Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a megoldás arra, ha "lejára...

Mi a megoldás arra, ha "lejáratják"a gyermeket? Ez jellemző az intézményekre?

Figyelt kérdés

Az egyik bölcsis gondozója olyan, hogy folyamatosan "leszolja" a gyerekem, ami hidegen is hagyna, ha nem látnám olyankor a gyermeken..

Pl állandoan erőlteti az elköszönest de olyan stilusban mintha azt éreztetné, ha nem köszön, akkor biztos elmaradott.

Gyermekem még egy csigátol is bucsut szokott venni, de amikor megyek érte, a kitörő örömben nagy ívben ejti a gondozot, aki viszont ilyenkor mindig lehúzná, pl menjen előbb vissza szépen elpakolni a jatekot, indulaskor meg amikor száguldana kifelé, szigoru hangnemben ismetelgeti hofy szia xy, hogy koszonjon a gyerek


Vagy

Multkor a gyerek elott azt ecsetelte szintén szigoru nagy hanggal, hogy uristen más gyerek cipojét akarta felvenni (a gyerek epp azt akarta mutatni hogy már önalloan öltözik erre ezt kapja...)es el is keseredett a hangnemtol


Legutobb mivel kocsival erkeztunk messzirol a bolcsibe, szintén ezzel a mogorva hangnemmel, szinten a gyerek elott kiakad, hogy jezusom még mindig cumisuvegből iszik, holott tudja hogy kb már egy éve iszik bent poharbol még én mentegetoztem hogy kocsiba hirtelen igy találtam praktikusnak



Ahhoz hogy a gyermek ilyen esetektől ne veszitsen az önbizalmábol (ami még kialakuloban van es serülékeny)hogyan kompenzálhatnék?


Szeretném "megtanulni", mert ha az oviban/iskolában is akadni fog ilyen ember, akinek ráadásul számitanak is a szavai a gyermeknek, szeretném ha a gyermek mégis lelkileg egyensulyban maradna, elvégre nem burokban élünk, de ne séruljon


2017. máj. 12. 07:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
A hangnem lehet hogy nem tetszik, de alapokról van szó.Azért köszönjünk már el, nem olyan nagy dolog az! Cumisüveg helyett van rengeteg másik megoldás. Ha visszafelé fejleszted a gyereket az minden csak nem praktikus. Egy megoldást látok, ha beszélsz a gondozónővel hogy az irány jó csak a stílus gázos.
2017. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

A köszönés problémádat nem értem, az valóban alap, hogy a gyerek elpakol és elkoszon.

Cumisuveget en sosem értettem minek a tápszeres etetésen kívül...

Az, hogy másik gyerek cipőjét akarta felvenni valóban nem gond, hiszen kicsi még. Oviban is lesz ilyen.


Neveld a gyereket és nem lesz gond. Ha ezektől sérül a lelke, akkor az a gyerek eleve nem egészséges lelkileg. A litaniadban egyetlen kifogás merülhet fel a gondozono ellen és ez a cipő osszecserelese

2017. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az elsővel. Ugyan nem vagyunk ott, és nem látjuk, halljuk, HOGY mondja, a hangnem valóban lehet bicskanyitogató. De hazamenés előtt elpakolni és elköszönni alap, és hiába kicsik még a bölcsisek, és nem csinálják meg, de próbálják őket erre nevelni, mert az oviban is ez az elvárás. A cumisüveg helyett meg nyugodtan vehetsz egy csöpögésmentes itatót, de egy sportkupakos vizesüvegből is balesetmentesen lehet inni menet közben.

Nyilván az első gyereked, és friss az elválás, és tigrisanyu üzemmódban vagy, de próbálj meg kicsit lelazulni, nektek is alkalmazkodni kell a többiekhez.

2017. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Én is inkább a hangnemmel nem értek egyet. Az h köszönjön, pakoljon el magaután stb alap.

De ha ezek zavarnak üljle a gondozónővel és beszéld meg vele.

A gyerekben tudatosítsd h azértszóltak rá mert ezt így kellcsinákni, nem csinált rosszat, de eztígy kelllegközelebb Dícslrd meg ha így csinálja

2017. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 acelsziv ***** válasza:
23%
Ez a némber jobb nem lesz. Keress másik bölcsit mert épp most teszik tönkre a gyereket. Az hogy próbálja tanítani oké de a hangnem egyáltalán nem oké
2017. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

A hangnemmel nem értek egyet én sem, de az amit mond a cipős dologtól eltekintve szerintem is alap pl. elköszönni és elpakolni.

Én szépen mondanám mindezeket a gyereknek, amikor történnek a helyedben.

2017. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Leírásod alapján a hangnem a gond nekem.

Nekem alapvető dolog,hogy én minden egyes alkalommal szólok az ovisomnak,hogy ha köszönnek és önem köszön,hogy köszönjön. És ha ő játszott x dologgal,más nincs ott én is visszaküldöm elpakolni. Ezeket neked magadtól kéne tudni,nem a gondozónak kéne felhívni a gyerek figyelmét.

A cipő szerintem nem gond,bár nem tudom miért nem ismeri fel a sajátját,illetve a jele miért nincd ott rajta valahol,hogy tudja melyik az övé.

A hangnem végett elbeszélgethetsz a gondozóval viszont.

2017. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

A köszönésnél úgy látom, hogy ha nincs erőltetve, akkor idővel magától köszönöm (vagy integet). Ha erőltetem, akkor dafke nem köszön.

De a saját gyerekkoromból is emlékszem, hogy amikor erőltették, akkor megnémultam.

2017. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is úgy van a fiamnál, hogy amikor meglát az ajtóban, odarohan hozzám. Felemelem, megpuszilom, és mondom neki, hogy menjen vissza, pakolja el, amivel játszott. Majd amikor elpakol, és jön hozzám, akkor figyelmeztetem, hogy köszönjön hangosan, és utána megyünk.

Ennek alap dolognak kellene lennie szerintem.


A cipőre: én talán elvicceltem volna, hogy Úristen, most mi lesz? Cipőcsere? És mosolyogva a gyerekhez fordultam volna, hogy legközelebb a sajátját vegye fel.


Cumi: annyiféle "csőrös üveg" van (pl Kubu), amiből könnyen isznak a gyerekek. Én mindig ilyenbe töltök neki, ha utazunk. Könnyen kinyitja, és nem önti magára. Tényleg ideje lenne a cumiról leszokni.


A gondozónak meg megmondhatod, hogy ha valami nem tettszik, ahogy a gyerekkel bánsz/neveled (pl köszönés, cumi), akkor forduljon hozzád, és mondja neked. Azzal jobban célt ér.

2017. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem unod már? Mióta szapulod már ezt a bölcsit! Állandóan azzal jössz, hogy miylen szörnyű. Egyszer téged néznek semmibe, egyszer a gyereket. Egyszer a te önbizalmadat törik le, most a gyerekét. Vidd át másik intézménybe! Itt jót úgysem tudnak tenni. Mindenbe belekötsz.
2017. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!