Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyaként ért már...

Kisgyerekes anyaként ért már hátrány, megaláztatás munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az én sztorim amennyire tudom, röviden, de ígyis hosszú lesz :D


2014-ben kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, majd 2019 elején elmentem szülni. (Terhességet is végigdolgoztam, 2 napot voltam szabin összesen szülés előtt, szerda volt az utolsó munkanapom, hétfőn szültem.) Mindig nagyon elégedettek voltak velem,de tettem is érte, kb bármikor bármit megtettem a normalitás határain belül nekik. Mikor szültem is, előtte 200 ezres Brendon utalványt kaptam ajándékba, mikor megszületett a gyerek virágboxot, gyümölcskosarat küldettek futárral haza hozzánk. Még nyáron augusztusban a prémiumot is megkaptam, ami nagyon jólesett mert már rég gyeden voltam, azt hittem nem jár. Gyed alatt is állandóan hívogattak mikor megyek vissza, mert nagyon el voltak úszva, ahogy a gyerek 2 lett ment bölcsibe, ez volt 2021 eleje, covid berobbanás, de mentem, főleg gondolom a sok maszkozás, intézmény lezárás miatt a gyerekem sose volt beteg 1.5 év bölcsi alatt. Aztán ovis lett tavaly szeptemberben, akkor épp rámtoltak egy rakás feladatot megint pluszba, jeleztem is hogy ovikezdes, sokat lesz lehet beteg, de vállaltam. Sajna igazam lett, kiscsoportban állandóan egymást érték a betegségek, 2* kórházban is voltunk, kértem home officet is sokszor azt mondták kizárt, holott tökre elvégezhető a munkám home officeban is, szülés előtt is már voltam úgy... oké amennyire csak tudtam fizetett segítség is volt, férjem is vállalt be, szeptember június 10 hónap alatt 18 napot voltam táppénzen, meg 13 nap kikönyörgött home office mikor zárás volt és nélkülem végük lett volna, olyankor is hajnalig dolgoztam itthonról, volt hogy munkát megkönnyítő Exceleket gyártottam a többieknek, voltak hétvégi túlórák az összeset átvállaltam mert sose akarta senki vállalni, stb szóval bőven túlteljesítettem..többször mondták hogy kezdjek valamit a gyerekkel mert ez így gáz..de hát mit kezdtem volna, ilyen a kiscsoport.. erre június végén kirúgtak, mert azt mondták az utolsó 1 évben mélységesen aláteljesítek, mindenkinek ezt mondták, ami nekem marha megalázó volt.. a kollegáim is 9 év után kb annyit mondtak hogy na szia akkor.

Brutál megalázónak éreztem. Mindezt azért, mert volt egy nehezebb évünk. Persze a Hr-el is közöltem, hogy tudják nagyon jól, hogy semmi bizonyítékuk az aláteljesítésemre. Csak a 2 havi végkielégítés +45 nap felmondási idő (2 millió) akarták kifizetni, de mondtam nekik hogy 5 millió és akkor aláírok egy közöst, vagy perre viszem az egészet, persze azonnal belementek és tejeltek. Ha ők így, én is.. de a pénz nem változtat azon hogy baromi megalázottnak érzem magam. Vicc a dologban, hogy július óta (5 hónapja) nem is volt beteg a gyerekem :D :D ennyit kellett volna kibírni, a középső már nem gáz.. azóta elhelyezkedtem egy sokkal jobb helyen, teljesen megértőek, annyit lehet home officeban lenni amennyit akarunk stb teljsen más közeg..


Más is tapasztalt hasonló bánasmódot kisgyerekesként?

Kicsit ki akartam magamból írni is :D


nov. 26. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Kolléganőmnek fájt nagyon a feje. Felajánlottam, hogy szívesen adok fájdalomcsillapítót. Mire ő ezt a dumát nyomta le nekem : "Nem szoktam bevenni, a gyerekeimnek se adtam soha semmilyen gyógyszert és felnőttek így is. Minek? Sok gyümölcsöt kell nekik adni meg levegőre vinni nem is voltak soha betegek!!"

Nézek mint a vett malac hogy most ez mit ugat, egy hétig voltam össz-vissz táppénzen a gyerekkel amióta ott dolgozom. De neki ez is fájt. Meg úgy alapból fájt neki a pofám, nem is értem miért akartam ennek a szutyoknak gyógyszert adni meg is bántam.


Szóval az ilyeneknek te vagy a bajuk, meg hogy létezel meg a saját nyomorúságos életük. Én is kiírtam magamból :D

nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen, hasonló. Tavaly megműtötték a 6 éves gyerekem egyik éjszaka sürgősségi műtéttel, 1 hónapot otthon voltam vele. A másik 11 hónapot mint az őrült ledolgoztam, erre bónuszkor mindenki vigyorgott, csak én nem kaptam egy fillért se. Megkérdeztem a főnököm mi az, azt mondta az volt a bónuszom, hogy táppénzen voltam egy hónapot. Na aznap mondtam fel. Szerencsére én is egy sokkal jobb helyre kerültem.
nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
79%
Elaltatom a gyereket és írok,hidd el van ettől különb is.
nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Végeredményben te csináltad jól, hogy leakasztottál róluk ennyit pénzt, plusz perrel is fenyegetőztél! Szerintem jobb is, hogy nem dolgozol nekik, ha emberként ennyit érnek, akkor kapják be!

