Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként így hogy...

Egyedülálló anyaként így hogy élhetek meg? Ti mihez kezdenétek? (böv. Lenn)

Figyelt kérdés

Most leszek 25 és van egy 5éves gyermekem.

A lényeg, hogy anno nagyon elrontottam a sulit és semmi végzettségem (10. osztályom van csak meg).

Párommal szétmentünk és lassan másfél éve, hogy albérletben lakok a gyerekemmel, ezt is csak olyan szerencsének köszönhetöen, hogy a nagyszüleim támogatnak.

Kb. mindent ök fizetnek, én csak családit kapok és szociális segélyt épp, ami ugye édeskevés...

Munkát nem nagyon találok, ami megfelelö lenne az avgy nagyon messze van, vagy idörendileg kivitelezhetetlen számomra - úgy értve, hogy nincs, aki hordja vigye napirendi szinten a gyerekem oviba meg hasonlók.

Pár hónapja még gondolkodtam rajta, hogy leteszem az érettségit, de jelenleg számomra nem tűnik ésszerűnek, hogy erre "pazaroljak" el egy csomó idöt, hisz legföképp most munkára és pénzre lenne szükségem.

Számomra is kellemetlen, hogy a nagyszüleim tartanak el minket és nem szeretném ezt az állapotot a végtelenségig húzni... nem is lehet.

Arra gondoltam, hogy talán jövöre beköltöznék Pestre, ott valószínüleg több lehetöségem adódna, viszont tény, hogy kb. a dupláját kifizetném ott albérletre, rezsire meg hasonlókra, mint itt. Kicsit tartok az egésztöl, félek, hogy mégse jövök ki majd ott sem úgy anyagilag, ahogy kéne... vagy nem találok olyan munkát, amiböl fenn tudnám tartani magunkat.

Meg hát ott se nagyon van ismeretségem, max. a jelenlegi barátom, de hát sok mindenben ö sem tudna támogatni, mert ö jelenleg még tanul és kb. olyan anyagi helyzetben van, mint én. Max. abban, hogy neki azért van ismeretségi köre, tehát melókeresésben számíthatnék rá.

De hát félek az egésztöl, nem tudom mihez kéne kezdenem jelenleg. Ti mit tennétek a helyemben? Vagy hasonló helyzetben lévö anyukák - ti hogy tartjátok el magatokat?



2012. nov. 17. 06:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik barátnőm pontosan ilyen helyzetben volt. Egyedülálló anya, érettségi nélkül. Ő elvállalt bármilyen munkát, mellette estin végezte az érettségit. Később le is diplomázott, szintén levelezőn. Most, 35 évesen havi 400 körül visz haza.
2012. nov. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne megfelelő munkát keress, hanem bármilyet. Mellette tanulj.

Az apa miért nem fizet gyerektartást?

A gyerekfelvigyázást pedig kalákában más anyukákkal meg tudnátok oldani - egyszer te vigyázol az övére, máskor ő a tiedre.

2012. nov. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Másfél év alatt már lassan leérettségiztél volna.

Dolgozni nem dolgozol, simán bejárhattál volna.

2012. nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi nélkül sajnos nem sok esélyed van normális munkát találni.

Manapság az érettségi alapkövetelmény a munkaadóknál.

És ráadásul szakmád sincs.


Én nem akarlak hiú ábrándokba kergetni mert ilyen 8 osztályos végzettséggel csak egy gyárba fognak felvenni szalag mellé, de még az is kétséges. És ezzel is csak annyit fogsz keresni amennyibe egy pesti albérlet kerül. És akkor hol a többi megélhetéshez szükséges pénz?

Tehát nem tudsz válogatni ami neked megfelelőbb lenne.

Azt kell elvállalnod ami épp akad.


Én azt mondom szerencsés vagy viszonylag hogy a nagyszüleid élnek, mert nélkülük egyáltalán nem boldogulnál.

Sokkal ésszerűbb lenne ha hozzájuk is költöznél gyerekestül együtt. Így amit albérletre adnának azt a pénzt félre tudnád tenni. El tudnál menni dolgozni mert lenne aki vigyáz ovi után a gyerkőcre.

