Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jogosan veszi igénybe a...

Jogosan veszi igénybe a kislányom ugye a bölcsődét, ha én most vagyok 6 hetes várandós és jövő héten kezdjük a beszoktást, egy hete vagyok táppénzen, de a munkáltatóit már egy hónapja leadtam?

Figyelt kérdés

Úgy ítélem nagyon kell neki a kortárs közösség, én már kevés vagyok neki.

A vizsgálatokra szeretnék nyugodtan eljárni, a gyereknek sem jó ha állandóan anyával jár a szülészhez.


2013. nov. 22. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Én amikor beírattam kislányom, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Augusztus közepén a szülői értekezleten szóltam, hogy mivel otthon vagyok, nem muszáj , hogy menjen és szívesen átadom helyet annak akinek szüksége van rá!


Én így éreztem korrektnek.


Végülis jár, mert nem volt várólistás gyerek, sőt még most is van hely a bölcsiben. De ha lett volna olyan, akinek nagyobb szüksége lett volna bölcsibe, akkor szó nélkül átadtam volna a helyet.

2013. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Jár, de nem azért, mert már leadtad a munkáltatóit, hanem azért mert veszélyeztetett terhes vagy (nyilván azért vagy táppénzen).
2013. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, van-e hely a bölcsiben. Ha nincs, tehát így valakinek a gyerekét nem veszik be aki emiatt nem tud dolgozni, akkor nem jogosan.
2013. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Én februárra vagyok kiirva, igaz dolgozom, miota bolcsis a lányom. Ha megszületik a pici, akkor sem veszem ki a nagyot a bolcsibol. Nalunk annyi a kikötés, h 3kor elkell hozni a bolcsibol, aki otthon van.

Igaz, nalunk mar a beratkozaskor tudtak, h terhes vaagyok. Elmondtam, de igy is felvettek, mivel jeleztem, hogy a semmire nem fogok otthon ulni tp-n. Persze más ha valakinek tenyleg szukseges otthon ulnie.

2013. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!