Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi normális dolog ez...

Mennyi normális dolog ez bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves már elmúlt. Mos kezdtük a beszoktatást, ma volt a második napunk.


A mai napnak úgy kellett volna kinéznie, hogy meg ott vagyok vele és néha kis időre kijövök.

Egy órát ott voltam, majd mondták próbáljuk meg, hogy eljövök.


Kb 10 perc után a kisfiam őrült sírásba kezdett, csapkodott, teljesen lefőtt, leizzadt. Majdnem hogy könyörögni kellett, hogy engedjenek vissza hozzá.


Visszamentem. Megnyugtattam. Szerintem a ket gondozó semmit nem csinált vele. Kb fél óra múlva megint kiküldtek.


Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki.


Miután megint megnyugatattam eljöttünk, mert egyszeruen nem akart maradni a gyerekem (amugy is mar majdnem ebed volt). Azt mondtak próbálták ölbe venni de nem engedte. Annyival letudtak hogy nem nyugtatható. Mikor bementem hozzá, ugye az egyik gondozó az ajtóban állt, a masik egy masik gyerekkel jatszott. Tudom hogy más gyerek is van, félre értés ne essék csak hát…


Azt mondják csak így fog beszokni, sírni fog és kész. Hát nem tudom, nem csak sírás volt, kb sosem láttam ilyen szinten kiborulva a fiamat.


Normális ez? Szerintem nagyon nem. Úgy érzem elvesztettem a bizalmat feléjük. 2. nap ilyenkor még simán be kellenne engedniük hozza nem? Ti megbíznátok bennük ezek után?


Komolyan elgondolkodtam, hogy nem viszem ide többé…


nov. 14. 13:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Második napja volt, igen normális, főleg mert látja rajtad, ahogy te reagálsz.
nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Normális. Megszokja majd. Egész idáig együtt voltatok, lassan engedni kellene a köldökzsinóron. Néha az anyák jobban rástresszelnek erre és a gyerek megérzi. Ne aggódd túl a dolgot, a bölcsis nevelők nem emberevők.
nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem túlreagálod.

Egyrészt, kizartnak tartom, hogy te beakarsz menni a gyerekedhez, és 20percig nem jutsz be, mert elálljak az ajtót. Ha én be akarok jutni, engem senki nem fog vissza.


Masrészt nem 1 gyereket beszoktattak már. Nem veled csesznek ki. Ha sír, teljesen normális.


Nálunk is 2.nap már kiküldtek. Sírt is. Megsem rontottam ajtóstól vissza hozzá.

Ha valóban minden sírásra bemennél hozzá, az életben nem szokná megaz ottlétet


(Mondom ezt úgy, hogy múlt hétfőn kezdtük a beszoktatást mi is.

nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Semmit nem látott rajtam, én vissza mentem volna hamarabb is. A gondozók szoltak mikor mehetek vissza hozza.
nov. 14. 13:51
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

"Semmit nem látott rajtam, én vissza mentem volna hamarabb is."


Ezt latta rajtad. Tiszta idegbeteg voltál, még ha szerinted nem is mutattad ki. A gyerek látja, érzi.

nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Ha te nem akartál berontani akkor ők az ajtót ne állták volna el!

Itt valami nem stimmel.

Egyébként állami bölcsibe 2 hét volt a szoktatás az első héten még kb végig ott voltam max pisilni mentem el vagy 4-5.nap 20 percekrek .

nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nyilvan Ti voltatok ott… olvassatok mar el meg egyszer a kérdést! A gyerek ki akart jonni az ajtón….


Egyebkent magan bolcsi

nov. 14. 13:58
 8/35 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk ha tényleg elállták az elég érdekes. Az oké, hogy ilyen ez nehéz,de az ilyet én sem tűrném. Bár ők se tennék zsebbe amit tőlem kapnának.
nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk három nap volt anno a beszoktatas. Első nap is már kimentem egy órára, semmi gond nem volt, így másnap már azt mondták, csak vigyem be, maradjon ebédig, legyek elérhető gyorsan, ha gond lenne. Harmadik napon már ott ebédelt
nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki."


Ezt hogy kell elkepzelni? A csukott ajtón át láttad, hogy a gondozó ott áll, hogy a gyerek ne tudjon kimenni?

nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!