Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsikezdés: nálatok miért,...

Bölcsikezdés: nálatok miért, mikor és hogyan alakult?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, a lányom nem volt bölcsis, az ovit viszont nagyon várta. A fiamat anyásabbnak látom, 2 évesen megy, szóval kisebb és én már most ki vagyok készülve, de sajnos kénytelen vagyok beadni...Segítség!

2013. máj. 21. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

nálunk főleg azért mert pici panelban élünk, egy háznyira van a bölcsi, pont 2 éves lesz mikor kezdi és két hét szoktatással fog történni amit egy év játszóbölcsi fog megkönnyíteni, sajnos munkám nincs, de fél napra beadom őt mert itthon nincs már ami kielégítse őt :)

én két évig tervezem bölcsibe járatni és úgy a három év ovi

2013. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De 2014-től a 3. évtől kötelező lesz az ovi, úgy tudom.
2013. máj. 21. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! én gyeden voltam, így csak magánbölcsi jöhetett szóba, úton volt a kistesó, a nagy nagyon szociális volt, szülés előtt 4hónappal, 20hósan kezdett el járni, beszoktatás a 2. napon be is fejeződött, 3-4órát volt naponta ott hogy közösségben legyen. Azóta elköltöztünk, most családi napközibe jár, ugyanígy fél napra, nincs vele gond, szereti és így kicsit jut időm kettesben lenni a Kicsivel, meg a Nagy is gyerekek közt van kicsit.


Amit tanácsolnék, beszéljetek róla sokat, menjetek, nézzétek meg,sétálhattok sokat a bölcsiudvar mellett, mesélj neki róla és próbálj meg nem kikészülni előre mert megérzi.A lányomat beírattam most az oviba, már most várja, "jó bulinak" fogja fel. 2 év körül a kisfiad már érteni fogja mit miért. Anna, Peti, Gergőben is van óvodás könyv, én olvasnám neki, szerintem az idegen, ismeretlen dolgoktól jobban szoronganak. Lehet hogy nem lesz semmi gond!

2013. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, de majd csak 2014 október közepén lesz 3, ezért marad két évet
2013. máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(2) „A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.”

A kötelező óvodába járás 2014. szeptember 01-től hatályos, tehát azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2011-ben születtek és 2014. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket. Lehetséges felmentést kapni a 3. éves kortól történő óvodába járás alól. A felmentést a szülő kezdeményezheti és a jegyző adhatja meg az óvodavezető és a védőnő egyetértésével.

NKt. 8. §

2013. máj. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, csak eszembe jutott.:)
2013. máj. 23. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!