Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most tényleg így van?

Most tényleg így van?

Figyelt kérdés
Anyukák akinek van nagyobb gyerkoce, esetleg ismerőse akinek bölcsis volt a gyereke kb 10 éve...Régen tényleg nem voltak annyit betegek a gyerekek? Egyszerűen csak én meg az ismerőseim szívnak azzal,hogy hiába a bölcsi ha 1 hetet megy ,2 otthon.Ismeroseim akinek nagyobb a gyermeke,nem érti ,hogy most a mai világban mi van,mással sem dobaloznak,hogy nekik 3 havonta ha 1 hetet hiányzott a gyermekük,és nem kellett semmiféle segítseg,dolgoztak.Valami baj van a mostani gyerekekkel ,hogy ennyit betegek...
márc. 27. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
En is megkapom ugyanezt. Az en gyerekeim is ugyabigy voltak. Sot a kisebb 2-3 nap ovi,1,5 het itthon. Ki se virt 1 hetet az elso fel evben. Most kozepso csop. Max 3 het volt a legtobb. De alt.2 het utan beteg osztol, oktobertol majusig. Egyszeruen karasztrofa. Biztos h nem volt ennyir virusos betegseg.
márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem se volt,legalább is amikor én voltam óvodás-bár az nem bölcsi-de se nálam,se az extrém koraszülött öcsémnél nem voltunk ennyit betegek,mint most a gyerekek. Anyáék is mindig elmondják,de én is emlékszem. És nem azért,mert bementünk betegek,hanem nem voltunk. :D De nagynéném lányainál se volt ennyi,pedig ők még most 18 évesek.
márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém például egyszer volt úgy tényleg beteg, de karácsonykor, így az nem befolyásolta a bölcsit. Viszont időről időre felhívnak, hogy lázas a gyerek és menjek érte. Azonnal megyek, hazaviszem és mérek otthon 36,5-et, a gyerek jókedvű, szaladgál, van étvágya, nem folyik az orra, nem köhög. De mivel állítólag lázas volt, a bölcsi csak igazolással veszi vissza, az orvos pedig csak 3 nap után ad igazolást, mert nem lehet a lázból másnapra meggyógyulni.

Az én gyerekem például emiatt van itthon rendszeresen. Lehet, hogy régen nem küldték haza őket mindenféle kamu indokkal.

márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
3# Ebbe van valami. No meg ha gond volt is megoldották. Picit talpraesettebbek is voltak akkoriban,szerintem.
márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekem anyukám azt mondta, amikor kérdeztem, hogy nem volt kevesebb a betegség, de akkoriban beadták a gyereket a gyógyszerekkel, amit az óvónő beadott nekik és kész. Nem volt az, hogy kis orrfolyással már ne is vidd meg hasonlók. Láznál és kiütéseknél tartották csak otthon a gyerekeket.
márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
A lányom 9 éves. Volt bölcsis, és viszonylag sokat betegeskedett. Emlékszem, hogy annak örültem ha másfél hónapot tudott menni egy huzamba. Ez középső csoportos koráig tartott, majd utána egy csapásra " egészséges lett". Nagycsoportban és elsőben összesen talán 2-3 hetet hiányzott. Mostanában megint 3-4 havonta van itthon maradós betegség.
márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Én már nagyon régen voltam gyerek, de folyton beteg voltam. Nem tudom, anyu hogy oldotta meg, de valószínűleg ezért nem tudott egy jobb munkahelyet találni.
márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém bölcsiben nem volt beteges, oviban igen.
márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
A fiam 12 éves lesz, tehát kb 9-10 éve volt bölcsis. Nagyon sokat volt beteg, nem 3 havonta. A lányom 3,5 éves, a bölcsi még istenes volt, bár ott is bőven volt betegség, de most kiscsoportban, ha 2 hetet megy egyhuzamban, akkor már örömtáncot lejtek. Idén egyébként szerintem rengeteg betegség volt, több, mint máskor.
márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem már nagyok a gyerekeim, 20 és 17 évesek. Mind a kettő volt bölcsis. Voltak betegek, de nem ennyit. Télen mondjuk 1 hetet havonta. A lányom inkább csak 6 hetente 1 hetet. De egyik betegség sem tartott tovább mint 1 hét. Tehát ez a 3 nap bölcsi/ovi 2 hét otthon sosem volt. És soha nem vittem betegen őket közösségbe.
márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!