Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha egy 3,5...

Mit lehet tenni, ha egy 3,5 éves gyerek neveli a többi gyereket a játszón?

Figyelt kérdés

A nővérem kisfiára vigyázok sokat nyáron, amíg ő dolgozik. Jól megvagyunk, amúgy egy helyes kisfiú, de állandóan neveli a többi gyereket a játszón. Ha meghallja, hogy egy gyereknek azt mondja az anyukája valamire, hogy nem szabad, akkor ő odamegy és kiabál a gyerekkel, hogy de ezt nem lehet, esetenként durván is, pl ellöki a gyereket a csaptól, ha nem engedik vizezni. Mindig próbálom neki elmagyarázni, hogy az nem a mi dolgunk, neki majd az anyukája ezt elmagyarázza, de hiába. Ha a homokozóban egy gyerek elveszi egy másik lapátját és pl szólnak neki, hogy xy add vissza, ő már rohan, kitépi a gyerek kezéből a dolgot és ordít, hogy de nem szabad, meg ne lássam mégegyszer, tűnj el innen.

Ezért a legtöbb gyerek nem játszik vele. Ha az ő dolgaihoz nyúlnak azonnal támad, de közben meg csupa szív és megy bocsánatot kérni, visz virágot, amit talál, de akkorra már kiközösítik a gyerekek. Plusz sokszor már a szülők idegesek és küldik el, még ha nem is durván.

Mi lehet a megoldás? Nyilván nem nekem kell nevelni, de a nővérem abszolút nincs ezzel tisztában, ő csak azt látja, hogy bár körülugrálják, mindent megkap a gyerek tépi a szülei idegszálait, dac, állandó hiszti, dühkitörtések vannak odahaza.

A bölcsiben állítólag nem volt ilyen gond, talán hogy 2 hónapja itthon van az a baj. Most szeretnék szólni a nővéremnek, hogy ez a probléma van, de valami megoldásötlet is jól jönne.


2012. júl. 25. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
ez durva ... felnött mondatoka használ szüleitöl hallhatta ezért mondta azt és cselekszik uyg ahogy az emlitett esetben
2012. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát te nagyon nem tudod megoldani, esetleg annyiban tudsz segíteni, hogy beszélsz a nővéreddel. Lehet, hogy kicsit szigorúan fogják otthon a kisfiút és fél, hogy ha a társai hibáznak nehogy büntetést kapjanak. Vagy passz mitől lehet, de szerintem mindenképpen beszélj a tesóddal ezt neki kell megoldania. Arra viszont készülj, hogy a legjobb szándékkal elővezetett nevelési téma is kényes terep és megsértődhet rajta a nővéred. Szóval, ha nagyon elzárkózik akkor szerintem ne erőltesd. Akkor annyit tehetsz, hogy mindig türelmesen elmagyarázod a kisfiúnak, hogy így nem szabad, majd az anyukájuk megneveli stb, és egyszer csak abbahagyja.
2012. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem. Itthon soha, de soha nem kiabálnak vele, semmi sem tilos vagy ha valami az akkor az is finoman van neki mondva. Az igaz, hogy a szüleit le se tojja semmiben, de sose beszélnek így vele. Sőt, többnyire úgy kezelik a tilos dolgokat, hogy gyere akkor kapsz mást. Ha pl kitalálja, hogy lepakolja a polcot a boltban, akkor gyere veszünk neked inkább játékot. Tehát otthon sem szedi ezt fel.
2012. júl. 25. 13:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fogják szigorúan, maximálisan az van, amit ő akar, jóformán csak a hajszárítóval nem játszhat a kádban.
2012. júl. 25. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak akkor nem kiabálnak vele, ha van ott valaki. Ezért van jelen a kicsiben is ez a kettősség. Egyrészt virágot visz, bocsánatot kér, másrészt nagyon durván bánik másokkal. Ezeket a mondatokat tényleg felnőttektől hallja. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy neki mondják, vagy esetleg ha van testvér a testvérének, esetleg egymással beszélnek durván a szülők. Ebben a korban gyakran másolják a szülők, nagyszülők viselkedését. Tényleg esetleg nem valamelyik nagyszülő a ludas?
2012. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hinném, a nagyszülők már idősek, az anyukám egy nyugodt ember és imádja őt.

A nővérem nagyon későn szült, köztünk is óriási nagy a korkülönbség, tehát viszonylag idősebbek között nőtt fel. De nővéremtől és a férjétől én egy hangos szót nem hallottam soha, a tenyerükön hordják. Korán lett bölcsis, de az is azért, mert otthon nem bírtak vele és az orvos javasolta, hogy kell neki a társaság. A bölcsiben ilyenre nem panaszkodtak, igaz magánbölcsibe járt, lehet, hogy nem is panaszkodnának, nem tudom.

Tavaly ezt még nem csinálta. Az is lehet, hogy a bölcsiben szedte fel ezt a stílust.

2012. júl. 25. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként elég nagy gyerek már ahhoz, hogy megkérdezd ki szokott így rászólni a gyerekekre esetleg őrá? Ha a bölcsiben tanulta akkor ideje váltani. Már amúgy is óvodáskorú.
2012. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Idén megy oviba. Már kérdeztem tőle, de nem mond semmit. Kérdeztem, hogy veled mi szoktunk így beszélni?

És az nem okozhatja, hogy itthon minden, de minden úgy van, ahogyan ő akarja és ezt ott is kiéli? Sajnos sokszor nálánál kisebbeket bánt ill a kor neki mindegy, csak főleg a piciket találja meg. Először csak szól, hogy ezt nem szabad ám, de hát egy 1,5-2 éves nem érti, aztán egyre idegesebb, végül üt, lök.

Igyekszem gyakran közbelépni, de manapság egyre hamarabb támad. Nem enged fel másokat a játékokra, múltkor megdobált egy kislányt kövekkel, mert nem akarta beengedni a játszóra. Hiába kérem szépen, hiába magyarázok neki semmi hatása.

2012. júl. 25. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban a felnőttek viselkedését nagyítják fel ilyen korban. Mindenképpen úgy érzi, nevelnie kell a kisebbeket. Ez bizony felnőtt minta. Ha egy gyereket nem ütnek meg, nagy valószínűséggel ő sem fog verekedni. Ha nem kiabálnak vele, ő sem fog kiabálni másokkal. Ha mindent ráhagynak akkor nem fogja nevelni a körülötte játszó gyerekeket. A másik a megfelelései vágy. Meg akar felelni a felnőtteknek és ennek az a feltétele, hogy szót fogadjon esetleg betartassa többi gyerekkel is a szabályokat.
2012. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én határozottan rászólnék, hogy ha bánt másokat, teljesen mindegy milyen indokkal, akkor hazamentek a játszótérről. És nem csak úgy mondanám, hanem be is tartanám.
2012. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!