Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsödében/ovódában ha rossz...

Bölcsödében/ovódában ha rossz a gyerkőc, otthon van utána megtorlás?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves múlt, bölcsödébe jár. Sajnos nagyon "elkanászodott" ott bent, itthon teljesen kezelhető.

Ott megver, megharap másokat napi szinten már kb fél éve, és egyszerűen nem bírnak vele. Vajon miért? Itthon vagy bárhol vagyunk meg sem próbál ilyeneket. Természetesen vannak hisztik, vannak kirohanások de kezelhetően.

Azon gondolkoztam vajon jó ötlet lenne, ha mondjuk naponta 1-2szer elmondanám neki ha így viselkedik akkor lesz valamilyen büntetés. Ez máskor más témában már bevált.


2011. febr. 1. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
www.mimi.hu
2011. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Ott elmagyarázzák nekik, itthon nem büntetem érte őket!

2011. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre, mert egyszerűen nem érdekli amit bent mondanak neki. Mikor itthon harapott még bölcsi elején, kétszer elmondtam hogy ezt nem szabad, beállítottam a sarokba és kész. Azóta semmi. De ott csinálja, nem veszi komolyan. Tudom hogy az Ő dolguk lenne, de hát nap mint nap szembesülök vele, hogy nem megy a dolog.
2011. febr. 1. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindent az adott pillanatban kell megbeszélni, és a büntetés is ott lenne hatékony, ahol rossz, ahol nem tartja be a szabályt. Milyen módon próbálják megoldani? Büntisarok?

Nálunk az óvodában volt olyan, hogy különböző szimbólumokat rajzoltak az óvónők, és ha valaki valamiben nagyon ügyes volt, akkor kapott egyet. (öltözés, fogmosás, ügyes játék, játékok elpakolása, stb.)

2011. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
otthon, a bölcsiben történt dolgok miatt semmiféleképpen nem szabad büntetni! Elmondani lehet, hogy anya megint szomorú mert az X néni azt mondta, hogy ezt meg azt csináltad és nem érted, hogy a te okos, szép gyerekedbe miért bújik a kisördög és bánatos vagy. Nem hülyék, összerakják, hogy rosszat csinálnak és anyának fáj. Ha ez mindig el van mondva neki amikor panasz van rá előbb-utóbb befejezi hiszen valahol rossznak kell lennie hamár otthon nem az :D
2011. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, nagyon ajánlom ezta könyvet a figyelmedbe:

[link]


én most olvasom, sztem brilliáns. én amúgy alapból magamtól is kb így próbáltam nevelni a kislányomat (szintén 2,5 éves), de ebből a könyből már most pedig még nem járok a végén sok jó ötletet merítettem.


komolyan mondom, hogy nézz utána, megéri!

2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a bölcsiben, oviban csinál valami galibát, akkor azt ott kell(ene) megbüntetni. Otthon már nem büntetném érte, de mindenképpen elmagyaráznám (főleg az ovisnak már), hogy mit miért csinált és hogy mit miért nem szabad máskor.
2011. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!