2012. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Munkaügyi által vannak tanfolyamok amik max egy évesek!lessz egy "szakmát" és pénzt is kapsz a tanfolyamra!persze ennek is áz a feltétele hogy legalább egy éve regisztrálva vágy a munkaügynél!azt mondod nem akarsz éveket felvásárolni a tanulással, hát így nem éveket pazarolsz a semmittevessel?nem dolgozol lenne időd tanulni suliba járni!egyébként 23 éves vagyok 2 kisgyerekkel dolgozók és mellette tanulok mert nekem is csak 10 osztályom van! Bár a férjem mellettem van de nem szeretném hogy világ életemben más tartson el! A férjem reggeltöl estig dolgozik a szüleim 600 km- re vannak tölem szóval semmi segítségem nincs!ha siránkozunk attól nem lessz jobb!vágj bele!
2012. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Êveket pazarolni akart lenni!bocsánat a hibákért telefonról irtam
2012. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a nagyszülőket, hogy segítsenek a gyerekfelügyeletben. Másképp nem tudsz dolgozni.


Gyakorlatilag a végzettséged 8 általános. Az érettségivel szakma nélkül se fogsz többre menni.


Végzettség nélkül a következő jellegű munkákból válogathatsz: gyári munka, takarító, árufeltöltő, csomagoló, stb. Ezekre mindre jellemző, hogy több szakos munkarendben dolgoznak, és nem tolerálják, hogy neked van-e gyereked, mekkora, és ki figyel rá, ha beteg lesz.

Gyakorlatilag sza.rnak rá, hogy van magánéleted meg családod, pont olyan szinten fognak használni, mint egy gépet, és elvárják hogy minden nap pontosan megjelenj a munkában. Ellenkező esetben azonnal átveszi a helyed valaki más.

Másik jellemzőjük, hogy szánalmasan keveset fizetnek, úgyhogy egyedül nem tudsz albérletet fenntartani, rezsit fizetni, és etetni a gyereked.


Nem bunkózok, hanem azt akarom, hogy reálisan lásd a helyzeted.


A munkaügyi központban jelentkezz, és érd el minden áron, hogy elküldjenek valamilyen szakmát tanulni. Ez alatt jó esetben már kaphatsz egy kisebb összeget.

Keress lakótársat, aki segít a rezsit és az albérletet fizetni. Pl. egy másik egyedül álló anya gyerekkel ideális lenne. Segíthettek egymásnak a gyerekre felügyelni.


Szórd tele a környéket szórólappal, de okosan! Kérj meg valakit, akinek van nyomtatója, hogy segítsen.

Az egyiken az legyen, hogy takarítást vállalsz. A másikon, hogy gyerekfelügyeletet. A harmadikon az idősgondozás otthon, stb. Ha egyszerre szerepel mind, az nagyon kétségbeesettnek tűnik, és kevésbé profinak, tehát kevésbé hatékony.


Mindenkinek szólj, hogy munkát keresel. A boltban, az oviban a többi anyukának, a buszsofőrnek, bárkinek, akit rendszeresen látsz, hellyel-közzel ismersz, ne csak a családtagoknak.


Röviden ennyi.

Aztán reménykedhetsz.


Pestre akkor költözz, ha már van munkád, és pár napot le is húztál, bármennyi is az utazás egy nap.

Már bocs, de a csupasz se.ggedre, hogy majd csak kapsz munkát, arra nem érdemes felköltözni.


Tanulni pedig KELL. Nagyon sokan tanulnak munka mellett, és sokan dolgoznak suli mellett.

Amint van diákod, mehetsz a diákmunkás melókra is, hátha ott több esélyed van.


Kitartás és tanulj a hibákból!

2012. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Az érettségire forditottt idö nem pazarlás, enélkül semmilyen munkát nem kapsz, és amióta vársz arra, hogy hátha mégis, már félúton lennél az érettségi felé.


Pestre költözni nem érdemes, mert olyan munka, ahol rendesebb fizetést kapsz (amiböl szüken meg tudnátok élni) ott sincs sok, végzettség nélkül meg még kevésbé, viszont az élet (lakbér, rezsi) sokkal magasabb,ott még rosszabb lenne a helyzeted.

2012. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, megtisztelő lenne, ha reagálnál.
2012. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem pazarlás lenne leérettségizni, hanem valószínűleg az egyetlen reményed a jövőre nézve.


Másrészt pedig nehogy azt hidd, hogy Pesten könnyebb, itt sem tudnak az emberek elhelyezkedni, főleg nem egy egyedülálló anya, akinek még érettségije sincs. Ez kb. a legrosszabb kombináció, sajnálom, nem megbántani akarlak, hanem ez a tény.

2012. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!