Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli vagyok, és babát...

Munkanélküli vagyok, és babát várok. A hivatalos papírok elintézését mikor és hol kell megtennem, megkezdenem? Kaphatok így támogatást?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen támogatásra gondolsz? Gyes, gyed? Volt munkaviszonyod, mikor szülsz? Ha gyesre vagy jogosult, azt az Államkincstárban kell intézni, de csak a baba születése után. Egyszeri anyasági támogatást is ott tudod elintézni, szintén a baba születése után, illetve a családi pótlékot is. Az anyakönyvi kivonathoz és a TAJ kártyához, majd szülés után, a kórházban veszik fel az adatokat.
2013. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az kaphat GYED-et aki:a szülő, aki a GYED igénylését megelőző 2 éven belül legalább 365 napon át biztosított volt.Ha ez nincs meg, akkor GYES-t fogsz kapni, ami kb 28 ezer ft körül van.Meg majd a családi pótlékot kapod max.Ha megvannak a fent említett feltételek, akkor táppénz(a jövedelmed 60%-a)szülésig, majd tgyás, amit azt 168 napig a szülés utántól igényelhető.
2013. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az utolsó napja a munkaviszonyomnak 2012. március 31-én volt. (több éves) Szülni valószínűleg 2013. november 29-én vagy környékén fogok.

Tehát 1 éve vagyok munkanélküli, de előtte rendszeresen dolgoztam. Csak azt szeretném igénybe venni, ami jár természetesen.

Tehát ha jól értem ezekkel csak a szülés után kell foglalkozni? Addig nem is lehet előre intézkedni?

2013. márc. 26. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyed igényléséhez fennálló munkaviszonynak kell lennie, vagy munkanélküli segélyről kell tgyásra és gyedre menni.

Sajnos nem leszel jogosult gyedre.

Nem tudsz előre intézkedni, mert kellenek a baba papírjai, meg kell várni, míg megszületik. Arra figyelj, hogy terhesgondozásra rendesen járj el, hogy kaphass anyasági támogatást, illetve ha nincs fizetve a TB-d, akkor azt havonta fizesd vagy igényeld meg az önkormányzatnál, hogy fizessék ők, de gondolom ezt már elintézted.

2013. márc. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, havonta próbálom fizetni a TB-t. Tehát ezzel nem lesz gond. Akkor várok. Köszönöm a segítséget!
2013. márc. 27. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!