Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödei beszoktatás?

Bölcsödei beszoktatás?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik a beszoktatás? És ha valaki akkor kezdi a bölcsit ha már a többiek beszoktak akkor mi a menete az ő beszoktatásának?

(Mi még csak reménykedünk, hogy felveszik e választ várunk de esélyt nem látok rá de hátha, ezért kérdezem)


2023. aug. 30. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 hét a beszoktatás.

Mi majd szeptember végén kezdjük.


Most voltam szülőin. Nálunk a menetrend a következő lesz:

1. Nap 10 órától 1 h bent lèt szülővel

2. Nap 10 órától 11.30-as ebéd után haza, szintén szülővel

3. Nap 8.15-től ebédig (egy kicsit elmegy a szülő)

4. Nap 8.15-től ebédig (többet megy el a szülő)

5. Nap 8.15-től bent lesz ebédig, majd ebéd után megy érte a szülő


6. Nap ebéd után jön a szülő, megnézzük az alváshoz készülődést

7. Nap részt vesz a készülődésben

8. Nap megpróbálja a nevelő lefektetni

9. Nap mire felébred, addigra érte megyünk

10. Nap reggel beadjuk, délután megyünk uzsi után

2023. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Még egy kérdésem lenne, ha ti szeptember végen kezditek akkora gondolom a többiek már beszoknak. Akkor te leszel bent egyedül mint szülő szeptember végén, hogy beszokjon a gyermeked?

2023. aug. 30. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi leszünk a 2.csoport. szeptember közepén nyit csak meg a bölcsink.

14 gyerek lesz a csoportunkban, 2 gyerek 2 hetente megy a beszoktatásra.

Mire mi megyünk, 2 gyerek lesz ott 2 hete illetve én a lanyommal és egy kisfiú az anyukájával.

Utánunk 2 hét mulva igy értelem szerűen 4 gyerek beszokva, 2 gyerek+2szülő a beszoktatáson.


1#

2023. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jo ez nagyon jo pofa😊
2023. aug. 30. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem keresem most elő a mi menetrendünket, de nálunk még lazább, mint amit az első írt, elvileg az 5. napon lesz először olyan, hogy pár percre kiküldenek engem. De nagyjából szerintem (amiket hallottam) minden bölcsiben valami hasonló a rendszer.

Nálunk (meg máshol, amiket hallottam) minden héten 1 új gyerek kezd, a mi csoportunkban lesznek többen, akik tavalyról maradtak még egy évet, és hozzájuk fog hétről hétre beszokni az (azt hiszem) 5 új gyerek. Hiába kezdődik már most a bölcsi, így is lesz, aki csak októberben kerül sorra, olyan csoportokban pedig, ahol több az új gyerek, bőven vannak novemberi kezdők is.

2023. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én abban a hitben voltam, hogy minden gyerek egyszerre kezdi és a szülők is egyszerre vannak bent a gyerekkel beszoktatás idő alatt😅😅
2023. aug. 30. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam év közben kezdte a bölcsit, mert akkor töltötte be a 2 évet. De pont akkor másik kisgyerek is kezdett. Ketten voltunk bent olyankor anyukák.
2023. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy első nap bent voltam én is egy órát. Második nap az öltözőben ültem egy órát. Harmadik nap elküldtek két órára. Aztán asszem délelőttre, majd hamar ment minden. Nem volt két hét. De szerintem ez attól függ, hogy az adott gyerek milyen ütemben szokik be. Van akinek több idő kell, van, akinek kevesebb. Na meg intézmény függő is.
2023. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!