Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem sikerül a baba már lassan...

Nem sikerül a baba már lassan 1 éve, úgy döntöttem orvoshoz fordulok, de nagyon félek, hogy mit fogok hallani. Mens Mentisbe megyek, aki járt már ott hasonló problémával, mesélne nekem? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon félek. Egyrészt nem tudom, hogy mit fogok hallani, mennyire komoly a probléma, hogyan lehet majd kezelni, illetve a dolgok anyagi része sem mindegy. Nyilván sokkal szívesebben költeném azt a sok pénzt, majd a babámra...


A történetem:

Lassan 1 éve próbálkozunk babával a férjemmel (24L, 27F), de nem akar összejönni. Fogamzásgátlót szedtem 10 évig, a ciklusaim teljesen fel vannak borulva, van hogy normális 31 napos, máskor 45 nap, de előfordult már 100 nap feletti is, akkor gyógyszerrel hozták meg a vérzést. Az lenne az egyszerűbb helyzet, ha azt mondhatnám, a fogamzásgátló borította fel az egészet, de nem. Sajnos, már a gyógyszer szedése előtt is voltak problémáim, volt, hogy hónapokra kimaradozott, de az akkori nőgyógyász, akihez jártam azt találta helyesnek, hogy felírja nekem a fog.gátlót, ezzel elfedve a problémát, ahelyett hogy megoldást keresett volna rá. Na, mindegy, akkor még nagyon fiatal voltam, 14 éves, így nem voltam képben, hogy minek mi a rendje, nem is foglalkoztam ezzel, szerintem ilyen idősen senkise.

Szóval, hogy folytassam a történetem, több, mint 1 éve abbahagytam a fog.gátlót, 3. bogyómentes hónaptól próbálkozunk, de semmi. Ami nem is csoda, tekintve, hogy telis tele volt az elmúlt 1 év ilyen össze-vissza ciklusokkal, amik egyre hosszabbak lettek, a végén már annyira, hogy 100 feletti napot produkáltam. Valószínűnek tartom, hogy nem volt peteérésem sem, de biztosat nem tudok. Amikor a 100 feletti napos ciklusom volt, elmentem nőgyógyászhoz sokadszorra, aki írt fel nekem Norcolutot, illetve Clostilbegyt tablettát, ezektől megjött, illetve UH-val bizonyított peteérésem is lett, az a ciklusom pedig 31 napos volt. Ezek után visszamentem a dokihoz, aki mindössze annyit mondott, hogy hát akkor várakozzunk, hogy mi lesz; meg fog-e jönni, vagy nem, lesz-e peteérés vagy nem....mindezt mindenfajta vizsgálat nélkül. Ekkor mondtam azt hogy elég volt az SZTK-s kontár nőgyógyászokból, irány egy meddőséggel foglalkozó magán klinika! Sokat keresgéltem a neten, meg érdeklődtem többek között ezen az oldalon is, így úgy döntöttem, hogy Mens Mentis. Április végén kértem időpontot, júniusra kaptam is, de azóta úgy érzem, hogy egyre hosszabbak a napok, hetek, és már sosem fogok én meggyógyulni. Szörnyen el vagyok keseredve, úgy érzem, hogy senki nem foglalkozik azzal, hogy hahóó, én babát szeretnék, de nem lehet! Félek attól, hogy hogy fognak ott viselkedni velem, mit fognak mondani, hogy mennyi időmbe, energiámba és pénzembe fog kerülni, mire elmondhatom majd magamról: anyuka leszek!

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszasan, és bánatosan írok erről az egészről, de tényleg nagyon ki vagyok már ettől az egésztől. Tudom, hogy itt fizetek, és elméletileg akkor normálisan fognak hozzám állni, ha másért nem, legalább ezért, de mégis nagyon bizalmatlan vagyok. Ezért kérem, hogy aki járt már ebben az intézményben meséljen nekem, hogy mi a tapasztalata! Köszönöm nektek előre is! :)



