Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis babák anyukái: a ti...

Bölcsis babák anyukái: a ti gyereketek "visszaesett" a bölcsibe kerülés után?

Figyelt kérdés

A lányom szeptemberben kezdi a bölcsit, akkor lesz 2 éves. Szobatiszta, önállóan eszik, néhány ruhadarabot fel-le vesz.


A barátnőim szerint készüljek fel rá, hogy vissza fog esni a bölcsi miatt.


Nálatok is így volt? Mire számítsak? Vegyek újra pelenkát is?


2013. máj. 28. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nem tudok erre válaszolni, de hasonló dolgok merültek fel bennem, amikor azt mondta a vezető, hogy nem foglalkoznak a szobatisztasággal. Ugyanúgy szeptemberben megy a fiam 2 évesen. Mástól meg azt hallottam, hogy mindent ott tanult meg a gyereke.
2013. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Miért esne vissza? Nyilván nem az 1 évesekkel fogják egy csoportba rakni. Valószínűleg lesznek nála ügyesebbek is. (nem mintha a tiéd nem lenne az) Nagyon sok mindent meg fog tanulni és tovább ügyesedik. A kislányom csoportjában egyébként nem vettem észre, hogy aki szobatiszta volt, az hirtelen pelenkás lett. Éppen ellenkezőleg.

Bár igaz, amit az egyik hozzászóló írt, hogy nem az ő feladatuk a szobatisztaság kialakítása. Ha otthon elkezdődik a folyamat, akkor persze onnantól ők is együttműködnek a szobatisztaság kialakításában.


Úgyhogy szerintem ne aggódj, az amúgy is ügyes kislányod tovább fog fejlődni.

2013. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2.! Remélem, nálunk is így lesz, ahogy nálatok!:)
2013. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi 3 hete kezdtünk, és az ellenkezője, rengeteget fejlődött, viszont nagyon pimasz kitanult rosszcsont lett belőle.

Engem is ijesztgettek előtte ilyen visszafejlődős dumával. Szerintem ez attól függ, hogy be tud-e illeszkedni a gyerek, mert ha lelkileg rosszul van, lehet, hogy tényleg az lesz az eredménye.

2013. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!