Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Esélye sincs kisgyerek mellett...

Esélye sincs kisgyerek mellett dolgozni annak, aki nem munkahelyről ment szülni vagy megszűnt a munkahelye?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves lesz. Sajnos férjem sem keres most túl jól, így muszáj lenne dolgoznom. A kicsit bölcsibe kellene ehhez adnom, mert nincs, aki vigyázzon rá, viszont a bölcsi munkáltatói igazolás nélkül nem veszi fel. Így hogy keressek munkát, ha az sem biztos, hogy lesz helye? Ki vesz fel úgy, hogy gőzöm sincs mikor tudnék kezdeni? Jelentkeztem több helyre, de ha felhívnak mit mondjak? Felajánlottam a bölcsinek, hogy amikor kezdene a gyerek, akkor viszem a munkáltatóit és akkor úgy vállalnám a munkát, hogy 2-3 hét beszoktatás után kezdenék, de ugye nincs garancia hogy lesz akkor hely. A helyet meg akkor tartják fenn, ha felveszik vagyis megkapták a munkáltatóit. Ördögi kör.
jan. 11. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szokták, hogy a munkáltató ad egy szándéknyilatkozatot, hogy akárhányadikától foglalkoztatni fog. Azért még elég sokan vannak így és nem lehetetlen. A másik lehetőség, ha van ismerős, aki bejelent egy hónapra vagy vállalkozol.
jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, de egyelőre nincs munkáltató, aki ilyet adna. Mi van, ha mondjuk két hét múlva kapok munkát, de bölcsis helyet már nem? Akkor mit kezdjek a szándéknyilatkozattal, ha dolgozni nem tudok? Lehet, keresek valami vállalkozó ismerőst. Milyen időközönként szokták kérni a munkáltatóit?
jan. 11. 09:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

csak a beiratkozásnál és az első nap. legalábbis nálunk.


Én egy baráthoz lettem bejelentve. ő adott papírt a bölcsihez, hogy 2023.09.01 naptól szeretne foglalkoztatni. Ez 2023. májusában volt. Ezzel a papírral irattam be a bölcsibe.

Augusztusban kezdtem el munkát keresni. vagy 50 önéletrajzot küldtem el. Végül a bölcsikezdés elött 2 héttel hívtak be interjúra. ott megbeszéltem, hogy szeptember közepén kezdek. elfogadták, azóta itt dolgozom.

jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam inkább a beosztással van baj. A párom mellett olyan munkát kellene találnom, mintha egyedülálló anya lennék 0 segítséggel, legkorábban 7kor nyit az ovi és az iskola, az előzőben 3kor már senki nincs ott, az iskolából is már 4 előtt pár perccel kiteszik őket, úgyhogy se 7kor nem tudnék kezdeni, sem 4ig, hétvégén egyáltalán nem. Du.osban sem lehetnék, hiszen nem lehetnek otthon egyedül... 8-15ig h-p munka meg nincs (legalábbis erre)
jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4!

Ugyanez van velem is. Én ezért műszakolok 12 órában,váltva a férjemmel. Mert hiába szeretnék 8-16-ig dolgozni, vagy 9-15-ig,nincs olyan állás.

jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én sem találok munkát olyat, ami 8-16ig tartana... Lehetetlen. Számomra legalábbis.
jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 és ezt hogy oldjátok meg? Pl a párom elmegy 5kor és hazaér 18:40kor, másik műszakra 17kor indul és reggel 6:40re van itthon.

Szóval 17-18:40ig és 5-6:40ig egyedül kellene lenniük a mi esetünkben

jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7!

3 nap munka,3 nap pihenő felváltva.

Havonta 2-3 nap ütközik, akkor szabi vagy a férjem hazajön 2 után.


6-18 vagy 18-6-ig. Ráadásul másik városban,szóval az utazás plusz 1 óra oda, 1 vissza.


Iszonyat fárasztó. De sajnos nincs más.


Aki itthon van,az rendezi a gyereket. 1 lányunk van, 7 éves elsős, autista.

Hatalmas szerencsénk van,hogy elfogadta ezt az össze-vissza életet. Néha ő se és mi se tudjuk már,hogy milyen nap van,és mikor ki dolgozik.

De a fejlesztésekre való hurcolászást és a rengeteg betegség miatti itthonlétet nagyon megkönnyíti ez a beosztás. Nem kell táppénz, csak ha nagy a baj.

jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Röviden leírva valamelyikünk mindig itthon van. Vagy mindketten,de az egyik alszik.
jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7-től fél6-ig volt nyitva az állami bölcsi meg az egyházi ovi is. Persze ment a bűntudatkeltés, hogy vidd haza hamarabb és a többség 9-re jött és 4-kor ment és fogalmam sincs, hogy csinálták (bár volt, akit nagymama, bébiszitter vagy nagyobb testvér vitt), de aki nem tudta megoldani, az nem tudta megoldani és nem rakták ki. Nálunk is előfordult, hogy túlóra miatt az utolsó volt a gyerek és már körbeporszívózták. És egy másik anyukával is sokszor jót nevettünk magunkon, amikor egyszerre futottunk be a kapun 5 után 5 perccel hót vörös fejjel, leizzadva. Cserébe most is nagyon jó barátok a gyerekeink (meg mi is), pedig már sulisok.
jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!