Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki otthon van a kicsivel és a nagy bölcsibe jár? Tényleg nagyon rossz ez a nagynak?

Figyelt kérdés

A lányunk 1,5 éves lesz, én spirál mellett lettem újra terhes. A lányunk babakora nagyon megviselt engem, nagyon nem akartam még gyereket. Felvetettem az abortuszt (vagyis én ezt szeretném), de a férjem mondta hogy inkább menjen a nagy bölcsibe, akkor nekem könnyebb lesz.


Mit gondoltok, ez nem fogja nagyon megviselni? Ti mit tennétek?


(Bölcsiben van hely, kevés a gyerek, nem vennénk el dolgozó anyuka gyerekétől)


2013. jún. 3. 08:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
40%

én nem vinném bölcsibe, mert az első 3 év fontos a gyereknek, az anya mellett a helye.

úgy érezné, hogy le van paterolva, megviselné.

neked is meg kell szoknod, hogy 2 gyereked van, ne vidd bölcsibe szerintem.

az ovi más kérdés.

2013. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen negatív gondolatok mellett inkább abortusz, ha ennyire nem akarod ezt a babát, akkor minek erőltetitek?


Én nem bírom, ha bölcsis egy gyerek, miközben az anyja otthon van a másikkal.


Pontozzatok le nyugodtan.

2013. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
35%

Az en személyes véleményem az, hogy ha valaki nem bír a gyerekével, akkor ne vállaljon másikat.

Attól, hogy a nagy bolcsis lesz, nem hinnem egyebkent, hogy könnyebb lenne. A bolcsist el kell vinni, haza kell hozni, sokat lesz beteg a közösség miatt...

Meg viselni akkor fogja, ha a kicsi születése utan kerül bölcsibe - itt az uj gyerek, az fontosabb, téged kiraklak érzése lehet. Ha mindenképpen bölcsibe akarod adni, akkor érdemesebb lenne jóval a kicsi születése elot elkezdeni.

2013. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
42%

Én azt gondolom jobb a gyereknek a bölcsiben mint egy rosszkedvű megviselt anyával.

Azonkívül el tudom képzelni hogy pl. 2 éves kora körül-után fejlődésében is nagyon sokat segít a bölcsi.

De tudom hogy mások mit gondolnak, mit fognak gondolni és lehet csak csúnyán néznek, de lehet hogy meg is osztják veled a "sommás véleményüket" miszerint minek vállal 2 gyereket aki egyel se bír meg minek vállaltál kis korkülönbséggel ...

És hogy lepasszolod szegény nagyobbat milyen anya az ilyen...

Azt nem fogják tudni hogy estél teherbe (ha még említed is hogy védekezés mellett) akkor meg jön az "okosság" hogy béna vagy hogy védekezni se tudsz vagy a másik hogy ne mondd már hogy védekezés mellett lettél terhes biztos vmit nem jól csináltál:))

Ezeket csak azért írom le hogy tudd sokaknak bizony ez a véleményük.

Nekem 3 va és a harmadik lett védekezés mellett mi ugyanezeket megkaptuk vagy szemből vagy a hátunk mögött megspékelve a "3 gyerekkel MENNYI segély jár és MINDEN ingyen van" hülyeséggel:)

Úgyhogy kitartást. És gratulálok egyébként meg:) Ezzel kellett volna kezdjem:)

2013. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
38%

4 es vagyok óóó miközben írtam meg is érkeztek ezek a válaszok:))) Gondolom mindenki egy perc gondolkodás nélkül rohanna abortuszra ha ebben a helyzetben lenne ....(nem hinném...)

Lottóznom kéne azt hiszem:)

2013. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Megszólni így is, úgy is meg fognak: ha elvetetjük, azért, ha meg megtartjuk, akkor azért. Mondjuk ez utóbbi jogos: tényleg úgy érzem, nem bírnánk két gyerekkel, akkor minek vállaljuk?
2013. jún. 3. 08:21
 7/64 anonim ***** válasza:
63%

"Én azt gondolom jobb a gyereknek a bölcsiben mint egy rosszkedvű megviselt anyával. "


ha az anya folyamatosan rosszkedvű, megviselt, szedjen vitamint, vasat, magneb6-ot, esetleg nyugtatót, kedélyjavítót...

néha én is kivagyok 3 gyerek mellett, de könyörgöm nem egész nap.

2013. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt a kicsit csak a férjed akarja... :(
2013. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusnál, nem vagyok depis. Szedtem mindenféle gyógyszert, úgy sem voltam "happy". Csak túléltem az első 6-8 hónapot, de nem élveztem. Most viszont egy hisztis, dackorszakos naggyal azt sem tudom, hogy lehetne túlélni.
2013. jún. 3. 08:25
 10/64 anonim ***** válasza:
55%

Ideig óráig megoldás a bölcsi, 1 hét után tuti beteg lesz meg a kicsi is. Az én nagylányom ovis. A férjem akarta a második babát, engem úgy kellett rábeszélni, nekem is elég beteges és problémás a nagy de végül úgy döntöttem hogy kell a testvér próbálkozzunk. Egyből összejött.

Arra legyél elkészülve, hogy nem dupla gond nem is tripla hanem négyszeres. Az első év az olyan volt, hogy azt hittem az idegosztályon kötök ki.

Ha Te nem akarod akkor nincs értelme mert utána csak a lelkifurdalás lesz.

Én megtanultam most, hogy egy anya csak magának szül. Apa reggel elmegy este hazajön.

Minden hónapban ha kiveszem a hüvelygyűrűt rettegek, hogy nem jön meg a menzim.

Sajna egyedül vagyok, félbehagyva a nyelvvizsgám amit 1 gyerekkel vígan megcsináltam volna csak sajna terhesen hónapokra kórházba kerültem. Az azóta jegelve, most nemhogy tanulni nincs időm, idegem, agyam , még takarítani se...

2013. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!