Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan gyerek aki nem tud...

Van olyan gyerek aki nem tud beszokni a bölcsibe? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ma kezdte kislányom (22 hónapos) a bölcsit. Első beszoktatós napja volt.


Először nem igen akart bemenni se aztán végül megbátorodott. Az udvaron voltak és ott tök jól elvolt, mintha a játszón lenne ment ide oda mindent megnézett , a gyerekekkel sem volt baja.


Viszont ami miatt elkezdtem aggódni hogy még mindenhez engem igényelt. Kismotorról lesegíteni, ivás, mászkókára felmászás stb. A gondozónak kb azt se engedte hogy hozzáérjen. Egyből mondta hogy nem és húzódott el. Majd anyanyaanya jött oda hozzám.


Annyira furcsa volt mert amikor jöttek családlátogatásra sokkal nyitottabb volt feléjük a lányom. Játszott velük mutatott mindent nekik, odaült melléjük. Kicsit emiatt is lepett meg ez most engem. Alapjában véve kicsit zárkózott az idegenekkel de azért nem ennyire.


Elkezdtem aggódni mert nekem muszáj visszamenni dolgozni. Van rá esély hogy egyáltalán ne szokjon be? Tapasztalt már ilyet valaki? 1-2 biztató történet is jót tenne a lelkemnek. :D


2023. szept. 4. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, nekünk is ma volt az első napunk és hasonlóan reagált a kislányom. Be fognak szokni.
2023. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálatok is bizalmatlan volt a gondozóval szemben? Nem engedett semmit se neki?
2023. szept. 4. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

23 hónapos a lanyom, mi is lassan kezdjük a bölcsit (ha végre elkészül 🙄)

Nálunk még csak családlátogatáson sem voltak.


Barátnőm 10éve dolgozik bölcsibe, aki lesz a gondozónk, ő 20. Minde a ketten azt mondták, olyat még nem láttak a pályafutásuk alatt, hogy egy gyerek 2 hét alatt ne szokott volna be.


Tapasztalatot nem tudok írni, de én is ebben reménykedem, mert nekem is dolgoznom kellene már most 😅

2023. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Amíg anya ott van, addig persze, hogy rá támaszkodik a gyerek.

Majd, ha màr egyedül lesz, akkor a nevelőktől fog segítséget kérni, elfogadja őket, kialakul a bizalom.

Az meg természetes, hogy segítséget igényel sok mindenben és egyáltalán nem probléma. Gondolj csak bele, 6 hónapos kortól lehet kezdeni a bölcsit. Azok a picurkák még jàrni sem tudnak.

2023. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze. Azzal nincs is baj hogy segítséget kér. Csak valahogy úgy képzeltem hogy nem lesz ennyire elutasító a gondozóval szemben. Amikor itt voltak annyira barátságos volt velük. Nem igazán tudtam mire vélni ezt így hirtelen.
2023. szept. 4. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

"olyat még nem láttak a pályafutásuk alatt, hogy egy gyerek 2 hét alatt ne szokott volna be"

Mi mást mondanának egy anyának, aki most adja be a gyereket?

De óriási naivitás el is hinni.

Vannak gyerekek, akik még az óvodába se szoknak be, és nyűglődve, reggelente üvöltve járnak 3-4 évet.

2023. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
25 hósan kezdtük, az elején a beszokásnál picit elment játszani, aztán befeküdt az ölembe, majd ment vissza játszani és ezt ismétltük. Az első héten az ennivalót se akarta elfogadni és az udvaron is csak állt magában, egy hónapig sírás volt reggelente. Aztán olyan jól megszokta, hogy utálta, ha betegen otthon kellett maradnia. Most az ovival pont ellenkezőleg, nagyon simán kezdett tavaly, most meg inkább otthon maradna. :/
2023. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
6-os, ott nem a gyerekkel van a baj.
2023. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első. Napja.

Nyugi! :D

2023. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk pont ezért nem lehet bent a szülő 1 óránál többet. Igaz novemberi beszoktatás volt, csoportszoba. 1 óra után a gondozónő megkért, hogy menjek ki, a gyerek nekem mutogatott mindent, az ölemben akart ülni. Gondozónőt figyelmen kívül hagyta. Én kint voltam a váróban, úgy volt kihozzák, ha nem bírnak vele de vagy 1,5 órát töltöttem kint, már akkor is elvolt bent. Másnaptól nélkülem volt bent. És szeretett járni, akkor ment el kissé a kedve, mikor délután bent aludt, de ezen is túltette magát elég hamar.
2023. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!