2013. máj. 15. 23:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Valszeg pcos vagy és a lehetőlegjobb helyre mész, ha ők nincsenek nekem soha nem lett volna gyerekem.
2013. máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia.Először is nyugi :) Mi 7éve nem védekezünk,tudatossan 2éve vagyunk rajta a babaprojekton.Eddig sikertelenül.Párommal minden rendben.Nekem össze vissza vannak a ciklusaim.De a nőgyógyászom azt mondta az nem baj.Most voltam laparoszkopian,minden rendben ment ott is.Most várnunk kell 3hónapot,hátha összejön.Próbálok,reménykedem hogy sikerül.Ha nem akkor valahogy elmegyünk lombikra.Tudod en mivel foglalom el magam?naplót írók,leírom a vizsgálatokat,erzeseimet.Nekem sokat segít.
2013. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Először is, még csak egy éve próbálkoztok, rossz orvoshoz kerültél, emiatt ne okold magad, ne legyél elkeseredve! Inkább próbáld meg pozitívan nézni a jövőt! A lehető legjobb kezekbe kerülsz, akik nem fogják a szőnyeg alá söpörni a problémát!

Mivel júniusig még van időd, akár most is elkezdheted magadtól a kivizsgálást, kérj a háziorvosodtól nagyrutint, pajzsmirigyhormon vérvételt, így már egy lépést megtettél.

A saját esetem: az első gyerekünkre két évet vártunk. Méhen kívüli lett. A második, kb. két ciklus alatt összejött, pedig nem tettünk semmi különlegeset. Novemberben úgy döntöttünk, újra jöhetne egy kisbaba az életünkbe, abbahagytam a fogamzásgátlót. Baba sehol. Áprilisban elmentem a nődokimhoz, keseregtem egy sort, ő azt javasolta, hogy menjek diabetológushoz, legyen újra vérvétel stb. Kezdtem úgy érezni, hogy végre, történik valami, nem csak várunk. Megvolt a vérvétel, kerítettem diabetológust...felszabadultabb lettem. Kedden pozitívat teszteltem!

Mindezt úgy, hogy pcos vagyok, inzulinrezisztens is, mégis spontán lettem terhes háromszor is. Szóval nem reménytelen, de egy jó nőgyógyász, endorkrinológus, ha szükséges diabetológus gyorsan helyre fog hozni.


A zavaros mensire ajánlom a Mastodynon cseppet, vagy a Hormeel S cseppet, ezek homeopátiás szerek, nem tesznek csodát, hosszú ideig, kúraszerűen kell alkalmazni, nekem helyre tette anno a menzeszem. Legalábbis a 50-70 naposokból csinált 32 napost.

2013. máj. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Kedves második, inkább ezt ne reklámozd hogy egy hozzá nem értő dokihoz jársz, normális doki nem mond olyat, hogy nem baj, ha össze vissza van ciklusod.
2013. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nem lesz semmi baj!

Mi 6évet vártunk a babára sikertelenül mire kiderült mi a baj.

Az a baj, hogy a nőgyógyászok sitty-sutty felírják a clostit (nekem is szednem kellett). Már nem is tudom hanyadik orvosnál jártam, mire kiderült hogy Pajzsmirigyes vagyok, és PCO-s, ezért volt össze-vissza a ciklus, és nem sikerült a bébi. Nagyon jó endokrinológust találtam, három hónap után pozitív lett a teszt.

Akkor mondta a doki hogy a clostival nem lehet meggyógyítani ilyen endokrin problémát, csak arra az egy-két hónapra stimulálják a petefészkeket, de magát a betegséget nem fogja megszüntetni. Sőt ha valaki még pajzsmirigy alulműködéssel is rendelkezik, (ami szintén szétzilálhatja a ciklust ) nagy a valószínűsége hogy vagy nem esik teherbe, vagy elvetél, vagy beteg gyermeke lesz.

Nekem is nagyon sok energiába, nem kis pénzbe került mire sikerült! Arról ne is beszéljünk ugye, hogy egy SZTK-s rendelésen 5 perc alatt ledarálnak, aztán a következő időpontot 3-4hónappal későbbre kapsz. :( Magánrendelésen meg simán 20-30 percet is bennt vagyok.

De szerintem zokszó nélkül mond hogy több éve próbálkoztok. A mens mentist nem ismerem, de sok olyan helyről hallottam, ahol kapásból hazaküldtek emberkéket, mert egy év az semmi, majd jöjjön vissza két-három év múlva.

