Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen gyakran teheti meg a...

Milyen gyakran teheti meg a bölcsi, hogy "csak úgy" bezár?

Figyelt kérdés
Önkormányzati bölcsi, 10 fő gyerekkel, 2 nevelő és egy dadus van. Harmadik alkalommal lesz mindkét nevelő egyszerre beteg. Jó, én is hallottam milyen csúnyán köhög az egyikük, de nem kellene ilyenkor valakit idehívni az önkormányzatnak? Egyedülálló szülő vagyok, mennem kell dolgozni. Gyerekem augusztusban kezdte, ő mindössze egyszer volt náthás. Nem beteg, se ő, sem én, most mégis ki kell íratnom magam, szabiból nem mehet el, mert kell a karácsonyi szünetre.
nov. 20. 08:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen soha nem volt nálunk... Összevont csoportokkal szerintem megoldható, bár nem vagyok tisztában a bölcsis szabályokkal, hogy hány gyerek lehet bent egyszerre egy felnőttel...
nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben illene egy másik bölcsődének átvenni a gyerekeket, kb mint a nyári ügyeletben.

Legalábbis nálunk úgy volt, hogy amikor majdnem minden dolgozó kidőlt, akkor a kerület egyik bölcsije fogadta be a gyerekeket.


Az önkormányzat nyilván nem tud senkit küldeni, nem lehet bent bárki a gyerekekkel.

nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
1, nem mindenhol van több csoport.
nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, megértelek, d a bölcsi nem csak úgy bezárt, hanem jelenleg nem tudja teljesíteni a működés feltételeit, ezért van zárva.
nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%
A közmunkás, alkoholista Józsit mégsem küldhetik be a gondozók helyére.
nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

"Jó, én is hallottam milyen csúnyán köhög az egyikük, de nem kellene ilyenkor valakit idehívni az önkormányzatnak?"


Konkrétan kit hívjon oda, kedves? Az ugye meg van, hogy csak és kizárólag szakképzett kisgyermekgondozo vigyázhat a gyerekekre?

nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Hívjanak egy szakképzett gondozót kedves! Vagy ahogy írta más, biztosítsanak lehetőséget, helyet egy másik bölcsiben! Erre gondoltam, nem kell kiforgatni a szavaimat! Rohadtul idegesítő, frusztráló, főleg mert ez már a 3.ilyen eset! És mikor szólnak?! Nem időben, hanem reggel a gondnok, hogy a héten nincsenek, old meg ahogy tudod!
nov. 20. 10:42
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

"Hívjanak egy szakképzett gondozót kedves! "


Honnan? Amúgy azt tudod, hogy a maximum létszám egy gondozora 7 gyerek? Ha nincs befogadóképessége masik bölcsodenek, akkor nem tudnak helyet biztosítani. Ha van gyereked, akkor azt is tudod, hogy a betegség nem úgy működik, hogy péntek reggel emailt vagy smst küld, hogy hétfőn reggel 8kor érkezem, hanem hoppá, hétfőn reggel xarul lesz az ember. Hogy szóltak volna elore?

nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%

Hívjanak egy szakképzett gondozót kedves!


CSakhogy ez nem így műkdik. Szerződés, fogleü vizsgálat, ne lehet berángatni Marit az utcáról.

nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

Megértem a frusztrációdat, de mégis mikor szóljon, ha nem reggel? Veled is biztosan volt már olyan, hogy reggelre lázasodtál be, én pl. többnyire reggelre leszek rosszul ha nagyritkán megbetegszem.

A bölcsődei gondozó is csak ember, nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy mernek betegek lenni! Valószínűleg a szülők "kicsitköhög, kicsitfolyikazorra" kezdetű hozzáállása miatt jártatok így. Esetleg nekik is van gyerekük és azok betegek. Egy kis empátia szorulhatna beléd, még ha nehéz is.

Tudod, az ilyesmi kényes helyzeteket is vállalod akkor, mikor gyereket vállalsz.

Egyébként egyre kevesebb a szakképzett ember, mert alul vannak fizetve, tehát ez nem úgy megy, hogy a két szép szemedért leakasztanak valakit a fogasról.

nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!