Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hosszúra nyúlt beszoktatás?

Hosszúra nyúlt beszoktatás?

Figyelt kérdés
2.5évesem közel 2hónapja vittem először bölcsibe. Beszokatás úgy nézett ki, hogy kezdetben ott voltam a csoport szobába vele eggyütt, kis időt voltunk majd mentünk, egyre többet voltunk ott majd egyedűl volt bent és fokozatosan többet volt bent. A nevelőkkel úgy lett megbeszélve legyek ott ebéd utánra megpróbálják lefektetni, ha nem sikerűl vihetem. Tudtam, hogy idő kell neki de, hogy 2hónap alatt nem tudok vissza menni dolgozni azt nem hittem. Nem sikerűlt beszokjon, válogatós gyerek, de ott azt sem eszi amit otthon igen. Gyakorlatilag csak kakaót és kevés gyümölcsöt eszik bent. Alvásnál hisztizik és nem tudják lenyugtatni a nevelők, hozzák ki, hogy vihetem haza. Reggel is óriási hisztiket levág, már mikor indulunk otthonról és egészen a bölcsiig ordít. Anyagilag nehezen bírjuk egy fizetésből szóval vissza kéne menjek dolgozni, de úgy nem tudok, ha 8ra viszem a kicsit és délbe már legyek ott.
nov. 29. 20:34
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy nállatok, hogy ment és mit tudok tenni, hogy könnyebb legyen?
nov. 29. 20:34
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Ebed utan latja hogy ott vagy, alvas elott?
nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk 3 hét volt a beszoktatás. Akkor lett 2, mikor elkezdtük.

Nálunk nem töketlenkedtek a nevelők, ha sírt reggel, akkor is max egy puszi és küldtek el, az enyém sem eszik túl sokat bent, de nem csinálnak belőle nagy ügyet, úgy ha kínálva van étellel még egy gyerek sem halt még éhen…

Te hogy kommunikálod felé a bölcsi dolgot? Beszélgettek róla? Én esti meseként mindig a bölcsiről meséltem. Mit csinál ott, a napirendet, kik a társai, a nevelőkről, stb.

nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Jelezd a bölcsinek, hogy neked vissza kell menni dolgozni és kész.


A gyerekednek meg mesélj sokat a bölcsiről, úgy ahogyan a hármas hozzászóló tette.


A többit megoldják a bölcsiben. A gyerek meg persze, hogy hisztizik alvás előtt mert tudja, hogy ott vagy és ha hisztizik, akkor mehet haza.


Hidd el ha nem leszel ott, par nap alatt megszokja az új rendszert. De ez nem normális, hogy eddig húzod. Magadnak is, meg a gyereknek is csak extra feszkót gyártasz.

Adj magatoknak még egy "beszokós" hetet és utána menj vissza a munkába.

nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna hagyni magad, szólsz, hogy ennyi idő van rá 1 hét és dolgozol.

Kisgyermek nevelő vagyok, tudom mikor kezd a szülő és addigra eljutunk az alv@sig,és az hogy a sírás miatt mindig ki lett adva így ezt megtanulta, sírok megyek haza.

A legtöbb gyerek sír, nálunk is volt hogy 3 hónapig sírt, de ez van a szülő dolgozik.

nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
12 évet dolgoztam bölcsiben és azt mondom téged palira vettek a gondozók és a gyerek is. Szólj, hogy kezdesz a munkahelyeden, jövő héten már ott kell aludnia. A gyerek azért hisztizik, mert tudja, hogy akkor mehet haza. A gondozóknak pedig mennyivel könnyebb, hogy nem kell altatni , vigasztalni. Soha nem szoktattunk senkit ilyen sokáig, max 2 hétig. Persze volt olyan aki tovább sírt, de ahhoz hogy beszokjon, ott kell lennie.
nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-ossal értek egyet .. én csak 3 évet dolgoztam bölcsiben, nálunk 3 nap volt amikor az anyuka is bent lehetett, onnantól búcsú kint, egy puszi, jövök érted és kész... nincs 10 perc búcsúzkodás.. utána 1-2 nap mikor ebéd előtt hívtuk anyukát, utána ebéd után és aki alvós , az 2 hét után már tuti alvós volt, még ha mellé is kellett feküdni, simogatni, megnyugtatni, de onnantól alvós és pont. A mi dolgunk volt megoldani ezeket a helyzeteket és nem anyukát hívtuk, hogy jöjjön érte... Téged, tényleg palira vesznek, mert megtehetik...
nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem hülye a gyereked, tudja ha hisztizik ott teremsz és viszed is haza. Konkrétan palira vesz a gyereked, a nevelők meg ezt kihasználják.

Mindkét lányomnal az első nap bent voltunk 2 órát, a második napon egyedül voltak bent 2 órát, a harmadikon bent ebédeltek majd a negyedik napon ott is aludtak.

Ők kicsi koruk óta úgy voltak szoktatva hogy sok emberrel voltak el (Anyós, tesóm és néha bébiszitter) de ehhez kellett az is hogy a gondozók rugalmasak és ne húzzák el 2-3 hétig a beszoktatást mert annál roszabb

nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!