Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megoldás lenne a családi...

Megoldás lenne a családi napközni vagy magán bölcsi? Ti ráhagynátok? Vagy a korai fejlesztőbe vigyem?

Figyelt kérdés

27 hónapos a kisfiam, kb 50 szó az, amit valaha is kimondott, 10-et se használ ezek közül. Volt egy furcsa eset, anyukáméknál mondta, hogy répa és ezután furcsa mosollyal hasra feküdt, mint aki elszégyellte magát, hogy megszólalt.. mindent megért egyébként.

Öltözés.. pár napig vetkőzött (kabát, sapka, sál, cipő) aztán elment tőle a kedve. Addig nyafog azóta, amíg nem vetkőztetem le.

Kanállal evés dettó. Olyan szépen evett pár napig és azóta egyáltalán nem akar.

Szóval képes ezekre és nem csinálja. Szeptemberben jó lenne óvodába mennie. Úgy gondoltam jobb neki, ha addig itthon marad de már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés volt.

Heti 2-3 alkalommal vinném 4 órára. Úgyse alszik nappal. Vagy ennyi ottlét úgyse segítene?


2018. jan. 6. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem gond, sok idő még az oviig.

Ott is belejön.

Nem aggódnék. Arra figyelj inkább, érte-e trauma, ami visszaesést okozhat. Kistesó, költözés, de trauma lehet az otthagyás is.

De persze, ha úgy érzed, a társaság segít, vidd.

2018. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van testvére aki 6 hós. Visszaesés nem volt akkor, ezek a dolgok az evéssel, vetkőzéssel az elmúlt hetek alatt volt, ezek az 1-2 alkalommal kimondott szavak meg kb 1 éve gyűlnek. Pedig nagyon régóta hagyom pl az evéssel gyakorolni, de nyomta a kezembe a kanalat, néha megpróbálta de esett le róla minden, kijavítani nem hagyta, úgy örültem, hogy végre kezd belejönni. Ehhez képest most megint én etetem. Nekem ez nem volt, ahogy vetkőztetni se gond de szívesen csinálta, kb elhúzta a kezem, hogy majd ő. Dícsértem miatta, de nem tartott ez sem sokáig. Annak örülök ha nem kell még emiatt aggódni, csak ezeket a dolgokat csak kellene már tudnia nem?
2018. jan. 6. 13:35
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

A lányom is 27 hós. 2 hete rohamosan beindult a beszédfejlődése. Egyik napról a másikra mutatta a fényképeken h mi micsoda és el is mondta.

Októberben kezdte a bölcsit. Nehezen szokott (szokik) be. Szinte minden csoporttársa már beszél. Nem tudom h a beszéd beindulása ennek köszönhető e vagy csak most ért meg rá. De egy kis közösségbe járás boztosan nem árthat.

Ne izgulj. Én vittem korai fejlesztőbe, logopédushoz hallás vizsgálat stb. Mindenhol azt mondták h még ráér, nincs gond vele, hisz mindent megért, kérést teljesít stb.

Majd beindul. És így is lett.

2018. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
A beszéd még nem lenne gond, de hogy etetni kell igen. Próbáljátok meg a bölcsit, ártani biztos nem fog.
2018. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Az evés se gond.
2018. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Van aki még a 3 évest is eteti ... Szóval ehhez képest előrébb jártok.
2018. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A közösség valóban nagy eséllyel minden gondodra megoldást jelentHET hiszen a gyerekek általában különböző mértékben,de sokat fejlődnek önállóság és beszéd terén a bölcsiben/oviban. Kivéve,ha valamilyen trauma áll a háttérben,ahogy valaki említette, vagy,ha a beszédfejlődés mögött valamilyen probléma van. Én első körben a családi napközi/bölcsivel próbálkoznék,hagynék neki egy kis időt,pár hónapot és ha később sincs változás vagy visszaesés van,akkor vizsgáltatnám ki vagy vinném pszichológushoz. Az evés és öltözés egyébként még nem gond és a beszédet is csak a 3 éves státuszon nézik jobban,addig meg még bármi megtörténhet😉
2018. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
7-es vagyok,saját tapasztalatot is leírnék: 4 éves lányomat egy idő és rengeteg kérlelés után muszáj etetnem,eddig csak fenyegetőztem azzal,hogy x idő után elveszem a tányérját,ha megette az ételt,ha nem,de lassan ott tartok,hogy a gyakorlatba is átültetem,ezzel szemben a 2,5 éves fiam akkor sem engedi,hogy segítsek,ha huzamosan nem sikerül hatékonyat ennivalót lapátolni a kanálra😁 A kisfiam egyébként szeptemberben kezdte a bölcsit és csak most a napokban próbálkozik az önálló öltözéssel. Egyébként egyiküknek sem volt gondja a beszédfejlődéssel,sőt,mégis mindketten nap mint nap tanulnak valami újat a bölcsiben/oviban!
2018. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem beszédfejlődése a bölcsiben indult be. Sokat számított neki a közösség, pedig eléggé magának való kisgyerek. Az étkezésére is jól hatott, hiszen nagyon rossz evő volt, bent viszont eszik, és most 2,5 évesen végre itthon is hajlandó enni. Ő is tudott enni önállóan, még villával is valahogy, csak magát az evést nem szerette.

Itthon ritkán vagy nagyon későn tudom lerakni aludni a délutáni alvásra, én is azt hittem, hogy nincs szüksége rá, miközben a bölcsiben ebéd után alszik, mint a kis angyal.


Ha megteheted, akkor add közösségbe. Nem hiszen, hogy fejlesztés kellene neki, hiszen tudja, ami kell, csak szégyenlős. Elég lenne a csapatszellem.

2018. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korig is elhúzódhat, nem kóros még. Annyiból nézesd meg, hogy ha esetleg valamilyen egyéb kórkép melléktünete, akkor időben kiderüljön. De önmagában bőven ráér még.


A munkahelyemen eléggé speciális szaktudásra és főleg rettentő jó intellektusra van szükség. Egy konyhai lazítás során szóba került a beszédfejlődés. Sorban mesélték az amúgy nagyon intelligens, profi kollégák, hogy 3 éves koruk után szólaltak meg, a szülők meg kínlódtak, hogy mi bajuk lehet. Meglepően nagy volt az arány.

Egyiküknél se találtak semmit, viszont felnőttként sikeres és kiegyensúlyozott emberek. Nem reprezentatív minta, de úgy 80% mesélte kísértetiesen ugyanezt.


Az is jellemző, hogy hónapokig, akár egy évig néhány szót, szótagot mond a gyerek, aztán rögtön egy kerek mondattal indít a semmiből. Nyárig ráértek ezen gondolkozni, addig simán belefér, sőt, nyár végéig.

2018. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!