Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbséggel szült...

Kis korkülönbséggel szült anyukák! Amikor a kicsi megszületett a nagy visszaesett a fejlődésben vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl, hogy az én lányom mostanában kezd végre "beszélni" és félek, hogy ha 2 hónap múlva megszületik a pici, akkor visszaesik, és azt a pár hangutánzó szót sem fogja használni. Így is le van maradva sajnos.
2013. márc. 12. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

2.5 éves a lányom 3 hetes a kicsike.

nos a szobatisztaság terén van egy visszacsuszás, de az alvásidö napi rutin stabilnak tünik. sem beszédben sem értelembe visszaesés nem tapasztalható. nem érzékeny, nem féltékeny annyira (gondolom majd csak akkor lezs az ha helyváltoztato életmodba fog a kicsi, na majd onnantol lesz kérdéses

2013. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom dadogni kezdett, amikor megszületett a pici. Azóta is mondja néha, hogy ő is kisbaba szeretne lenni. (A dadogás pár hét alatt elmúlt.)
2013. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónap van köztük sajnos értelmileg, beszédben, alvászavar is fellépett nagyok a lemaradások, most három éves pelusos, a húga kettő, 22 hetes a kisfiam a pocimban!
2013. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok mostanában a nagyobb mindig rugdalódzókat vesz fel magára, ez lett a mániája, de megindult a fejlődése, én is félek ha júliusban meg lesz a pici, hogy vissza ne essen, a visszaesést akkor tapasztaltuk mikor a kishúga 6 hónapos lett, és onnantól megállt a fejlődés és vissza esett másfél éves szintre
2013. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

17 hónap lett köztük, szerencsére a lányomnak nagyon bejött az okos-ügyes nagylány szerep, semmiféle visszaesés nem volt tapasztalható. A féltékenységgel mi is megküzdöttünk, főleg a amikor a kicsi önállóan képes lett a helyváltoztatásra, de aztán rengeteg plusz figyelemmel/szeretettel és privát-programokkal ezt is sikerült lekezelni.

Mostmár 4,5 és 3 évesek és nagyon jól össze nőttek + a kicsit húzza a nagy minden téren...

2013. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 porcukormókus ***** válasza:

En meg egyenlore nem tapasztaltam ilyet a lanyomnal, o most 21honapos, az occse pedig feleves.

Most kezdett el beszelni, azzal nincs gond. Szobatiszasag meg nem kerult napirendre, majd talan nyaron.

Mondjuk ha jobban belegondolok, az alvasaval voltak gondok, de ugy latszik csak atmeneti volt, mert most nagyjabol az is rendben van.

Dehat korszakok jonnek-mennek, gondolom nalunk is lesznek meg cifra helyzetek.

2013. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minimális visszaeséseket tapasztaltam, de inkább csak a szobatisztaságban, amúgy nem volt jellemző.
2013. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!