Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben így viselkedett és...

Bölcsiben így viselkedett és mi lett a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a gyerkőcöm 2.5 éves, fél éve bölcsis. 3 hónapja kezdett el bent lökdösődni, ütni, harapni, rúgni... ezek néha felerősödnek aztán enyhülnek, változó - nem mindig tudom mihez kötni, hogy épp miért van nehezebb napja...

Akinek ilyen volt a gyerekével, mi lett a megoldás? Hogy tudtátok segíteni, hogy ne legyen ilyen feszült bent és jól tudja levezetni a negatív érzelmeit?


Tsmt vagy dszit, amire gondoltam, esetleg szülő-kisgyermek konzulens tanácsára még...


Amúgy nagyon okos gyerek, szépen beszél is, de valahogy a szociális dolgok nagyon nehezen mennek neki, sokszor befeszül a többi gyerektől... játszón is mostanában kezdett csak bátrabb lenni és nem elszaladni előlük.


Vagy csak idő, türelem? Nem tudom, hiszen már 3 hónapja tart :( olyan nehéz. Igyekszünk tanítani neki, mivel tudja kifejezni az érzelmeit, mi ok és mi nem... bölcsis nénik is segítik.

Most lett egy barátnője bent, akit sokszor simogat és puszil (de ugyanúgy ráüt máskor meg...), ez tök nagy haladás nála. Szívesen és sokat beszél róla itthon, várja h találkozzanak.


Köszi a tapasztalatokat!



márc. 2. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Otthon mi a helyzet?
márc. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

Bölcsis nénik... kérlek szépen tiszteld meg azokat az embereket akik a gyereked pótanyukái azzal, hogy kisgyermeknevelőnek/nevelőknek és dajkáknak/dadusoknak hívod őket.

Egy kisgyermeknevelő.

márc. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Itthon is elöfordul, de többnyire a játék hevében. Kezelhetőnek érzem.


Köszönöm, kettes :) én másban jelzem a tiszteletemet feléjük, de azt hiszem ezt szabadon megválaszthatom.

Egy érzelmileg viharos írásban előfordul ilyen :) további szépeket

márc. 3. 07:28
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

A lányom 2,5 évesen kezdett ovit mini csoportban. Akkor jöttek elő nála is ezek a hasonló viselkedés formák. Mivel hónapok múlva sem javult, elküldték a pedagógiai szakszolgálathoz. Csak annyit állapítottak meg nála,hogy egyéb pszichés zavara van, kissé vissza van maradva a fejlődésben, kapott fejlesztéseket. De egy ismerősöm gyereke ugyanennyi idősen bölcsiben is harapott, de ott nem foglalkoztak különösen evvel, ráfogták, hogy életkori sajátosság. Szerintem nálatok is ez áll a háttérben, a lányomnál csak valószínűleg azért erőltették a szakszolgálatot, mert óvodás volt, nem bölcsődés.


2-es: megragadtad a lényeget, látom...

márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
#2 rád se bíznám a gyerekemet az biztos...
márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

A lányom bölcsiben igazi rosszcsont volt, élénk, határozott, érdeklődő. Mikor oviba került, gyakorlatilag megnémult, csak ült és nem fejezett ki semmi érzelmet. Ő nem bízott a nevelőkben. Nem tudtak belőle semmit kihúzni, mi a baja, sem bevonni a játékokba. Ő nem verekedett, de leget jobb lett volna, ha levezeti a belső feszültséget. Otthon üvöltve rohangált, mindent egyszerre akart csinálni. Láttam, hogy az oviban teljesen bezárkózott. A nevelők erőltették neki, hogy vegyen részt a csoportos dolgokban, erre sírva menekült. Egy évig tartott, akkor barátkozott össze egy kislánnyal, aki hangos, erős és tolakodó volt. Ezután ő közvetítette a lányom gondolatait és idővel maga is mert szólni, de végig megmaradt benne a tartás a felnőttek felé.

Én nem vittem kivizsgálásra, mert minden más környezetben átlagos volt. Az iskolába érve igazi cserfes társasági gyerek lett a tanítónő hatására. Sok esetben ez is meghatározó a gyerek számára. Nálatok a.nevelőkkel minden rendben?

márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tik tokon pont erről beszél Vida Ágnes gyermekpszichológus,nagyon jól elmagyaráz mindent.
márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az idő és türelem a megoldás. Unokaocsem volt ilyen, 5 éves korában hagyta abba, addig mindenki elviselte valahogy. Normális gyerek lett, 3 éves korában a szakszolgalat is azt mondta, hogy oké, ezért nem vitték tsmt-re.
márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
A nagyobb lányom 1 évesen kezdte a bölcsit, és 2-2,5 éves kora környékén neki is volt egy ilyen "agresszívabb" időszaka. Mindig beszámoltak róla a bölcsis nénik, és mondták is, hogy amúgy ezzel én otthon nem nagyon tudok mit kezdeni, ők ott abban a helyzetben kezelik, majd megtanulja a gyerek is, hogy ilyet nem csinálunk, ez normális. És valóban, idővel enyhült anélkül is, hogy bármit kellett volna külön foglalkoznom vele. Itthon ugyanúgy továbbra is szeretettel nevelgettük, mondogattuk neki az alternatívákat, hogy hogyan vezesse le a feszültségét amikor éppen haragszik valakire, sokat voltunk levegőn, játszótéren, stbstb, szóval nem nagyon volt szükség semmi speciális dologra, tsmt-re meg társaira, hanem csak egyszerűen kinőtt belőle. Úgy nagyjából. Most ovis kiscsoportos, hát még így is volt olyan, hogy a legjobb kis barátnőjét megharapta, amikor ő nagyon nyomult. De ezt is mondták az óvónők, hogy én hiába magyarázom neki itthon, tudja-tudja, érti, de a pillanat hevében ezt nekik kell intézniük, én nem sokat tudok tenni. Meg kell tanulnia normális keretek között kezelni az indulatait, kifejezni a nemtetszését, és ezt akkor is tartani, amikor elszáll az agya. Sokszor felnőtteknek sem megy ez hibátlanul, 2-3-4 éves gyerekektől elvárni felesleges.
márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Szájon vágnám!Nem olyan kicsi,hogy ne értse meg,hogy ezt nem szabad.Bár ha nem volt nevelve és minden rá volt hagyma,akkor késő.
márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!