Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ennyire jellemző a nemiszerv...

Ennyire jellemző a nemiszerv mutogatás?

Figyelt kérdés

Minap a barátainkkal arról beszélgettünk, kinek milyen mutogatód sztorija van bölcsiből/oviból, innen jött a kérdés.


7en voltunk és mindannyian tudtunk mit mesélni, kíváncsi vagyok ez tényleg ilyen gyakori e. Ti emlékeztek ilyen kiskori szárnybontogatásra? Szüleitek, óvónők hogy fogadták? Elmagyarázták nektek utána otthon?


2023. okt. 5. 16:34
 1/7 anonim válasza:
100%
Arra emlékszem, hogy oviban mutogattuk egymásnak.
2023. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Kit hogy neveltek. Én tudtam óvodában is, hogy azt nem mutogatom akárkinek. Anya, apa, doktorneni stb láthatja, más nem.
2023. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Megint valami perverzió?

Te most komolyan arról érdeklődsz mutogatta e valaki magát vagy valaki gyermeke magát??

2023. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Felénk egyeltalán nem volt. Nálunk az óvónők is mindig ránk szóltak, hogy ha valaki pisilt (ugye nem volt a fülkéken ajtó) akkor ne nézzük, mert nem illendő. Ők ilyenkor nyomatékosították is bennünk, hogy úgy csak anya, apa, orvos láthat.
2023. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze, délutáni alvásnál mindketten megmutattuk egymásnak, mink van. Aztán sajnos egy osztályba kerültünk a fiúval és elsőben már ciki volt. Szóval szerinte csak én mutattam meg, szerintem meg csak ő 😜
2023. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Nem, nem vagyok perverz, csupán nekem is van ilyen emlékem, a barátaimnak is, sőt van amelyik gyermekével megtörtént mostanában (innen is jött a téma)


Szimplán érdekel, hogy kezelik ezt manapsàg az óvónők és a szülők. semmi perverz nem volt a kérdèsemben..

2023. okt. 5. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szimplán érdekel, hogy kezelik ezt manapsàg az óvónők és a szülők."


Erre válaszolok, mivel suliban is, oviban is megfordultam mint munkaerő. Pszichológiai tanulmányaimból és gyakorlati tapasztalataimból kiindulva teljesen normális, a pszichoszexuális érés fotnos velejárója, hogy az ovisok kíváncsiak egymás testére, és a sajátjukra is, sőt, hasznos, ha olykor látják egymást pucéran, SPONTÁN. Tehát erőltetni ne mtanácsos, viszont ha a helyzet adja, az értő szakember koordinálja a helyzetet.


Suliban sima ügy, iskolás korú sehol nem mutatkozhat meztelenül, csak a saját nemű wc-ben, és orvos előtt, az iskola területén belül.


Arra érdemes ügyelni oviban, hogy ha kíváncsiskodáson kapunk egy gyermeket, nem szabad megszégyeníteni emiatt, azonban közölni kell vele, kérdezze meg pajtását, hogy megnézheti-e, mije van, milyen a teste. Ha tovább leskelődik, akkor közlöm vele, kérdezd meg tőle, szabad-e, hogy nézzen!


Ha érzékelem, hogy zavarja a pisilő/kakiló gyereket, hogy nézik, akkor rendre utasítom a leskelődőket avval, hogy "nem illik nézned a wc-n, mert zavarja! Egyedül pisil, kakil!".


Amikor csoportos wc-ztetés van a nap során, és tapasztalom, hogy egyes ovisok lesik azt, aki wc-n van (nem minden oviban van paraván, vagy hasonló), akkor az is járható őt, hogy közlöm a gyermekkel, "kérdezd meg őt, legközelebb pisilne-e veled párban, felvátlva a wc-n!". (Akár ellentétes neműek, akár azonosak.)


Az ovisok úgy is azon vannak, hogy kilessék egymást, mert ebben a korszakban a nemi eltérések iránti kíváncsiság erőteljes. Ennél fogva jó, ha tudunk erről beszélni a gyerekekkel, amikor a helyzet adja, és ha tudjuk mi felnőttek kontrollálni a helyzetet.


(Saját emlékről is kérdést írtál ki, alig van erről emlékem, kicsi koromból.)

2023. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!