Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bármilyen negatív...

Lehet bármilyen negatív következménye annak, ha egy személy egy másik személy tulajdonában levő lakásba jelentkezik be állandó lakcímre?

Figyelt kérdés

Adott a barátnőm, aki szeretne hozzám bejelentkezni állandó lakcímmel, hogy az önkormányzati hivatal a közelbe legyen, a hivatalos levelei ide érkezzenek stb... Nem rosszindulatú ember. A kérdésem, hogy Édesanyámnak (aki nevén van a lakás)

lehet bármilyen jellegű negatív következménye, hogy ide bejelentkezik? Mivel Édesanyám ódzkodik a jogi következményeitől :S

Köszönöm előre is!



2013. febr. 8. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudom sokan csinálják ezt de én is nagyon ódzkodok ettől.

Pl; ha kap segélyt lakásfenntartásit vagy bármi olyan pénzt amibe az egy főre eső kereset számít, akkor ezentúl a barátnő keresete is beleszámít, hisz jogilag ott lakik. Ezzel pedig el is eshet a pénztől.

Én nem nagyon mennék bele, szerintem egy igazi barátnő ilyent nem is kér.

Minden kötél szakad akkor az önkormányzaton lehet kérni ellene kényszer kijelentést.

2013. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Annyit lefelejtettem a történetről, hogy a barátnőm már 9. hónapja itt él a szóban forgó lakásban velem együtt. Édesanyám állandóként ide van bejelentve, viszont tartózkodási helyként más ingatlan van megadva, az élettársa háza másik városban.

2013. febr. 8. 15:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy ő a te barátnőd, akkor tényleg engednek kellene, hiszen vele képzeled el a jövődet nem?

Azt hittem lány vagy.

2013. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Neeem, én a fiú vagyok :))) Így van jól gondolod! :)
2013. febr. 8. 15:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak Édesanyám fél, hogy bármi jogi következménye leehet-e ebből :S
2013. febr. 8. 15:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor csináljátok meg és ha mégis összevesztek vay bármi gond lenne, akkor az önkormányzaton lehet kérni kényszer kijelentést.
2013. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem ideiglenesre jelentkezik be, ha már nagyon be akar jelentkezni?

A leveleit meg kérheti akárhova, ahhoz amúgy sem kell semmilyen bejelentett lakcím.

2013. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lakás használatához fűződő és egyéb vagyoni joga nem keletkezik a lakcímbejelentéstől, ha erre gondolsz. Akár lakóhelyet, akár tartózkodási helyet jelent be. (Régebben hívták ezeket állandó illetve ideiglenes lakcímnek.) Mellesleg, ha ténylegesen ott lakik, akkor kötelező is a lakcímet bejelenteni; a tulajdonos nem jogosult megtagadni a lakcímbejelentő aláírását. Ha már hozzájárult ahhoz, hogy ott lakjon.
2013. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-) Azért nem szeretne ideiglenest ide, mert ahová az állandót kérné,azt a házat rövidesen eladják sajna, illetve ha megkapná az állandót othonosabban érezné magát :-)
2013. febr. 9. 01:14
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

na ezt nem hagynám ... otthonosabban érezné magát ????!!!!!

vigyázz magadra! nem egy sumák a leányzó ???!!!!

2013. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!