Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Be fog így szokni? Többi lent.

Be fog így szokni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Adott egy akaratos 2 éves kisfiú. Múlt héten kezdtük a bölcsit. Azt mondta a gondozó az előbb, hogy a fiam időszakosan elkezd sírni és eldobja a cumiját. De már megtanulta felvenni. Ma általában mellette ül, nem igazán játszik. Hogy fogja így megszeretni, ha nem is kezd el játszani.
2023. szept. 11. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Két a hét a beszoktatás, és még csak a második hét hétfője van.

Nyilván nem lesz mindig ilyen. Lesz majd, hogy be sem akar menni. Majd elsírja magát. Aztán lesz olyan, hogy nem akar hazamenni.

2023. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom ti mit vártok a gyerekektől?

1 hete jár, minden új, anya sehol.

Te bemész egy új munka helyre egyből van 10 haverod a második hétre?

2023. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A ' megszeretni '- t meg meg felejtsd el, max. megszokja.
2023. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a 4 beszokóból én úgy látom az én fiam az egyedüli, aki ma játszani se volt hajlandó. Nem bőgött végig, viszont ott ült a gondozó mellett, amikor bementünk a gondozótól még menekült.
2023. szept. 11. 13:58
 5/10 A kérdező kommentje:
megszeretni...van gyerek, aki első perctől jól érzi magát ott
2023. szept. 11. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"az én fiam az egyedüli, aki ma játszani se volt hajlandó"

. Az én lányom is az, aki a legnehezebben oldódik fel.

Ugyanakkor az is, aki a legjobban fogja a ceruzát, a legügyesebben öltözik, és szokszor a korához képest már tisztán beszélt.

Különböző gyerekek, különböző erősséggel.


"van gyerek, aki első perctől jól érzi magát ott"

. Ez általában azoknál a gyerekeknél van, akiknek nem volt választásuk, minthogy megszokják.

Se a túlzott kötődés nem jó, se az, ha egy ekkora gyerek nagyon könnyen engedi el az édesanyját.

2023. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az en lányom is egy hete jár. 2 éves lesz és nálunk se zökkenőmentes a beszoktatas. A hétvége most sokat visszavetett. Csütörtök péntek már egyáltalán nem sírt elvolt ebéd után mentem érte. Ma az apja vitte a héten ő viszi és kis sirdogalas volt mar utána. Napközben is 1-1x. Igaz ő eljátszik de nyűgösebb volt ő is.
2023. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a szuper profi gondozónő egy dackorszakban lévő 2 éves gyerektől azt várja el, hogy vadidegen helyen automatikusan szuperül viselkedjen és játsszon...

👏👏👏

2023. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Én olyan gyereket nem láttam még, aki őszintén szereti a bölcsit. Megszokja, elvan, de ha választhat akkor inkább maradna anyával.
2023. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: meg valószínű nem láttál minden gyereket. Ez attól függ, hogy milyenek a gondozók és a közeg, milyen a gyerek személyisége és mit kapott otthon, mennyire fejlett az érzelmi intelligenciája, valamint mennyire elérhetők érzelmileg a szülei. Az én lányom nagyon szerette a bölcsit. 2-3,5 éves koráig járt. Lehet, hogy nem minden nap, de általánosságban szerette. De szuper gondozónői is voltak, akik ugyanazt az érzelmi biztonságot tudták neki megadni, amit itthon mi.
2023. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!