Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit tudok tenni? Többi lent.

Mit tudok tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 évesem ma egy dínóval odavágott a bölcsis társának. A nevelők azt mondják a semmiből ütött oda. Együtt játszottak és egyszercsak odacsapott a fiam. Nekem ez picit fura, mert nem igazán szokott csakúgy odaütni. Nyilván nem voltam ott, de igazából nem is tudom ilyen helyzetekkel mit tudok kezdeni. Hogy tudok egy 2 évest ilyen tekintetben nevelni. Nem bántunk másokat, ezt elmondom neki. A nagyobb tesójával szoktak összekapni. De kb így szórakozik a kicsi sajnos. Szóval bánt a fenti eset, de igazábol tanácstalan vagyok.
dec. 8. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, rá kell szólni, de 2 éves úgyis fogja csinálni még. Egy bölcsiben ez teljesen normális. Vegyenek plüss dinót, ha kemény lenne bent most.
dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődében dolgozom egy 14 fős csoportot nevelünk a kollégáimmal és mindennapos eset.Elképzelhető hogy a játszótársa elakarta tőle venni a dínót vagy zavarta játszás közben ezért vágott neki oda.Nem hiszem hogy ok nélkül tenné.Nálunk karmolni és harapni is szoktak( így kommunikálnak egyesek) Nem azt mondom hogy normális de előfordul, ilyenkor elmagyarázzuk nekik hogy nem ütünk, bántjuk a másikat.Otthon is elmondod hogy ez fáj a játszótársnak és a fiadnak is fájna ha odaütnének.Többször elmondjuk, a szülő is elmondja otthon, mindennyit lehet tenni.Ne érezd magad ez miatt rosszul.
dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy írnék az érintett kisfiú anyukájának, hogy elnézést kérjek.

Egyébként múltkor mikor beadtam a fiam, közben a nevelővel még beszélgettem, egy másik kisfiu elkezdte a fiam pólóját tépni. Még szóltam is, hogy na ennek nem lesz jó vége.

dec. 8. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén ez nem teljesen korrekt hogy megmondják a nevelők hogy kit ütött meg vagy ki ütötte meg a gyereket.PROFESSZIONÁLIS TITOK.Utána meg a szülők esnek egymásnak hogy a te gyereked megütötte az enyémet és a többi.Legalábbis en nem Magyarországon dolgozom de itt Franciaországban így működik.Ne írj az érintett fiu anyukájának reméljük hogy nem szóltak neki h a te gyereked ütötte meg.Mi annyit mondunk h megütötték megharapták ellökték.Nálunk ez tilos kinyilvánítani h x meg y a tettes.
dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd kinövi, ebben a korban ez normális. A bölcsődékben mindennapos dolog. Felesleges írni a kisfiú anyukájának, akkor állandóan lehetne elnézést kérni.
dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszeri alkalom, vagy párszor fordul elő, akkor semmit nem kell tenni. A lányom arcát véresre harapta egy kislány, aztán legjobb barátnők lettek.
dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugodj meg, kicsit túlreagálod. Még a három évesek idegrendszere is viszonylag éretlen, átlagos esetben. Főleg 4 éves kor előtt igen gyakori, napi többször, hogy egymást véletlenül, vagy indulatból megütik.


Az agykérgi idegi kapcsolatok kiépülése nagyon lassú még ilyen korban, ami az önkontrollért felel. Majd 5-6 évesen kezd nagyobb ütemben érni az agykéreg. Az agykéreg alatti idegi kapcsolatok érnek intenzívebben kb 5 éves korig, amely pl a kreativitásért, a lelki feldolgozó képeségekért is felelnek.


Még óvodában is mindennapos, amiről írsz.


FONTOS: a gyerekek kb 7 éves korukig NEM értenek általánosságokból, hogy "ne bánts mást"!

A hozzászólók között nagyon jól megfogalmazta valaki, hogy a konkrétumot értik a picik: "ne üsd meg!", és jó, hogy ha szemlélteted, mit nem szabad tennie, játszd el, mutogasd el, miközben mondod: "nem szabad ütni!" és ütő mozdulatokat tegyél a levegőbe, valamint rázd a fejed és fogd meg a kezecskéjét finoman, éreztetve vele, hogy visszafogod a kezeit!


SŐT: 4 éves kor előtt nem szándékosak a gyerekek, hanem teljesen ösztönösek! A tudatoság foka igen alacsony,

ráadásul ennél fogva gyakrabban figyelmetlenségből ütnek meg másokat, és kevésbé gyakori, amikor ösztönösen teszelnek valakit, vagy ellenkeznek, dacolnak.


Példa: a kicsi gyerekek gyakran hadonásznak, főleg játékuk közben (pl "helikoptert" képzel a levegőbe, vagy repülő állatot stb, mozgatja a kezeit, és észre se veszi, hogy nekiüti valakinek).


A metakommunikácó legalább 95%-os még, két éves korban!


A metakommunikáció az, ami NEM szóbeli, nem verbális! Hanem pl gesztusok, modulatok, hanglejtés, hangsúly, hömmögés, mimika, satöbbi. Épp ezért a metakommunikáció még a szóbeli közlésnél is fontosabb kisgyermekkorban!


Következésképp: játszd el, mutogasd is el, amikor felhívod a figyelmét valamire.


Amit még tudni érdemes 2 évesekről: nem igazán érdemes még magyarázni nekik. Majd csak 3 éves kortól kezdik érteni a magyarázatokat érdemben. Egyszerű szavakat és parancsokat értenek, természetesen NEM katonásan kell bánni velük, de egy "nem szabad!" (majd el is mutogatod és mondod neki, mit nem szabad) elegendő, és szükséges is, adott esetben.

dec. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!