Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Viszed így bölcsibe a gyereket?

Viszed így bölcsibe a gyereket?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok mások viszik-e, mert szerintem egy kis orrfolyas, köhögés miatt nem kell otthon maradni.

Kislányom orra bedugul de fújni nem kell neki, jó ha egyszer vagy kétszer kellett neki megtorolni egész nap, az is inkább sírás után. Minimális köhögés. Az is csak ébredés után. Láza nem volt, nem levert, vidám, ugyanolyan mint máskor.


dec. 3. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igaz nem.bölcsis a fiam de én vinném.Az orrfolyás folyamatosan lehet ha pedig pl beteg volt 4 hétug is köhöghet..
dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Viszem
dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ. Ha otthon lennék, nem vinném, ha dolgoznék, vinném.
dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha bölcsis a gyerek, akkor dolgozik a szülő...

Igen, vinném, különben mindig otthon lenne.

dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
4es, nem biztos. Nálunk magán bölcsiben vannak akik nem dolgoznak, vagy otthon vannak csecsemővel. 12 fős a csoport, ebből legalább 4 ahol kisebb testvér van.
dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Most kezdődik vagy korábbi betegség maradványtünete?


Nem is kell válaszolni, a kérdésből valószínűsíthető, hogy most kezdődött. Akkor hiába minimálisak a tünetek, szépen fertőz még pár napig. Pár bölcsis társ szülője igen hálás lesz pár nap múlva a kedvesséért. Majd úgyis viszonozzák hasonlóan legközelebb.


Egyébként, nem, nem viszem.

dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
72%
Ennyivel igen.
dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk már orrfolyással sem szabad vinni, mert a vezető körbejár a csoportokban és küldi haza az orrfolyós gyereket. A nevelőknek meg ki van adva, hogy orrfolyós gyerket nem vehetnek át reggel. Sok a beteg gyerek, a nevelők is sorra dőlnek ki, ez az oka a szigornak. Sőt, a vezető pedzegeti, ha ez így megy tovább, bezáratja egy időre a bölcsit.

Egyébként a mútkor az én gyerekem is itthon volt, aztán teljesen gyógyultan vittem vissza. 2 nap után újra beteg lett, mert elkapta az orrfolyósoktól megint. Újabb másfél hét itthon.

Egyszóval: én nem vinném, pedig én olyan helyen dolgozom, ahol nincs fizetett szabi, táppénz, csak akkor keresek, ha dolgozom. Úgyhogy minden kiesett nap 0 Ft bevétel részemről.

dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Simán. 4 éves a kisfiam, idén most van itthon másodszor, de most már szó szerint csorog az orra, 10 percenként fújja, így maradt itthon, de ilyen napi 2-3 orrfújással még simán viszem, ügyesen kifújja az oviban is magának szó nélkül. Egyébként a közérzete most is jó, semmi más baja nincs, de ezt az orrfolyást már valószínü szóvátenné az ovi 🙈😅
dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mostani kérdés, de én nem vinném. Ha elkapja másik gyerek rajta lehet jobban kijön. Én beviszem egészségesen, látom a másik gyerek orrát törölgetik és az enyém már le is robban. Bosszantó. Amikor viszem a gyereket kigyógyúlva a másik még mindig ottvan orrfolyással. Nevelő nemtud mit csinálni amég nem lázas a másik gyerek. Fizetem a gyógyszert és kimaradok a munkából. Ha a gyerek kezdődő vagy benne van a betegségben igen is otthon kell maradni vele nem végigfertőzni a többit.
jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!