Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha begyulladt a mellem és...

Ha begyulladt a mellem és lázas vagyok és ha a pici nem tudja leszívni, akkor gondolom le kell fejni. Mennyi ideig kell fejni a gyulladt mellet? És ugye nem bolondulok meg - és “agyamra megy a tej” ?

Figyelt kérdés

Belázasodtam sajnos (38) és ma elkezdett fájni a jobb mellem. A kicsi 3 hetes és rengetegszer teszem mellre, mert kéri. Gondolom ezért durrantak be (mert a balból is jön rendesen)

Szopizás után 1 órával lefejtem a tejet 10-10 percig a két mellet. 90 ml jött össze. Nem merem tovább fejni, nehogy utána mégjobban bedurran. Nem tudom mi tévö legyek… a neten is csak annyit olvasok, hogy minél gyakrabban kell a gyulladt mellet fejni és cicire tenni a picit, de mennyi az a gyakran? A pici 3 óránként kel, akkor van cicire rakva és 10-10, 15-15 percet szokott szopizni mindkét mellböl, de most, hogy elérte a 3 hetet este 7-kor rájön a kólika és nagyon sokszor akar cicizni, de van hogy csak cumizik… a cumit meg kiköpi…

Ugye nem “mehet az agyamra a tej és bolondulok meg”, ahogy mondani szokás?



#mell #gyulladás #láz #milyen gyakran lell fejni #gyulladt mell fejése
2022. szept. 23. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

A lázat csillapítani kell és ha 38 alá megy akkor lehet etetni a gyulladt mellből is . Nekem ezt mondtak a csecsemős nővérek még a korházban. Nekem 3x volt be gyulladva .

Fejheted de minél többször fejed annál több lesz a tej. Én inkább azt csináltam , hogy Fejés közben masziroztam ki belőle a csomokat…. :/ nagyon faj de 1-2 nap múlva jobb lesz hidd el. És igen arra kéne többet rá rakd a kicsit szopizni. De előtte egy kicsit mindig fejj le belőle , nehogy véres legyen vagy valami.

2022. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha lázas vagy orvoshoz kell menned, mert antibiotikumra van szükséged. Ez a legfontosabb. A továbbiakban pedig fordulj szoptatási tanácsadóhoz, mert a mellgyulladás a rossz szoptatási technikától van és nem azért mert sok a tej. Kimennek házhoz, segítenek mindenben, megéri hidd el.
2022. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Etetéscelőtt melegítsd fel a cicit mondjuk meleg vízzel vagy én melegítő párnával tettem, utána pedig hűtött saláta levelet tegyél rá amit előtte picit kiklopfoltál( így levet ereszt). Ha csomós akkor szoptatás közben masszírozz a bimbó felé, esetleg négykézláb a baba fölé szoptass úgy a legeldugottabb részből is kiszopja a tejet közben masszírozd a mellett olajos kézzel( masszírozás akkor ha csomód van). Amúgy minél előbb keresd fel a házi orvosod ő felír neked gyulladás csökkentőt. Lázra ibuprofen tartalmú gyógyszert szedhetsz.
2022. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak attól lehet mellgyulladas ,hogy rosszul szoptat vagy rosszul eszik a baba…..
2022. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es, kijönnek? Nekem nem is válaszoltak.

Nekem egyszer gyulladt be a mellem, és sajnos, amíg szoptattam gyakran visszajöttek a csomók, folyton maszírozgatni kellett.

2022. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

4. Pedig a mellgyulladás bakteriális fertőzés. Nem attól gyullad be, hogy sok a tej, de a gyakori szoptatás valóban a legjobb rá. Pl. Masszírozni sem szabad, ezt sokan nem tudják, de csak ártanak vele.


5. Nagyon sajnálom, valóban ez bosszantó lehetett ebben a nehéz helyzetben. A 99% nem ilyen, érdemes mást keresni ilyenkor.

2022. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor jöttem rá, hogy gáz van, mikor 39 fokos lázam lett az ólmos fáradtság mellé. Onnantól óránként fejtem, amíg jött valami. Kb. fél nap alatt panaszmentes lettem. Antibiotikum nem kellett, lázcsillapítót vettem be, hogy a babát el tudjam látni. Végig szoptattam is abból a mellből is, de nekem a fejőgép kevésbé fájt. Utána szinte elapadt az a mellem, de pár nap alatt újraindult benne a tejtermelés.


Ami az okot illeti, szerintem hihető, hogy a tejpangás és a bejutó bacik együtt. Ha jól kiürül a tej, nem tud elszaporodni a baci.


Mindenképp olvass utána megbízható helyen, mert sok téves tanácsot kaphatsz. Véres tejet ihat a baba, nem árt neki, de nem feltétlenül fogadja el. Ha 24 óra alatt nem javulsz, akkor kell orvoshoz fordulni, vagy ha mindkét mell érintett (ez egy olyan bacira utal, amire muszáj a gyógyszer).

2022. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6osnak félig igaza van, LEHET bakteriális fertőzés, de begyulladhat akkor is, ha nem ürül kellően, vagy nem jó a melltartó mérete és nyom. Szoptatás időszakában nagyon érzékeny terület a mell, ami egyébként is nagyon érzékeny testrészünk...
2022. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hónaljam alatt fáj, ha oldalra fordulok. Egyébként nem fáj. Nincsenek csomók se pirosodás. Én is vettem be 1 lázcsillapítót, mert rá volt írva, hogy szoptatás alatt is lehet használni. Már jobban vagyok. Remélem holnapra jobb lesz, de nagyon megijedtem a láztól
2022. szept. 23. 23:34
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Ha begyullad, valószínű sokáig áll benne a tej.


Én a helyedben nem 2 ciciből szoptatnám egy etetésnél, maximum ha teljesen kiürítette az egyiket akkor áttenném a másikra. Így a hátsó tejet muszáj kiszívnia az első ciciből, ezáltal táplálóbb tejhez jut. Lehet nem is lesz olyan gyakran éhes. Mert a tej eleje vizes, szomjoltó, erjed. A hátsó tej laktat, rothad. A sok előtejtől is fájhat a hasa a picinek este.


Babája válogatja, de nekem a gyerekorvosunk azt mondta, pár hét után a baba 5 perc alatt megeszi a számára szükséges tej mennyiségének a 90%-át, nekünk 2 hét után 7 perc volt egy etetés, de ő úgy evett mintha az élete múlna rajta.


Ha esetleg 1 ciciből eszik, és nem lenne elég neki, a másikból fejnék 10-20ml-t, és ha nem lakna jól 1ből és ebből is enne, ne a vizeset egye.


Nekem egyébként így állt be a kereslet-kínálat, hogy szoptatás alatt nem cseréltem mellet. Egy idő után egyben is termelődött egy evésre való mennyiség, anélkül hogy a másik nem durrant volna be.


Sok sikert! :)

2022. szept. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!