Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be kell jelenteni valamilyen...

Be kell jelenteni valamilyen hivatalos szervnél (pl gyámügy) ha már nem élünk együtt a gyermek apjával?

Figyelt kérdés
Nem voltunk összeházasodva, és megegyeztünk, hogy velem él a gyerek, apa meg tartásdíjat fizet, egyébként bármikor láthatja. Be kell ezt valahol jelenteni?
2013. máj. 10. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Viszont jó lenne, ha a bíróságon kérnétek a gyermekelhelyezést és ez írásba lenne foglalva. Ha ez nincs, akkor mindenféle hivatalos ügyhöz kérhetik az apa beleegyezését, tehát még egy útlevelet se csináltathatsz neki, mert ahhoz kell az apa is. Ha van egy bírósági végzés a kezedben, akkor nem kell. (én elváltam, ezt a határozatot kellett bemutatni). Óvodai, iskolai beiratkozáshoz is kérhetik. Én a váláskor azért ragaszkodtam ahhoz, hogy a gyerekek hivatalosan is nálam legyenek elhelyezve, mert apuka néha-néha eltűnik 1-2 hónapra külföldre és nehogy emiatt lekéssünk bármilyen beiratkozást.


Ettől függetlenül megállapodhattok rugalmas vagy bármilyen láthatásban, gyerektartásban. Ez azért tisztább helyzetet teremt, jobb ha minden írásban van, sosem tudni, hogy idővel ki bolondul meg, pl. nem hajlandó fizetni, te nem vagy hajlandó átadni a gyereket, stb..

2013. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! igen, elgondolkodtató amit írsz
2013. máj. 10. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!