Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat egy hete szoktatom...

Kisfiamat egy hete szoktatom a bölcsibe, ma kellett először egyedül hagynom. Észre sem vette, hogy nem vagyok ott 2 órát?! Eze szerint nem szeret? Vagy rossz neki otthon velem?

Figyelt kérdés
Egyedül bent maradt a szobában, meg is tízóraizott, majd megebédelt. Utána hívtak csak be. Persze örülök nagyon, hogy ilyen ügyes, de el is gondolkodtatott....
2012. okt. 15. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanez volt a kislányommal is. Hidd el nincs semmi baj. Örülj neki, ügyes független kisgyereket neveltél. Szüksége volt már a közösségre.

Nekünk utánna az ovival sem volt semmi gond.

2012. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"Ezek szerint nem szeret?" na ezt gyorsan felejtsd el! :) A kisfiad egyszeruen konnyen alkalmazkodo tipus. Ennek semmi koze a szeretethez. Vannak olyan gyerekek akik nehezen alkalmazkodnak az uj dolgokhoz es vannak gyerekek akiknek ez nem okoz gondot. A felnoptteknel is ugyan igy van. Van akinek hetek kellnek mire beilleszkedik egy uj munkahelyre, megtalalja azokat a kolegakat akikkel van kozos tema... Viszont van akinek mar elso nap siman megy a dumalas, ismerkedes... A gyerkek sem masak. Az en kisfiam is konnyen beszokott a bolcsibe es eszembe sem jutna, hogy nem szeret. Soha de soha beszoktatas alatt es utanna sem sirt. De o mar baba kora ota ilyen tipus. Imadta egyszeruen az uj helyeket, uj embereket es barkivel elvolt. Ez a bolcsivel sem volt maskent. Uj hely, uj kihivas, uj gyerekek es uj jatekok. Imadta. Vannak olyan kisgyerekek akik nem erzik biztonsagban egybol magukat es kell nekik par nap vagy het mire megszokjak. Egy biztos: barmelyik kategoriba is tartozik egy kisgyerek ugyan ugy tud szeretni. Ne aggodj emiatt, inkabb orulj mert sokkal konnyebb igy otthagyni par orara mintha sirna.
2012. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne butáskodj már! Bízik benned és tudja, hogy érte mész.
2012. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már az első nap ott maradt 45 percet mert visítva rohant a gyerekekhez és szóltak a gondozók, hogy ez sima menet lesz, ott sem kell maradnom. Kimentem, kibőgtem magam anyámnak a telefonban hogy tudom hogy ez a jobbik eset csak ezt meg én sínylem meg, de másnapra átment rajtam. Bízik benned és nyitott az új helyzetekre, emberekre, melyik dolog negatív számodra? :-) így a legjobb hidd el. Szomszéd kislánya 1órán át zokogott az anyja után. Abba megszakadna a szívem.
2012. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálünk detto ugyanez volt ma, először hagytam ott, tízóraizott, játszott, nem kérdezett utánam. Szerintem bízzunk abban, hogy ilyen típusú kisfiaink vannak, és örüljünk a magabiztosságuknak és örömüknek. :)


(persze én is feltettem magamnak ezeket a kérdéseket....)

2012. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy így a könnyebb és a szívem mélyén természetesen nagyon megkönnyebbültem, csak olyan fura, hogy az eddig tiszta anyás gyerekem szó nélkül leválasztotta magát.

Az tény, hogy sokat jártunk/járunk játszótérre gyerekek közé, tehát maga a közeg nem idegen számára, csak eddig én mindig ott voltam vele és láttam rajta, hogy ha félrevonultam, folyamatosan szemmel tartott. Most meg semmi.

2012. okt. 15. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne találj már ki butaságokat. Azt írtad eddig anyás volt, tehát imád, ez nem múlik el. Egyszerűen csak nyitott személyiség, aki örömmel fogadja az új ingereket, és ezek teljesen lekötötték. A nyakamat rá, hogy ugyanúgy imád mint eddig, sőt még jobban, mert olyan klassz helyre vitted, mint a bölcsi. Tényleg örülj, mert nincs annál rosszabb, mint kint a folyosón állva hallgatni, ahogy a gyereked odabent utánad sír. Hidd el, nekem volt benne részem, azt hittem belebolondulok. Nem hiszek abban, hogy egy anya-gyerek viszony csak akkor szoros igazán, ha a gyerek végigordítja a beszoktatást. Gondolj arra, hogy annyira erős a kötelék, hogy gond nélkül megbízik benned. Tudja, hogy nem örökre hagyod ott, hanem visszamész érte. Gratulálok neked, nagyon ügyes, értelmes kisfiad van. Legyél nagyon büszke mindkettőtökre.
2012. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Á, ezt az elválás dolgot sokkal jobban megsínylik az anyukák. Még mindig jobb, mintha egy órán át hallgattad volna a kétségbeesett üvöltését és sikítozását.


Semmi baj a gyerekkel, szeret téged ugyanúgy. Azért készülj fel rá, hogy vannak hullámok, az a gyerek amelyik első naptól kezdve vidáman megy be a csoportszobába, az lehet, hogy a jövő héten nem akar már maradni, mert most érdekes, és később esik le neki, hogy most már minden nap oda kell menni.....


Nekem egyszerre szokott be a két gyerek (az egyik az oviba másik a bölcsibe), az első napokban semmi gond nem volt, aztán az egyik 3 hét múlva, a másik 2 hónap múlva rendezett elfehéredő ujjacskákkal ajtóba kapaszkodós -fejhangon visító nagyjelenetet, hogy tőlük zengett az épület.

2012. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok, csak itt hüppögök a gép mellet és fojtogat a sírás.
2012. okt. 15. 13:37
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom,nekeed sem könnyű...Az én fiam sírt vagy másfél hétig,de most már szerencsére örömmel megy és alig várja.Szerintem ez gyerekfüggő,mindegyikből mást vált ki az új rendszer.Van ismerősöm,akinek simán,ugyanígy mint neked beszokott a lánya.Abszolút nem sírt,de rajta másként jött ki:elkezdett újra bepisilni,sírós,hisztis lett otthon.És igen a könnyen beszokó,alkalmazkodóbb gyereknél is lehetnek hullámvölgyek.Persze nem biztos.Szerintem is butaság,hogy nem szeret,ezt felejtsd el!Örülj neki inkább,hogy eddig ilyen ügyes volt!
2012. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!