Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összeegyeztetni...

Hogyan lehet összeegyeztetni az időt, a munkát, az ovit és egy kisgyereket egyedül?

Figyelt kérdés

Szia!

Előre is megköszönöm, hogy elolvasod, ezt már elkeseredettségemben írom, mert jól esik "kipanaszkodni" magam, illetve hátha egy-két jó tanácsot kaphatok akár itt.

Az a helyzet, hogy egyedül nevelem a gyerekem 2.5 éves. Jelenleg napközis, én pedig nem tudom hogy menjek dolgozni. Jelenleg 4 órában dolgozok, de januártól bővül a cég és kijelentették, hogy 8 órás lesz a munkaprogram. Nem igazán találok más 4 órás munkahelyet, ha igen, azt annyi fizetésért, ami épp a számlákra futná, 8 órában szívesen dolgoznék, de valahogy sehogy nem jön ki a matek. A munkaidő legjobb esetben, egy váltásban is 8-16 óra között van, a napköziből 15:30-16 között ki kéne venni. Ne is beszéljünk arról, hogy 2 váltás vagy több, mert egyszerűen nincs senki, aki vigyázzon rá. Babysitterre evidens, hogy nem futja az anyagi keretem. Nem tudom mit tegyek, nagyon tanácstalan vagyok, mert sarokba szorítva érzem magam, így, segítség nélkül.

Valami tipp, segítség, hogy mit is lehetne tenni?

u.i: Erdélyben élek, tehát magyarországi segélyek vagy jogszabályok itt nem ugyanazok



nov. 16. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben nincs tovább nyitva mas bölcsödr sem? Mert át lehetne vinni masikba. Ha ez sem meg a fizetett segitség sem opció meg más swgitség sem igazából nem tudom milyen választ remélsz. Max összefogtok pár szülővel. Vagy megbeszéled hogy 7.30ra jársz és fel4kor elindulsz..csak megvarnak már.
nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig van napközi? Mikorra érnél oda? Én mindig 16.20-30 között értem oda mivel 4-ig volt a munkaidőm.

Amikor kisebb volt, a munkaidőm esre 6-ig volt, így fél 7-re értem haza ha zárós voltam. Mivel se férj se szülők nem voltam arra a havi 5-8 napra kénytelen voltam bébiszittert fizetni. Elment érte és ameddig nem értem haza vigyázott rá. Valahogy csak ki tudtam spórolni mert nem volt más megoldás.

nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk hivatalosan 6-ig kell érte menni. Persze sokan már 3-kor hazaviszik, de mindig volt, akivel együtt érkeztem a gyerekért fél6-kor. (Kettőt nevelek egyedül, már bölcsis korukban is 8 órában voltam.)
nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es: sajnos még hely sincs, ide is nehezen "kerültünk be"

Sajnosautóm pedig nincs, így jóval tovább tartana odaérni, legalább háromnegyed óra, ha nem több

2-es: értelek, ebben a helyzetben 16:45-17-re érnék oda, én is gondoltam már minden opcióra, de erre horrorisztikus árat kérnek, talán annyit keresnék egy nap alatt, amennyit odafizetek egy babysitternek

nov. 16. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na de mi a hivatalos nyitvatartás? Mert van ám olyan, hogy csak óvónők szeretnének hazamenni, miközben hivatalosan meg maradniuk kell, ha van gyerek. Ilyenkor élhetsz a jogoddal akkor is, ha szépen vagy fenyegetve agitálnak, mert a tiéd az egyetlen, aki miatt tovább kell dolgozniuk.


Másik anyukával tudsz még kooperálni. Mondjuk ha te viszed, ő hozza. Már ha van olyan, aki közel lakik, ugyanoda járnak, jóban vagytok és neki jól jön ez. Ugyanez, hogy nem hivatalos bébiszittert keresel, hanem megkörnyékezel egy pótnagymama-jelöltet az ismeretségi körödben, ha akad.

nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bébiszitter olyan jól keres pár óra alatt, mint te egész nap, akkor menj el bebiszitternek.
nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a környéken olyan idősebb néni aki, kevesebbért mintvegy sittet vigyázna rá, segítene?

Mint kb egy pót nagyi

nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én adnék fel hirdetést hogy magánházak takarítását vállalom. Szerintem 4 óra alatt keresnél annyit mint 8 óra alatt egy munkahelyen.

Ha ez nem, akkor bébiszitterkedést hirdetnék.

nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!