Tudom, hogy mondani könnyű, megélni meg annál nehezebb, de sajnos ismerem ezt az érzést, bár nekem még nincs gyerekem, pont a covid miatt lettem én is arra hivatkozva kirúgva, hogy alulteljesítek, úgy, hogy előtte előléptetés volt, fizuemelés, mit tudom én. Aztán jött a covid és kb 3x elkaptam. Mindháromszor pcr teszttel bizonyítottam, volt karantén, meg hasonlók, végül közölték, hogy "ez így nem megy,hogy kéthavonta beteg vagyok 2 hetet", és kirúgtak. Nem vittem perre, mert felmentettek egy hónapra a munkavégzés alól de a fizetésem megadták, viszont borzasztóan bántott.

nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Én még terhes vagyok, de veszélyeztetett lettem, így 4 hónapos terhesen szóltam a munkahelyemen hogy táppénzre megyek. Eleinte nagyon aranyosak voltak, főleg a szemembe, aztán már úgy se. Mikor az első táppénzes papírt bevittem, behívott a főnök, hogy látja, hogy jól vagyok, akkor a mai napot vigyem már el, mert nem vettek fel senkit a helyemre (lehetőség lett volna, csak nem akart interjúztatni, úgyhogy januárig az én feladataim szét lettek osztva a többiek között). Mondtam, hogy nem tudok maradni, hiszen táppénzen vagyok, akkor nem jár munkabér, ingyen meg nem dolgozom, és amúgy se bírnék. Ezt amúgy az utcán is a fejemhez vágta, mikor orvoshoz mentem, hogy ennyi erővel igazán dolgozhatnék is. A kollégák közül ketten nagyon pipák rám, pedig mit tehetek én arról, hogy nem vesznek fel senkit a helyemre? Az egyikük kétszer felhívott, hogy mikor fogok visszajönni, mert neki ez akkora, de akkora kib@szás így, a másik messengeren írogat, hogy mik a terveim (?? megszülöm, felnevelem, mi lenne??) mert hogy neki az új feladatok nem mennek, nem akarja, hogy miattam rúgják ki. De a legjobb az a kolléganő, aki pont úgy van benyalva a főnöknél, hogy mindig bónuszt, prémiumot, túlórapénzt kap, mondta az utolsó napomon, hogy neki végülis jól jött ez, mert már most egy nettó 50ezres emelést írt alá, ha x feladatom átveszi, majd hívott, hogy ugye azért 3-4 dolgot, amit otthonról is lehet, ugye majd megcsinálom helyette, hiszen ráérek. Mondtam, hogy 60%os táppénzen vagyok, nem.


Akikkel jóban vagyok, biztatnak, hogy nyeljem le, hogy legyen hová visszajönni a gyed után, de őszintén nem tudom, hogy ezek után fogok-e akarni visszamenni oda.

nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos, nekem még nincs gyerekem és ilyenformán munkahelyem, szóval nem vagyok érintett, mégis tökre megértelek. Ezt még olvasni is rossz volt. De látod, végül te jártál jól, ahogy #2 válaszoló is megkapta az élettől a méltó jutalmát. Az ilyenek meg rohadjanak meg ott ahol vannak. Ne is akarjatok ilyen helyen dolgozni. Én ilyenkor mindig arra gondolok, ők vesztettek, sajnálják ők🤷🏼‍♀️

#4! Kár, hogy nem vitted perre, megérdemelték volna.

nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nagyon lelkis vagyok, és azóta is bánt. Már 4 hónapja az új helyen vagyok, és tök jó, de viszonylag bezártam, már nem merek bízni senkiben, munkailag. Próbálok nyilván kedves és normális lenni mert velem is azok, de olyan vagyok mint lehet valaki egy megcsalás után..
nov. 26. 21:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy másnak is ilyeneken kell átmenni , borzasztó 😶
nov. 26. 21:20
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ékes példája a sztori annak, hogy miért nem éri meg kidolgozni a beledet és pluszot teljesíteni. Azt kell teljesíteni amit muszáj és a család, gyerek legyen az első, mert ő legalább meghálálja. Egy főnök, egy munkahely nem fogja megköszönni. A sok gürizés helyett lehettél volna a beteg gyerekeddel és akkor ugyanez lenne, csak legalább nem idegen dajkálta volna a beteg gyereket. Aztán mikor valaki terhesen elmegy táppénzre meg mindenféle táppénzcsalónak nyilvanítják, holott a legtöbb munkaltató ezt érdemli. Neked is megérte a munkahelyről menni szülni, ez lett a hála érte. Félre ne érts, nem téged akarlak ezzel bírálni, hanem a munkáltatókat.
nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Még nem mentem vissza, januárban kezdek,de már azzal kezdte az új főnök,hogy nem dolgozhatok 4 órában mert 8 órát írtam alá. Pont elakartam küldeni a fenébe, de végül magától írt hogy utána nézett és tényleg dolgozhatok 4 órát🙄 ő legalább nem bunkó csak én vagyok az első kismama dolgozója😮‍💨 már látom lesznek érdekesek összetűzések.
nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!