Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedülálló munkanélküliek!...

Egyedülálló munkanélküliek! Hogyan tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Én 19 éves fiú vagyok, sajnos csak érettségivel rendelkezem és szinte teljesen kilátástalan a helyzetem. A segélyt csökkentették, munka szinte semmi nincs, most pl örülhetek h a vízügynél dolgozhatok havi 47ezerért. nem nyavalyogni akarok de kicsit azért szomorú h ebben a korban még buliznom kéne és élnem az életem, de ehelyett osztom mindig a pénzt mire jut mire nem, egy hónapból szinte 2 hétben krumplin élek. elindulni külföldre meg megint csak pénz kéne :/ van ebből kiút vagy így fogok megdögleni?
2012. márc. 19. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha a helyedben lennék, akkor a munka után költöznék. Ha ott, ahol élsz, reménytelen állást találni, akkor nem sok értelme van maradni. Nem akarlak elkeseríteni, de várni nincs értelme. Ha van már munka, akkor kereshetsz szobabérletet. Minden jobb, mint a közmunkát lesni.
2012. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, de figyelj. nagy távról szóba sem állnak velem, ha felköltözöm mondjuk pestre (arra is pénz kéne) és nem találok egy hónapon belül munkát akkor szépen kullogok haza... mert munkanélkül elég húzós lenne albérletet fizetni...
2012. márc. 19. 19:32
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Láttam neten hirdetésbe munkás szálló szerűséget, ami 28k havonta, az talán nem olyan vészes. Meló ügyben szóba állnak Veled, csak küldözgesd az önéletrajzod. Vidéken merre laksz?
2012. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miskolctól 60 km, szlovák határ közelében.
2012. márc. 19. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Első legyen az állás! Ha biztos a munka, akkor kereshetsz szállót is, de még egyszerűbb szobát bérelni. Nem érdemes otthon maradni. Érettségizett ember vagy, nem írástudatlan. Miért ne állnánk szóba veled?
2012. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Izé, állnának, nem állnánk.:-)
2012. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Van esélyed nyugi, én is úgy jöttem fel Peste, hogy 0 ismeretség, 0 plusz pénz, 1 havi albit fizettem ki, kenyérre is alig vt pénzem... Ez 3 éve volt.
2012. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé elszomorított a kérdésed, főleg, hogy látom még helyes is tudsz írni, tehát nem vagy reménytelen. Én külföldöt javasolnám, igaz írtad, ahoz is pénz kell, ami igaz, de én a helyedben spórolnék, és hajrá külföld ha legalább egy kicsit is beszélsz angolul (németeknél nem vagyok jártas, lehet ott is elég ha csak alapfokon beszélsz). Nem buzdítanék senkit sem a külföldre vándorlásra, de ha most otthon kellene "álnem", valószínűleg már fölkötöttem volna magam. Csodálom azokat, akik normális életkörülményeket tudnak teremteni maguknak otthon. Ha segítség kell ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj privátban, amiben tudok segítek, de igen, induló tőke sajnos kell.
2012. márc. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
86%

SAJNOS,ELÉG sokan vagyunk igy,itt Borsodban.

Pénz NÉLKÜL: TÖK REMÉNYTELEN MINDEN. EN is Miskolc KÖRNYEKEN LAKOM,csak idösebb korosztályból ES IGY VAGYOK ezzel már régóta!!!Mennék külföldre,de nincs tökém,sajnos!Ez van!!

2012. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Én azt nem értem, miért nem az országhatáron belül próbálkozik, aki nem talál munkát. Németországban egyszerűbb, mint mondjuk Budapesten? Kétlem. Éltem kint, és tudom, hogy tőke, nyelvtudás és piacképes szakma nélkül esélytelen, csak a rabszolgamunka marad, amiből ott sem lehet megélni.
2012. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!