Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » El vagyok keseredve. Mit...

El vagyok keseredve. Mit tehetnék a beszoktatásnál, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
Ma volt az első napunk a bölcsödébe. Nagyon nem ment. Egy órát voltunk, de állandóan mellettem volt és ha egy pár gyerek körbeállta megijedt és sírt. Járt már így valaki? Mit csináljak? Tudtam hogy nehéz lesz, de hogy ennyire.
2013. máj. 27. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit ajánlottak a bölcsiben, vagy hogy müködik, de mint csanás azt mondom a következöt próbáld meg.


Elöször is legyen most minimum 2 heted (ha nem kell annyi akkor szerencséd van) erre.

Amikor beviszed a gyereket ülj le valahova és légy ott végig. ne beszélgess, ne töltögess ki papirokat, ne olvass újságot, ne nézd meg a telefonodat. Ülj ott és ne csinálj semmit. ha a gyerek az öledbe akar menni, akkor oda megy, de ne toszogasd, hogy száljon le és menjen játszani. Ne menjen játszani, ha akar maradjon rajtad. Ha megijeszti egy gyerek akkor mond, hogy megérted hogy megijedt, de a gyerekek ilyenek sikítanak. (azt ne mond, hogy nem történt semmi, mert bizony történt, az ö érzése is számít)

ha valamit oda visz játszani akkor játszál vele, figyelj rá. Ha látod, hogy elmegy akkor oda ülhet hozzátok a közvetlen gondozója is, pár percre és játszhattok együtt.

Ezzel kb 3-4 nap alatt elfogadja a helyet, látja rajtad is hogy ez teljesen normális.

Majd amikor már biztosan játszik (ez lehet 2-4 nap körül) akkor a megbeszélt tartozkodási idö elött 30 perccel elköszönsz töle, kimész és mikor vissza mentél, akkor elköszöntök a bölcsitöl és mentek haza. Ès ahogy müködik ez az idö úgy toljátok ki az egyedül létet.

ha nem müködik az elsö 30 perc és sír, akkor vissza mész, és csináljátok az együtt játszást.


Nálunk ez mindig bevált, 2 hétnél még a legsírosabb gyerek is beszokott, és szívesen jött.

Még annyit, hogy érdemes egy fix elköszönésnek lennie. Pl "most mennem, kell nem sokára jövök, a Julcsi néni itt van ha kell valami, puszi." mindig ugyan az legyen a szöveg, az elbúcsuzás gyors legyen, ne állj órákat az ajtóban, és lássa rajtad, hogy te biztosan így akarod.

2013. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 1-es. Egy kérdésem van még ami felmerült az írásod alapján. Ha húz hogy menjek oda játszani, vagy segítsek valamiben akkor mit kell tennem? Köszönöm
2013. máj. 27. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!