Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tovább? A munkához...

Hogyan tovább? A munkához bölcsi kell a bölcsihez munka! Egyedülálló anyák ti hogy csináltátok ha nem tudtátok senkire se bizni a picit hogy kerestetek munkát?

Figyelt kérdés
Apukám van csak akire nem lehet rábiznom a gyereket mert a betgsése kiszámíthatatlan, anyukám nincs , a pénz kevés,ezért is keresnék munkát, de hogy amikor bölcsihez is munka kell a picit meg nem vihetem állásinterjúra. A gyerek apjára nem lehet számolni. Még az érdekelne hogy hogyan tudtatok dolgozni már aki nem visszament a régi állásába hogy találtatok újat?

2013. febr. 25. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

bemész a bölcsibe és ezt így szépen elmondod :)

van arra lehetőség, hogy 2 hónapig munkáltatói nélkül járjon bölcsibe, de ezt el kell mondani, mert ha nem tudják, hogy mi a gondod... :)

2013. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor én meg elmesélem az én sztorim. Tavaly nyáron 1,5 éves volt a kislányom. Nagyon rossz helyzetbe kerültünk, így el kellett mennem dolgozni. Bementem a bölcsibe, és közölték, hogy várólista van, nincs hely, majd jövő tavasszal. 4 hónap után ott kellett hagynom a munkahelyemet, mert nem tudtam mit kezdeni a picivel... A dolog pikantériája, hogy 3 olyan kisgyerek is járt abba a bölcsibe, akinek az anyukája gyesen volt otthon, egyáltalán nem dolgozott!! Egy hete kiderült, hogy egy hónap múlva mehetek dolgozni (nagyon jó állásajánlatot kaptam, kihagyhatatlan lehetőség), a héten megint megyek a bölcsibe, helyért koldulni. A 3 gyeses kismama gyereke változatlanul oda jár. Ha megint nem veszik fel, én sem tudom, mit fogok csinálni. Csak azt nem értem, itt miért nem kérnek munkáltatóit?? Mindenhol ezt hallom, de itt ezek szerint fütyülnek rá... Van erre valamilyen jogszabály? Kérdező: rengeteg újsághirdetést átnéztem, és nekem az a tapasztalatom, hogy amint elkezdtem dolgozni egy munkahelyen, ami ugyan nem volt olyan jó, de muszáj volt, mert kellett a pénz, néhány hónap után magától talált meg egy jobb ajánlat. El kell kezdeni valahol, aztán kinyílik a világ, és könnyebben ráakadsz a megfelelő munkára!
2013. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval nagyon egyet értek. Vissza kell menni, aztán majd jön a jobb, ha a jelenlegi nem lenne megfelelő. Nem biztos, hogy jó ötlet, de magánbölcsibe nem gondolkodsz? Ott vigyáznak rá napi 1-2 órát is munkáltatói nélkül is. Én egy vidéki (kis) megyeszékhelyen lakom. Itt egymást érik a magánbölcsik, és kb. 20.000-25.000 Ft-ért egész hónapra beveszik, és ebben már kaja is van. Tudom, hogy soknak tűnik, de ha már van jövedelmed, akkor talán kifizethető, és szerintem rugalmasabbak is mint az állami bölcsi.
2013. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!