Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy csinálják ezt a bölcsiben?

Hogy csinálják ezt a bölcsiben?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, eszik kanállal, villával, pohárból is tud inni, de azért van mit takarítani utána. A pelenkacsere 5 perces kergetőzéssel kezdődik. Szóval ezt 10-15 gyerekkel hogy csinálják bent a bölcsiben? Vagy hány ember van erre?
2023. aug. 27. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekek nagyon jól tudják hogy bölcsibe vannak és tudnak viselkedni mert ott szabályok vannak.

Általában 1 nevelő van bent

Kb 10től van átfedés és akkor kettő van.

2023. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
5perces kergetőzés? Kérdező, azt ugye tudod hogy te vagy a felnőtt, a gyerek anyja? Nehogy már 5 percig ne tudd elkapni. Odamész, felveszed, kicseréled a pelenkát. nem kergeted, nem könyörögsz nem nyújtasz be kérvényt. Kb 3 perc az egész elejétől a végéig. Nyáron nagy melegben még annyi se. Ha sír majd megvígasztalódik.
2023. aug. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Első te még életedben ne, láttál bölcsődet, ugye. Max 7 gyerek juthat egy kisgyermek nevelore, ergo nem egy van velük soha, hanem 2. Az egyik műszak 7kor kezdődik, a második meg 8kor, az atfedesi idő alatt pedig a dajka segit.



Nem kergetoznek, megfogjak a gyereket és kicserélik a pelenkát.

2023. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermeknevelő vagyok, csak eljöttem babázni, nekem 2 dajkám volt, én voltam egyedül gondozó.


A gyerekek alkalmazkodnak a többi, beszokott gyerekhez, látják, hogy ami történik az nem rossz, ha ki is viszünk egy gyereket a csoportból pelenkázni, ő utána visszatér és ugyanúgy játszhat tovább.


Én rajzoltam egy napirendet az érkezéstől a haza menetelig ott voltak a napirendi pontok, és minden új gyerekkel megnéztük, megmutathatta hol tart a napirendben. S ezáltal nagyon könnyen elfogadták az otthoni élettől eltérő szabályokat.


Sosem kellett fogovskáznom egy gyerekkel sem, amikor pelenkacserére vittem, vagy akármelyik dajkám is vitte.

Szóltunk kollektíven a csoporthoz, hogy mi fog történni, majd "Pistike, Marcsika gyertek, kicseréljük a pelust, utána visszajöhettek és lehet még játszani." Ennyi.


Az étkezésnél meg persze, hogy kosz lett, de a gyerekek nagyon igyekeztek szépen enni, csak mert dícsértük őket, és ha Zolikát megdícsértük, hogy milyen szépen fogta a kanalat vagy bármi apróság, akkor sokszor Katika, meg Lujzika is szeretett volna kanál fogás miatt dícsérve lenni, így igyekeztek utánozni Zolikát.

Persze a butaságra is mindig volt utánozós jelentkező :) :D


A csordaszellem csodákra képes, meg az, hogy ha valamit megígértünk nekik, akkor azt be is tartottuk. Tehát ha valaki nem akart mosdózni, de láhatóan óriási volt már a pelus, de féltette a játékát, akkor biztosítottuk, hogy személyesen vigyázunk arra a kincsre és ha végzett a mosdóban megkapja.

"Eröszakkal" sosem kényszerítettünk gyereket semmire, mindig kértünk és vártunk, hogy leülepedjen az infó. De "hülyét" csinálni sem lehetett belőlünk. Nem kergettünk senkit sem ruhával, sem étellel, sem semmivel.


Aztán amíg az alvás előtti bilizés, fogmosás, pelusozás ment a dajkák összetakarították a csoportszobát, leágyaztak.

2023. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokszor nekem is kergetőznöm kell a fiammal pelenka cserénél. Én sem tudtam hogyan működik bent ez, amíg a saját szememmel nem láttam. Dajka gyakorlaton voltam, simán felteszik a gyereket a pelenkázóra és nyugton marad (a saját fiamat is láttam egyszer pelenka cserénél), vagy állva cserélik ki nekik. Van olyan, hogy egy kisgyermek nevelő van velük, de olyankor segít a dajka. De a nap nagy részében ketten vannak a csoportban. Igen, van mit takarítani főleg a kisebb gyerekek evése után, de ez a dolga részben a dajkának, minden étkezés után letakarítja az asztalokat és alatta. De otthon is ugyanez van, csak ugye ott az anyuka csinálja. Nincs evvel semmi gond, még az óvodában is előfordul.
2023. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudják, hogy a bölcsi más közeg, más szabályokkal.

Itthon az én lányom is küzd a pelenkázás ellen, a bölcsiben soha.

Itthon csak cicin alszik el, a bölcsiben egyedül befekszik az ágyba, betakarózik, és elalszik mindenféle dráma nélkül.

Itthon, ha jól lakott, szétbarmolja a tányéron maradt ételt, ledobálja a földre, ha nem veszem el elég gyorsan (nincs megengedve, milliószor elmondtuk már neki, hogy hagyja ott, nem kell megenni, ha nem kér többet), a bölcsiben sosem panaszkodtak ilyenre, pedig ott a képek alapján nagyobb adagot kap, biztosan van maradék.

2023. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!