Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés olyan országban ahol...

Szülés olyan országban ahol nem beszélem a nyelvet. Bármi tapasztalat? Ha igen, akkor hogyan bántak vele? Kézzel lábbal mutogatás volt? Vagy igazából nem is fontos érteni, hogy mit mondanak?

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 13:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország?


Egyébként rossz szülni úgy. Amikor nyár elején szültem, egy kínai nő vajúdott a szomszéd szobában, vbacra készültek. Tolmács volt vele. Egyáltalán nem tudták így sem kommunikálni vele, mert tolmácsok keresztül nem tudták pszichésen vezetni. Császár lett, gondolom megunták.

2023. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elirasokert.
2023. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%

Hogy fordul meg a fejedben az, hogy nem fontos érteni, amit mondanak?! Hány éves vagy, 14?!

Ne szülj olyan helyen, ahol nem érted a nyelvet, vagy ha mégis ez minden vágyad, vigyél tolmácsot.

2023. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Hat azert szerintem fontos erteni, hogy mit mondanak es jo lenne, ha te is tudnad ervenyesiteni az akaratod, ha szukseges.


De angolul nem beszelsz? Azt azert kb mindenhol megertik. Illetve talan van lehetoseg tolmacs keresere is, egyes helyeken.

2023. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Sajnos nem beszélek semmilyen idegen nyelven és muszáj lesz idegen nyelvű országban szülnöm. Szlovákiában. Nem birok tolmácsot kérni sajnos.


Köszi 3as a vigasztaló szavakat! Minden vágyam közül az egyik h ne írj inkább, mert paraszt vagy!!

2023. szept. 19. 14:03
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek apja sem beszéli?

Szlovákiában megeshetne, hogy van magyar anyanyelvű kórházi dolgozó is.

2023. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Ő valamennyire beszéli. De nem jöhet be, most elvileg ez egy új szabály.

Igazából én is abban reménykedem, hogy valaki olyan is lesz bent. Aki beszél magyarul. Ismerőseim közül többen szültek itt, ők azt mondják nem volt vészes. De persze az aggodalom bennem van.

2023. szept. 19. 14:20
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok hazajönni a szülésre?
2023. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igazából én itthon vagyok. Csak mint itteni magyar, nem sajátítottam el a nyelvet. Valamennyit (minimálisat) értek én is. De az nagyon kevés. Vagyunk itt többen is akik nem beszélik a nyelvet. Magyar falu, magyar iskola. Mi pedig külhoni magyarok. A magyaroknak szlovák, a szlovákoknak magyar. Nagyon nehéz így. El magyarázni nem tudom. Aki benne van az érti, de szerencsére kevesebben vagyunk azok akiket a Trianon elválasztott az otthonától.
2023. szept. 19. 14:29
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én más okból voltam kórházban Magyarországon, ahol pont fordított volt a felállás. Egy szlovák lány volt, aki csak szlovákul tudott és amikor nem volt ott a tolmács, akkor nagyon nehezen tudtak vele kommunikálni.

Szerintem mindenképp vigyél, olyan személyt, aki tud fordítani. Biztosan van az ismeretségi körödben, olyan akiben megbízol és mindkét nyelvet jól beszél. Vagy ha nem vihetsz be idegent, akkor kérdezd meg a kórházat, ahol szülni fogsz, hogy tudnak-e biztosítani melléd valakit legalább a szülés alatt. Én ugyan Még nem szültem, de úgy gondolom ott mindenképp fontos lenne, hogy valaki fordítson.

A kórházban töltött maradék időre lehet elég egy Google fordító is vagy legalább érdemes addig néhány alapszót kifejezést megtanulni

2023. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!