások.És igen, ez attól a bölcsitől függ (elvileg),ahova járni akartok.Nálunk csak egyszer kértek,terhesek gyerekeit nem rakták ki nálunk(senkit sem).
2023. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez a bölcsitől függ. Itt nálunk a falusi bölcsiben nem rakják ki a már felvett gyereket. Városiban más a helyzet, mert hosszú a várólista.
2023. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A jelentkezés nálunk is megtörtént, ott kértek munkáltatóit, ezzel nincs gond. Vissza is jeleztek, hogy szeptembertől mehetünk. Július közepéig kell nekünk véglegesíteni, hogy kezdi-e a bölcsit vagy sem, ezután rakják össze a beszoktatási rendet.
2023. júl. 2. 11:50
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez bölcsi függő, nálunk (Bp-i bölcsi) nem raknak ki beszokott gyermeket. Bár az is igaz, hogy nem volt tele éppen a csoport.

Én aug. végén teszteltem pozitívat, én is elgondolkoztam, hogy mi legyen. De már a bölcsit nem akartam visszamondani, hiszen pár nap múlva kezdte volna a beszokást a kislányom, a munkahelyemből se akartam hülyét csinálni, hogy 2 hét múlva kezdtem volna és akkor visszamondom. (Nyilván tudták a munkahelyen, hogy próbálkozunk a 2. babával, de akkor is.) Ráadásul ha "ne adj Isten" történik valami a babával, akkor bukjuk a bölcsit és a munkát is, szóval én úgy voltam vele, hogy menjünk tutira és egyébként is úgy terveztem, hogy végig dolgozom a 2. terhességemet is, mintahogyan a elsővel is 38. hétig dolgoztam. Anyagilag is jobb volt, hiszen akkor már csak a GYES-t kaptam.

Viszont én úgy csináltam, hogy végig dolgoztam és május elején született a kicsi, akkor kivettem a nagyot a bölcsiből, majd jött a nyári zárás, így több mint 2 hónapot otthon volt és csak augusztusra ment vissza. Nem problémáztak rajta a gondozónők.

2023. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 babyboom567 ***** válasza:
90%
De ha dolgozol terhesen is, akkor van munkáltatóid, nem fogják kirakni. Nyugodtan add be, nem csak egyke gyerekek járnak bölcsibe.
2023. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű, hogy emiatt kitennék, főleg ha dolgozol. Ha meg otthon vagy, akkor nem is szükséges a nagynak bölcsibe menni.
2023. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk kiteszik az ilyen miatt a gyereket.

Hiába vettek fel, látták anyukán, hogy pocakos, majd hogy meg lett a baba. Kértek friss munkaltatóit, megtehetik, nem tudott vinni.

Igy mondták, hogy akkor sajnálják, de fel kell venniük mást. Iszonyú varolista van, ne foglalja egy olyan gyerek a helyet, aki otthon maradhatna egy olyan elől, ahol viszont fontos lenne a bekerülés.

És szerintem teljesen jogos.

2023. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Amíg dolgozol, addig mindegy, hogy terhes vagy-e.

Utána kitehetik, de ez helyfüggő.

2023. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha megszületik a pici és otthon leszel vele, vedd ki a bölcsiből, ne vedd el olyantól a helyet, akiknek szüksége lenne rá.
2023. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

A 9-essel értek egyet.


Ha otthon vagy, ne vedd már el a helyet olyanoktól, akiknek meg kellene a pénz, akik mennének vissza dolgozni, ez olyan gusztustalan dolog.


A bölcsőde arra van kitalálva, hogy dolgozó emberek gyerekeire figyeljenek.

2023. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!