Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi időt töltessz a bölcsib...

Mennyi időt töltessz a bölcsibe miután bevitted a gyereket?

Figyelt kérdés

Ha megvolt a beszoktatás és már viszed "rendesen" a gyereket a bölcsibe mennyi idő múlva tudsz elindulni onnan dolgozni? Mi a feladatod ott, ráadni a benti cipőt elköszönni és ennyi? Kicsit mesélnétek nekem a bölcsiről mi hogy zajlik ott? Tartanak beszámolót a gyerek napjáról, hogy evett, jól érezte e magát stb vagy igazából csak úgy van a gyerek és nem követik nyomon annyira? Mennyi váltó ruhát érdemes vinni?


Köszöböm a válaszokat

(Egy nagyon izguló anyuka)


2023. okt. 9. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Váltócipő, kézmosás, búcsúzás, indulás melóba. Gondozónők mindenről beszámolnak nap végén és kérdezni is lehet. Minden ruhából 2 adagot kérnek nálunk.
2023. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Cipő csere, kabát le. Max 1-2perc. Beszélgetés mi volt a gyerekkel az haza vitelkor történik
2023. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak elkészítem a gyereket. Ruha (ha kell,pl pulcsi) levétel, kézmosás, puszi. Aztán indulok is. Ugyan ez az ovi is amúgy.

Nálunk annyira nem voltak közlékenyek. Ha volt valami (nem aludt, bepisilt..... stb) amiről úgy gondolták érdemes tudnom akkor elmondták. Amúgy max annyit hogy ügyes volt, nem volt semmi. Kérdezni persze mindig lehetett.

2023. okt. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most szokott be a gyerekem, ez a második hét, hogy már "élesben" jár. Bemegyünk, kabát le, cipőcsere, a fürdőben kézmosás, és bemegy a csoportba. Eközben pár mondatot váltunk a gondozóval, aki a szoba ajtajában várja. Max 5 perc az egész. Az első napokban még kicsit sírdogált a gyerek, mikor eljöttem, ilyenkor vártam még kicsit az ajtó előtt, néhány perc múlva már csend volt (ez nem "kötelező rész", csak kíváncsi voltam, milyen hamar nyugszik meg, meg eljönni is jobb úgy, ha tudom, hogy már nem sír).

Mikor megyek érte, elmondja a nevelő, hogy mennyire evett a különböző étkezéseknél, kakilt-e, vagy ha leette magát és át kellett öltöztetni. Ez is pár perc. Váltásruhát 3-3-at kértek.

2023. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszokat kiegészíteném azzal, hogy nálunk a szobatiszta gyerekek pisilnek is beadás előtt, vagy legalábbis ráülnek a wc-re, hogy jön-e. Plusz nyáron naptejjel is be kell kenni a gyerekeket beadás előtt (vagy otthon még). Van saját kis fésűjük, azzal is elbíbelődnek kicsit. Mi meg szoktuk beszélni a gyerekkel, hogy mi lesz aznap a menü. Szóval kb. 10 perc öltözéssel, mosdóval. Nálunk is 2 váltás kell minden ruhából, plusz időjárástól függően kabát, overál, sapka, sál, kesztyű. A gondozók beszámolnak nap végén az evésről, alvásról vagy amit fontosnak tartanak pluszban és kérdezni is lehet. A beszoktatás után egy darabig elég részletes tájékoztatást kaptam a napjáról. :) Ez egy budapesti bölcsi.
2023. okt. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyira félek, hogy nem fogja jól érezni magát a gyerek és a bölcsis nénik majd csak bekamuzzák, hogy jól evett, jó kedve volt stb :(
2023. okt. 13. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért azt fogod látni a gyereken ha nem érzi ott jól magát vagy ha nem eszik. Persze az elején meg kell szoknia az új helyzetet, akkor valamilyen szinten normálisak ezek a dolgok. De ha alapból bizalmatlanul állsz a gondozókhoz azzal a saját dolgotokat nehezíted meg. A gyerek is megérzi rajtad, hogy bizonytalan, feszült vagy és átveszi. Majd a beszoktatás alatt jobban belelátsz a bölcsi működésébe, látod hogy a gyermeked hogyan fogadja az új szitut és talán attól megnyugszol kicsit. Biztosan ügyesek lesztek és pár hét alatt mindketten belerázódtok. ;)
2023. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást 😊
2023. okt. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!