Minden jót neked! És kitartás!!! Sikerülni fog!

2013. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hozzájuk járok kb. március óta. Nekem ugyan a ciklusom rendben van (a hormonvizsgálatok is ezt mutatták), a baba mégsem akart jönni.

Párom is rendben van.

Én nőgyógyászhoz mentem először, kb. 45 perces volt az első alkalom, kikérdezett, megvizsgált, volt ultrahang, vett mintát amit elküldött tenyésztésre, és elküldött 3. és 21. napi vérvételre és terheléses cukorvizsgálatra.

Ezeket is megcsinálták ott helyben, az eredményeket kiküldik emailben is. Sőt még amikor a kenettenyésztés eredmény megjött, a köv. vizsgálat előtt felhívtak, hogy írt fel a doki gyógyszert, küldjék a receptet postán, vagy bemegyek érte.

Szóval az eredmények után elküldött az endokrinológushoz, szintén ott helyben, aki megállapított enyhe pajzsmirigy problémát, de erre csak vitamint kell szednem, illetve a prolaktin szintem volt nagyon magas, erre meg homeopátiás szert kell szednem.

Ami a problémát okozza nálam, az, hogy csökkent cukorérzékenységet állapítottak meg, amire viszont gyógyszert is kaptam, diétáznom kell (megyek hozzájuk diétás oktatásra is) és mozognom heti 3-4-szer 1 órát.

Három hónap múlva kell mennem kontrollra.

Ha a jövő héten megint megjön, akkor csinálnak egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is.


Maximálisan foglalkoznak veled, ne aggódj, még a párodnak is segítenek megszervezni a vizsgálatot, ha kéritek.

Én azt mondom, itt legalább megdolgoznak a pénzükért.

Ja és ami még fontos, hogy ha időre mész, akkor időben be is hívnak, volt olyan hogy negyed órával előbb odaértem, és akkor is rögtön behívtak, nem kell órákat várni.

2013. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A legjobb helyre mész. Nemcsak profik, hanem nagyon kedvesek is. Én is ide járok, szintén március óta, mint az előző hozzászóló. (bár nem baba miatt, csak azért mert szeretném rendbe tetetni magam.) Alaposak, precízek, és mindenre kiterjedő vizsgálatokat fognak végezni. Az áraikról annyit, hogy a konzultáció 12.000.-Ft az első alkalom, a továbbiak pedig 10.000.-Ft-k. Ennyit szerintem mindenhol elkérnek, itt viszont a legjobb ellátást kapod a pénzedért. A laborvizsgálatokat megcsináltathatod az állami egészségügy keretében is, de ott többet kell várni. Itt nagyon hamar elvégeznek mindent, akár e-mailben is megkaphatod az eredményeket pár napon belül.

Nekem IR-t diagnosztizáltak 6 éve, amit nem kezeltek. Csak a szerencsének köszönhetem, hogy sikerült kihordanom a két terhességemet és egészséges gyerekeim születtek.

Most már sajnos csökkent cukorérzékenységem van, és autoimmun pajzsmirigy betegségem. Most ezeket kezelik.

A tüneteid alapján lehetsz IR-s és PCOS-s. Ezért is írtam, hogy a legjobb helyre fordultál. Megkérdezhetem, hogy kihez mész?


És a legfontosabb: ne keseredj el, fiatal vagy még, és a kezelés után biztosan sikerülni fog.

2013. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bocs, h belekérdezek!

6-ostól kérdezném, h mennyi lett a pajzsmirigy értéke? Milyen gyógyszert kell rá szednie?

Nekem 3 feletti, de a doki azt mondta h jó. Sok helyen viszont azt olvasom, h 1 körül kellene lennie.

2013. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ugyan nem engem kérdeztél, de 3 felett nem jó 1 körül kell lennie én 3,2re is kaptam gyogyit.
2013. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

2,85 lett, és igen, babához 1 alatt kellene lenni.

Egyenlőre csak a Pajzs komplex nevű vitaminkészítményt javasolta a doktornő, napi 1-et. Ebben van jód, szelén, c vitamin, stb.

2013. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!